Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

31-05-2024, 04:25:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 183
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 132
Total: 132

132 гости, 0 потребители

The New (BG) iMac

Започната от Lycan, 10-12-2012, 04:47:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

StSm

Аз не участвам в битката ос-уин.Най малкото поради факта че имаме и мак в къщи.btw:преди мака на сина му взех геймърски лаптоп асус  който си работи отлично.Е той вече не му обръща внимание но това е друг въпрос.Сега да ви кажа още една причина заради която уин натежа при избора ми.На вас може да ви звучи нелогично и дори тъпо.Гледам бг телевизии онлайн през диджей тачо и при кликване прозореца се отваря на цял екран което при мака просто не става.Стои си едно малко прозорче и това е.Питах,рових из нета и решение не намерих-ако ли има това е още една причина да се ядосвам.Жена ми която хептен е зле с компютрите също беше за мак.
ps:мак бук про 15,4 си има супер драйв

Lycan

Точно така, дори нещо повече - асус продава и едно устройство наречено флопи драйв. Ползва се за сигурен пренос на данни до магабайт и кусур!

brad pit

Само да влезна в общия тон.
Чак се разтроих, че си поръчах iMac. Най-вече заради флопито! pravdo, тия Apple да не са употребявана техника, че логото им е едно такова? ;)

pravdo

Брайо, от къде го поръча? Още ги няма тук. Не че съм се засилил де, моят е на 1 година и си е ОК.
А за Самсунгите, ще ти кажа shame on you :-)

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

brad pit

CTO Apple iMac 27" i7 3.4GHz/16GB/1TB FD/GTX 680MX 2GB,- от Creative Center - около 20 дни за доставка. А и най-важното - с отстъпка - като за над 20 год. клиент. Излиза ми горе-долу колкото от европски стор. В Барселона го барнах тоя, ама не си заслужаваше да го мъкна до BG.

pravdo

Аз, нещо се дръпнах от Криейтив и сега пазарувам от иСтайла.
Ама да не спамим на човека темата. Като се видим ще ти разправям защо ги о****х.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Becko

Исках да купя един онзи ден, но като видях диска се смях ... трагедия !

bluesky

@StSm

Смел Си!

Аз вече десетки години се мъча с Apple Macintosh, и "ха днес, ха утре" да се се ориентирам правилно най-накрая коя Платформа да избера... Но, не...

Apple Macintosh не ми даде възможност да "напредна в хардуера"... с отверката.
За това време мои приятели, правилно ориентирали се на Windows PC, станаха експерти по преинсталиране на Операционни Системи (всеки 2-ри месец). Също така умеят за броени часове да отварят, затварят кутиите на компютрите, (толкова успешно, колкото навремето ровичкаха "професионално" по колите си), дори много от тях, пардон, всички, написаха докторски дисертации относно компютърни вируси...

Даже съм чувал, и сигурно е вярно, нямало и програми толкова за Macintosh...

Освен всичко друго - и дизайна на Apple е някакъв, как да кажа... никак не ми се връзва с кавьорчето, дето виси на стената и украсява интериора наоколо... ;D ;D ;D

StSm

Ей тва епълските фенове ме разковахте,а си представям какво ще ме направи като разбере един колега който работи парт тайм за епъл,от тези дето дават съвети по телефона как да си оправите проблемите.Ето какво реших-имам 15 дни ретърн полиси,а и без това го взех с магазинска кредит карта безлихвена за една година.Ще отида другата седмица да го върна и да видя да си взема макчето.Обаче проверих всички официални магазини в района на Атланта и се оказва че нямат наличности.Мога да го поръчам онлайн и да го доставят в къщи или в някой от магазините.Е ще пиша другата седмица какво е станало.

brad pit

Цитат на: StSm - 30-12-2012, 16:20:42
Ей тва епълските фенове ме разковахте,а си представям какво ще ме направи като разбере един колега който работи парт тайм за епъл,от тези дето дават съвети по телефона как да си оправите проблемите.Ето какво реших-имам 15 дни ретърн полиси,а и без това го взех с магазинска кредит карта безлихвена за една година.Ще отида другата седмица да го върна и да видя да си взема макчето.Обаче проверих всички официални магазини в района на Атланта и се оказва че нямат наличности.Мога да го поръчам онлайн и да го доставят в къщи или в някой от магазините.Е ще пиша другата седмица какво е станало.
МЪДРО!!!

Wizi

Цитирането на последно мнение в тема винаги допринася щипка особен чар и атмосфера  8)

StSm, не приемай толкова навътре написаното от мен и колегите. Факт е, че сме сектанти, но пък от друга страна сме също така и готини пичове (и фенки), които доста дълго време сме живели с продуктите на Microsoft и сега се усмихваме когато видим някой да пръска солидни суми за РС. Факт е също така, че хардуерът реално е идентичен с всичко останало на пазара (с много малко специфични изключения), а всичко останало зависи от операционната система. Именно тук е тънкият момент!

Щом вече ползваш Епъл е излишно да те убеждаваме в каквото и да е било. Купи и ползвай това, което ще ти дава повече възможност да си вършиш работата и ще се чувстваш по-добре, без угризения за какво си дал парите си.

Поздрави!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

pravdo

Цитатдоста дълго време сме живели с продуктите на Microsoft

Wizi, говори само за себе си. :-)
Аз никога не съм пускал ПЦ в къщата си. Е, веднъж, само за половин час, сестра ми
дойде да си покаже лаптопа, някакъв делл ли хп ли не помня.

А, автора на темата го поздравявам за умното решение. Ако знаех, че сте в САЩ
щях да съм още по-саркастичен. Да си до извора и да ходиш да пиеш от блатото, не го разбирам?!?

Айде, догодина до амина.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Lycan

Аз отукк разбрах що е то dj тачо @fullscreen и ми е баш през джойстика за подобни културтрегери

faire

И аз да се включа така леко по темата..
Поръчах 27", 3.2GhZ, 1GB video, 1ТБ 7200рпм. Чакам го в края на януари да пристигне от Италия :) Но цената си заслужава, a и продавача ми направи допълнително отстъпка. Много му се кумих и на fusion drive-a, щеше да излезе с 190 евро отгоре. Но реших, че не си заслужава.. Ако ставаше 1тб 7200+1тб фюжън - ок, ама само едното.. тц. Епъл да си го ползват..
Вместо това взех един thunderbolt кабел и 512 гб ssd samsung 840. Остава ми само един thunderbolt adapter seagate go flex (който ще ми излезе на половин цена, защото имам gift card за ползване в амазон) и сетъпа е готов. Смятам да задам за системен диск ССД-то (което ще е свързано с адаптора и тъндърболт кабела) и да го лепна с двойнозалепващи лепенки за задната страна на мака, така че да не се виждат кабеляци :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

r3ac7

@faire - Добре си го измислил това със ssd-то, кабела и адаптера. Май и аз така ще направя, наистина няма смисъл да се изръсвам допълнително за fusion-a.

@StSm - добра алтернатива на dj tacho e neterra.tv.
Около $7 е абонамента за месец, може да гледаш и на живо. Аз съм в Канада и я ползвам без проблеми, нито лаг, нито нищо...
iPhone 5 16GB Black iOS 8.1.2
MacBook Pro (early 2008) C2D 2.4Ghz, Nvidia GeForce 8600
iMac 21.5" (late 2012) Quad-Core i5 2.7Ghz, 8GB RAM, 1TB HDD, Nvidia GeForce GT 640M 512MB