Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 08:42:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 530
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 503
Total: 505

503 гости, 2 потребители
BuSteR, Vjiupslob

OS X 10.10 Yosemite - бета впечатления

Започната от elpatseto, 03-06-2014, 11:22:19

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

AStratev

Имам въпрос :) Някой от вас да ползва Parallels Desktop 8?
Хората от Parallels твърдят, че версия 8 няма да работи под Yosemite.. а малко не ми се дават 40 евро за ъпдет на нещо, което ползвам рядко и ми върши чудесна работа!

iapplethis

Цитат на: Adamov - 17-10-2014, 09:36:29
Цитат на: iapplethis - 17-10-2014, 06:54:42
Пичове, на бета 6 съм, има ли смисъл да слагам официалната версия? Прочетох че не било нужно?

По принцип разлика между GM/RC и официалната няма разлика. Тук обаче имаме бета версия и официална. Според мен би било удачно да си я сложиш, ако имаш някакви проблеми. Аз съм с Gold Master Candidate 3, нямам проблеми и мисля да остана за сега така :)
Благодаря ;)

arnold

ИИИ и аз да питам някой да има идея как да сменя цвета на папките? Това синьо ме убива.
Real Mac mini

bboyg

Чудничко върви за сега и на веерана Late 2007 MBP  8) 8) 8)

neykov

Здравейте, имам следното питане. В момента съм със 10.10 Candidate 3.0 и не ми излиза ъпдейт да инсталирам новата оригинална версия. Какво да направя? Да рабирам ли че е едно към едно или да изтегля ОС от app стора и да инсталирам? Благодаря.
 Mac mini Late 2012 2.3GHz quad-core i7/16GB RAM/1TB Fusion Drive/OS X Yosemite
 MacBook Pro 15" Retina Display 2.4GHz quad-core i7/8GB RAM/256GB SSD/OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 6 16GB/Silver
 iPad 3rd gen
 Apple TV 3rd gen

enemy

#110
Цитат на: neykov - 17-10-2014, 23:38:34
Здравейте, имам следното питане. В момента съм със 10.10 Candidate 3.0 и не ми излиза ъпдейт да инсталирам новата оригинална версия. Какво да направя? Да рабирам ли че е едно към едно или да изтегля ОС от app стора и да инсталирам? Благодаря.

Принципно до сега Голден Мастер-а винаги е бил същият билд, както и официалната версия. Само че този път не е точно така.
Последния Public Beta build e 14A388b, а официалния е 14А389. Представа нямам, дали има някаква разлика, но го отбелязвам. :)

iPeichiny

Цитат на: bboyg - 17-10-2014, 23:19:59
Чудничко върви за сега и на веерана Late 2007 MBP  8) 8) 8)
A не грее ли много Макбуука ти?Ако е ОК и аз да го слагам!?
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

angelvn

#112
На един MacBook White late 2010 (последния модел от серията) взе че заби, но след принудителен рестарт след близо 3 часа чакане зареди направо Йосемити-то (това звучи сякаш се произнася на диалект) и е пей сърце. На Про-то се държи също много добре.

Само още недоумявам защо ги няма екстрите със споделеното Сафари и мейл, след като имам поддръжка на звънене и пращане на съобщения (Handoff). Изпълнил съм условията - iPhone-a и лаптопа да са в една wifi мрежа и с пуснат bluetooth...
UI designer and developer

bboyg

Цитат на: iPeichiny - 18-10-2014, 00:30:25
Цитат на: bboyg - 17-10-2014, 23:19:59
Чудничко върви за сега и на веерана Late 2007 MBP  8) 8) 8)
A не грее ли много Макбуука ти?Ако е ОК и аз да го слагам!?

Ами да ти кажа мяй няма много разлика от Mavericks. Само че забелязах бъг - не показва адекватно индикатора на батерията...

turieca

Цитат на: angelovarna - 18-10-2014, 07:19:34
На един MacBook White late 2010 (последния модел от серията) взе че заби, но след принудителен рестарт след близо 3 часа чакане зареди направо Йосемити-то (това звучи сякаш се произнася на диалект) и е пей сърце. На Про-то се държи също много добре.

Само още недоумявам защо ги няма екстрите със споделеното Сафари и мейл, след като имам поддръжка на звънене и пращане на съобщения (Handoff). Изпълнил съм условията - iPhone-a и лаптопа да са в една wifi мрежа и с пуснат bluetooth...
Най вероятно защото не сме с IOS 8.1, ще видим в понеделник как ще е като излезе.

angelvn

Току-що намерих една функциика, добавена към QuickTime (за Yosemite), за която не знаех.
Става на въпроз за запис на случващото се на екрана на iPhone/iPad/iPod в реално време със звук.
Тук съм описал и стъпките.
UI designer and developer

elpatseto

Колеги някой да има такъв проблем като моя?



Като вляза в апстора в секция Updates и като натисна повторно стрелката на Updates ми излиза това съобщение.
Ъпдейта на iTunes се наложи да го дръпна от сайта на Apple, защото апстор не намери този ъпдейт.

Поздрави,
Пламен
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

djbobbyd

Цитат на: angelovarna - 18-10-2014, 09:34:58
Току-що намерих една функциика, добавена към QuickTime (за Yosemite), за която не знаех.
Става на въпроз за запис на случващото се на екрана на iPhone/iPad/iPod в реално време със звук.
Тук съм описал и стъпките.
Благодаря за урока, много добра възможност да използвам приложение Traktor DJ, което да виждам на Мас-а и да записвам видеото. https://www.dropbox.com/sh/awrrtw7nl1mhpzm/AACxrk0-iNUcpmMKnKbxr7Oia?dl=0

AlexBorissov

Здрвейте аз съм с Маверикс 10.9.5 и се чудя дали да ъпдейтвам към въпросното Йоземайт или Йоземити ?? Иконките са флат предполагам и да задържа ли с Маверикс за сега докато фикснат дефектите?

bmas

И на мен не ми се ъпгредва .. до 10.10 .. За сега не виждам с какво ще ми е по-полезна.. Единственото, което вероятно ще ме накара да премина към новата версия е, ако не пуснат Сафари 8 за Маверикса ..
Епъл изстискаха всичко от 10.9 .. чак в 10.9.5 - за мен последния ъпдейт просто се усеща в пъти по пъргав от предните поправки на Маверикса. Не знам как е в 10.10 сега, но вероятно и там ще видим пълния му пауър и стабилност след няколко ъпдейта.