Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 19:41:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 426
Total: 426

426 гости, 0 потребители

Плащане в iPhoto ?

Започната от scrap, 13-12-2011, 23:28:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

scrap

Здравейте. Искам да изпратя от новите картички в iPhoto на няколко американци. Мисля, че с българска карта няма да стане, само американска си иска. Дали има други възможности от България да се направи плащането? Ако си купя gift card от ebay дали ще стане номерът, изобщо дали  gift card-a е начин за плащане в iPhoto? И дали има значение от коя страна точно е купен gift card-a. Благодаря предварително.

faire

За гифт карта - няма значение откъде я взимаш, но може да има значение това в кой стор си. Понеже ако си в българския и си вземеш карта от САЩ, тя е в долари и не знам дали ще позволи, след като валутата в българския е Евро. Иначе ако имаш приятел в щатите (друг, а не този, на който ще пращаш :) ) го помоли да ти купи една, продават ги във всеки супермаркет, да я изтърка и да ти драсне кода по мейл. Това е може би най-добрият начин.
А има и още един, ако имаш айфон: http://www.apple.com/iphone/from-the-app-store/apps-by-apple/cards.html Не са скъпи, може и по пейпал да се плаща. Няма я в българския стор обаче :(
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

scrap

#2
Цитат на: faire - 13-12-2011, 23:41:08
За гифт карта - няма значение откъде я взимаш, но може да има значение това в кой стор си. Понеже ако си в българския и си вземеш карта от САЩ, тя е в долари и не знам дали ще позволи, след като валутата в българския е Евро. Иначе ако имаш приятел в щатите (друг, а не този, на който ще пращаш :) ) го помоли да ти купи една, продават ги във всеки супермаркет, да я изтърка и да ти драсне кода по мейл. Това е може би най-добрият начин.
А има и още един, ако имаш айфон: http://www.apple.com/iphone/from-the-app-store/apps-by-apple/cards.html Не са скъпи, може и по пейпал да се плаща. Няма я в българския стор обаче :(

Благодаря, ще пробвам с гифт кард от Америка. Всъщност тези, които продават гифт кардс в ebay нали това правят - плащаш и те ти пращат кода по имейл?

fpyyh

американска гифт карта става само за акаунти, които се водят там. плюс са по-ниските цени и наличието на повече програми/медия, но внимавай в кой щат си слагаш адреса, може да ти начислява sales tax, ако там apple имат физически магазин. аз лично ползвам аляска.

scrap

Цитат на: fpyyh - 15-12-2011, 11:37:38
американска гифт карта става само за акаунти, които се водят там. плюс са по-ниските цени и наличието на повече програми/медия, но внимавай в кой щат си слагаш адреса, може да ти начислява sales tax, ако там apple имат физически магазин. аз лично ползвам аляска.

Работата е, че нямам американски акаунт в момента. Едно време можеше да си направиш без да си избереш платежно средтсво, но сега мисля, че го няма това. Задължително трябва да избереш американска карта или друг начин. Мога ли да си създам американски акаунт с гифт карта?

fpyyh

Да, с гифт картата ти регистрира акаунта там. Аз май така си го направих навремето.

faire

Има начин и в US Store да се направи рег. без да се добавя карта. Просто се ънсайнваш отвсякъде в итунес, избираш някое фрий приложение да теглиш и ще те накара да си направиш акаунт. Оттам има опция None вдясно от видовете карти.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

scrap

#7
В крайна сметка си купих гифт карта, направих си американски акаунт, заредих го и се оказа, че може да си плащаш в iTunes, но в iPhoto книги, картички и принтове НЕ може, иска си само дебитна/кредитна карта там.

Дали няма някой с американска карта, ако трябва идвам на място, въвежда само номера и му давам парите на момента? Явно друг начин няма.

faire

Aз имам, но е дебитна и е на -17$... Иначе бих ти помогнал. Друг вариант е пак казвам ако имаш приятел в щатите да ти вземе от някой супермаркет дебитна карта с вкарани пари вътре. Има от 50 до 500$ до колкото се сещам.. Регистрира я и ти праща данните.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

scrap

Цитат на: faire - 18-12-2011, 12:39:43
Aз имам, но е дебитна и е на -17$... Иначе бих ти помогнал. Друг вариант е пак казвам ако имаш приятел в щатите да ти вземе от някой супермаркет дебитна карта с вкарани пари вътре. Има от 50 до 500$ до колкото се сещам.. Регистрира я и ти праща данните.

Верно, че продаваха такива карти по уол-мартовете. Ще го пробвам и този вариант, мерси за идеята.

faire

И не само. По всички бензиностанции например :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.