Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 07:18:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 581
Total: 582

581 гости, 1 потребител
KurtiMakarov

Нужда от спешна помощ

Започната от tMac, 30-12-2014, 11:18:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tMac

Направих фал, запоинах да редактирам Word файл, който вече бях атачнал в e-mail, като отворих файла от самото писмо, преди да го пратя. Реших да проверя, за последно дали вскичко с текста е ОК. След като свърших с редакцията го сейвнах с идеята, че съм запазил промените във въпросния атачнат файл. Уви, редакцията ми я няма. Моля за съдействие, ако някой знае къде мога да открия въпроснатото редактирано копие на тови Word файл.

pravdo

И аз съм правил същата грешка. Не го запазва. Винаги после се налага да правя наново поправките в оригиналния файл. Ако някой знае къде се запазват по кешовете тези поправки, съм любопитен да узная.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

shaman

Използвайте Spotlight и ще видите къде се намира файла ;)

Мястото е наистина доста скрито ;)
Намира се в /Users/<user>/Library/Mail/ и т.н.

tMac

Е, чак толкова просто не е :D Да, така може да се види къде е оригиналния/първоначалния файл, който така или иначе си знаеш къде си сложил. На мен ми трябва този с промените. В Windows подобни промени се запазват и в recent, можеш да ги откриеш. Допусках, че и при Mac-a има подобен начин. Въпреки, че ползвам Mac повече от 15 години, не смятах, че мога да се нахендря така  >:(

pravdo

След третия случай, започваш да правиш промените в оригиналния файл  ;D
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

shaman

Цитат на: tMac - 30-12-2014, 14:54:58
Е, чак толкова просто не е :D Да, така може да се види къде е оригиналния/първоначалния файл, който така или иначе си знаеш къде си сложил. На мен ми трябва този с промените. В Windows подобни промени се запазват и в recent, можеш да ги откриеш. Допусках, че и при Mac-a има подобен начин. Въпреки, че ползвам Mac повече от 15 години, не смятах, че мога да се нахендря така  >:(

Току що пробвах !
Оригиналния файл си стои на десктопа.
Аташнах го и го отворих с double click. След това затворих Word и потърсих със spotlight.
Намери 2 файла - оригиналния на десктопа и един в следната папка:

/Users/pavel/Library/Mail/V2/IMAP-pavel@mail.imagic.bg/INBOX.mbox/Drafts.mbox/FB894302-A85B-412C-BDEE-8262445FAF9E/Data/1/1/1/Attachments/111479/2/

като втория беше редактирания.


tMac

Звучи супер. Ще пробвам. Благодаря за съвета!

Hacko_Prasko

а в "sent" няма ли го прикачен и променен?
enjoying the mbp 17" late 2011

tMac

Не, защото не стигнах до sent, като видях, че промените не са записани.

faire

Тогава е трябвало да му дадеш Save аs... като нов файл.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.