Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 16:08:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 480
Total: 480

480 гости, 0 потребители

Последният keynote - на живо от Сан Франциско...

Започната от DALT, 06-01-2009, 11:49:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Icko2

Аз съм много доволен от iWork пакета. Единствения проблем беше, че не можеше да работи с Office. Сега, след като това го може, мисля да изтрия MS :))
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

fpyyh

новият макбуук про с всички екстри е малко над $5200 :)
дали този екран става за фотографи или още не е хубав?

traian_james

Цитат на: "t0t0"
Цитат на: "Icko2"iwork 09 може да се дръпне от сайта на apple - trial versiоn за 30 дена. Надявам се дотогава да бъде намерено решение в накой от торент сайтовете  :twisted:
аз досега не бях ползвал iWork даже не знаех какво включва..вие доволни ли сте от него или сте с MS Office
Много съм доволен от iWork. Работи доста по-бързо от Office
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

dau

наистина няма инфо за екрана, но аз много силно се надявам да е с S-IPS матрица
не 6 битовите ТN бози които са на всички други екрана, за мен цветовете са важни...

Web_Devil

Цитат на: "eek"+$50 кинта и 17"-ката става anti-glare :) Хехе

Някой хора тук, вече могат да спят спокойно, дори и FireWire си има, макар и 800 :!:  :idea:  :lol:
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

peerless

Оправиха дисплея (да не е глоси), сега ако сменят и грозните пластмасови кнопки на клавиатурата на 17"-ката ще сменя моята :)
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

pravdo

Не стана ясно дали този антирефлексен екран е като старите или фабрично ти залепят "матовото тиксо"?
Направи ми и друго нещо впечатление, в първите часове след киноута някъде мернах 140 градуса вю... после не го намерих никъде по сайта на Епъл. Няма инфо какъв е ъгълът на видимост на 17"?
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

nubizus

Не виждам причина за ъпгрейд.
7 часа батерия е куул но не е причина за покупка.
А и имам златно правило.
Никога не купувам нова продукция.
След годинка като му цъфнат приблемите и ги пооправат тогава ше мисля.
Тая черната клавиатура е мнооо яка за писане но просто е.. черна:))

peerless

Тествах я черната клавиатура в мола но въобще не ми беше удобна... с тея стърчашти бутони...
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

Wizi

Въобще не виждам база за сравнение м/у тази пластмасова еФтина клавиатура и предишната ултра-мека и удобна :(

Новата клавиатура е 1:1 с тази, която пластмасовата играчка MacBook от години насам е имал. Ката всички Сони Зайо-та, нали все пак си е техен патент. За мен и предполагам другите, които са се докосвали до "истинската" клавиатура на старата Pro серията, това най-откровенно си е супер недостатък.

Майта му... въпреки това ще продължа да събирам пари за нов 15" МВР....  :|
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nubizus

Аз незнаам, мисля след като ми поостарее лапртопа да го продам, да си купя грозен но качествен лаптоп  (примерно леново тинкпад) и да му плесна един ос Х. Естествено преди това ще си го купя легално.
Когато мака вече не е мак ни остава само осХ:)))

alexyk

Цитат на: "nubizus"Аз незнаам, мисля след като ми поостарее лапртопа да го продам, да си купя грозен но качествен лаптоп  (примерно леново тинкпад) и да му плесна един ос Х. Естествено преди това ще си го купя легално.
Когато мака вече не е мак ни остава само осХ:)))

Вярно, че lenovo имат 3 години гаранция - но интересно ми е по какво прецени, че са качествени. Да речем имат повече hardware (firewire, възможност за blueray, и т.н.), но това единствено за говори за "повече", а не за "по-качествено" . Аз лично нямам наблюдение, но от един приятел със служебен т60 знам, че имат доста дефекти (дисплей, и хардиск до колкото помня). Аз напоследък се услушвам - вече повече от половин година може би - искам да си намеря нещо качествено, но сякаш масовостта е плъзнала и по thinkpad-четата и mac-овете и сякаш е въпрос на късмет - да улучиш качествена бройка. Това не е миродавно мнение - само впечатление - ако имаш сериозни аргументи - ще се радвам да ги прочета. Струва ми се че "две класики" сякаш "загиват" - Mac-овете (най-вече говоря за Powerbook -> Macbook Pro (Intel Mac) -> Macbook Pro с глоси екран, черна клавиатура и черна рамка на екрана :? ) вече не са сребристи/бели, a Thinkpad (само във връзка с твоето изказване) не е на IBM...

Иван Ралчев

Язък... Да си купя iWork '08 преди няколко месеца, а те да изкарат нов...  :roll:

И сега какво...? Продавам сериен номер и си купувам новия?!  :twisted:
Once you go Mac you never go back.

Mar7in

Този Keynote, поне на мен ми беше един от най-скучните. Поне да бяха казали нещо повече за Snow Leopard или за нови машини...толкова се изписа за тия прословути iMac-ове и нищо. Поне като за последно изложение трябваше нещо по-интересно да предложат. Дано пуснат и тук този пакет с леопарда, iwork и ilife на цена около 300 лв.

Без Стив Джобс не е съсщото, този Бил горкия беше прегракнал доста..сигурно от нова година го релетира това :)

dau

на кийнота показаха за екрана 140/120 градуса зрителен ъгъл на новия MBP 17", много ми е странно това?
каква ще е тази матрица? S-IPSа са си 178/178...

дано не са го окелпазили много...