Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 01:06:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 570
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 476
Total: 476

476 гости, 0 потребители

Мнение между Apple и Samsung

Започната от Kiro915, 14-04-2015, 23:39:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Kiro915

Здравейте,
Решил съм да си купя IPhone 4S или Samsung Galaxy S3.И двата телефона ме кефят,но не мога да реша.От към дизайна айфона ми харесва повече,но мисля,че от към параметри по - добър е Galaxy-то.Телефонът главно ще се ползва за снимки,фейсбук,месинджър,вайбър и тук там някоя игра.Ако някои от Вас е ползвал и двата телефона моля да сподели как е.
The first bite is always the best part of an apple

ppovcharov


Adamov

Самсунга НЕ Е по-добър откъм параметри. По-добър е само на хартия.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

planemo

Android-ът на Samsung е пълен с т. н. bloatware.
iMac 27" > CPU: i7 @ 3,5GHz | Video: GTX 780M 4GB | RAM: 8 DDR3 @ 1600MHz | HDD: Apple 1TB
MacBook Pro 15" > CPU: i5 @ 2,53GHz | Video: GT 330M 256MB | RAM: 2 x 4GB DDR3 @ 1067MHz | SSD: Samsung 840 EVO 250GB

Kiro915

А може ли да се обосновете защо е по - добър,защото и аз почвам да бия към айфона.
The first bite is always the best part of an apple

Adamov

Като си купиш, ще разбереш. Аз до ден днешен не мога да си обясня как някой може да харесва шкембе чорба...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

IVooDooI

Е бате ти намерИ къде да питаш...
2та телефона са сходни по параметри, така че си е въпрос на предпочитания.
planemo е прав за bloatware, само че и при Самсунг и при айФон го има до някаква степен, и при 2та се маха лесничко.

thebrainless

Ако му се сложи чист андроид на самсунга е ок, но естествено пак има лаг.
Stay hungry. Stay foolish.

IVooDooI

Е неговия да не е мръсен  :P Майтап.
По мое мнение много зависи как се ползва устройството - ако му пуснеш вайбъри, месинджъри и т.н. и т.н. простотии не ША лагва ми името нема може си каже. Моя (айфон 5) лети и батерията му държи по 3-4 дни, ама аз нет почти не ползвам. 5 ЕС на приятел се зарежда по 1-2 пъти на ден ...

PYovchevski

Софтуера на Apple устройствата е по-добре оптимизиран за работата с хардуера, за това е по-добър! Не само от самсунг, а всички други конкуренти и видове устройства. С по-слаби параметри (например: РАМ, Процесор...) изкарва по-голяма производителност. А относно камерата на iPhone 4s и Galaxy S3, 100% с двете ръце съм за IPhone. Имал съм 4-ка и съм сравнявал снимките със на Самсунг флагмета, iPhone-а прави по-качествени снимки ;)
Apple iPhone 6 64GB Silver iOS 8 - Neverlocked.
Apple MacBook 5,1 13" Late 2008 - Aluminium. Upgraded to: 8GB RAM, 320GB HDD WD Black Series 7200 RPM.
Apple MacBook Pro 12,1 13" Early 2015 - 128GB SSD.
Apple iMac 14,3 21.5" Late 2013.

kinggod

Купи си Iphone и не се замисляй изобщо.

stankov.s

Пич, ти задаваш въпрос за предпочитания между Apple и Samsung във форум с фенове на Apple. Отговора ще е предизвестен ( не без основание разбира се ). Опита в моята къща е , че купих на жена ми Андроид и много, ама много бързо след това и купих iPhone 5c.


Cosmetics MALL Europe
http://bg.cosmeticsmall.eu
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

vaskog

Според мен iPhone 4 и 4s са най-красивите смартфони, правени досега в света. За мен и размерът е най-оптималният. Ако ми подаряват който и да е Samsung или iPhone, пак ще си избера iPhone 4s, макар че доста ще се двоумя дали да не е iPhone 5s. Най-вероятно ще си избера iPhone 5s, защото е с 64 битова ОС и е сходен по размер с 4s. Макар че е по-грозен, 5s е много по-бърз...
Освен това за iPhone 4 има матов протектор, с който телефонът става съвсем друг - абсолютната красота и функционалност денем на открито...
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

faire

Айде сега, това е супер субективно и индивидуално.
На мен пък 5/5s ми харесват много повече от 4-ките. Матови протектори има за всяко устройство, това не е определящо. Въпросът е доколко е "идеално", понеже имат един доста характерен недостатък - дисплеят става зърнист. Особено на бял фон си личи адски много. На Делл IPS мониторите са с подобно мат-покритие.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Kiro915

Здравейте след няколко месеца...От скоро съм с iPhone 5S и съм доволен,но едно нещо не мога да разбера,защо батерията кара под 2 часа.На General>Battery>Usage показва 1h,59min и телефона вече е на 2-3% батерия.С iOS 9.1 съм и ми е доста объркано,защото телефона се представя много добре,но батерията е под всякаква критика.За напред не знам,но ще трябва или power bank или кейс със вградена батерия,защото ако тръгна да пътувам на някъде,за 20 минути фейсбук,месинджър и тук там някоя лека игра до 50-60mb. 30% от батерията на телефона е заминала.
The first bite is always the best part of an apple