Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 11:56:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 413
Total: 414

413 гости, 1 потребител
Пиф

Проблем с плащане в iTunes

Започната от scrap, 14-09-2011, 01:37:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

scrap

Преди време, когато все още не можеше да си направиш акаунт в българския iTunes store с българска карта някъде бях прочел, че можеш да се регистрираш в румънския iTunes store и да си плащаш от там приложенията с българска дебитна карта. Така и бях направил преди време (може би повече от година) и без проблем си свалях и плащах нещата. Последно, преди около месец обаче, когато свалих едно платено приложение и ми даде, че "There is a billing problem with a previous purchase". Отивам си в акаунта, въвеждам отново данните на българската си карта, която винаги съм използвал безпроблемно с този акаунт, но ми я отхвърля - казва, че не е валидна..пробвах и с друга дебитна карта, на друга банка, и пак я отхвърля. Да не би румънците да прекратяват тази практика? И какво става със задължението ми от последното закупено приложение.. продължавам да дължа около 2 евро. Доста неща съм си свалял през този акаунт и сега освен, че вече нищо не мога да купя от там, не мога да си свалям и излезли ъпдейти на сваляни от преди приложения.

Някой ако има идея как могат да се оправят нещата, ще съм му много благодарен :)

scrap

Никой ли няма акаунт в румънския магазин? Просто ме интересува дали му работи все още картата там.

iapplethis

#2
То не е проблем да си смениш държавата на акаунта и пак да пробваш. Ако не е от държавата, може да нямаш пари в картите примерно или да са изтекли.

scrap

Цитат на: iapplethis - 17-09-2011, 01:47:07
То не е проблем да си смениш държавата на акаунта и пак да пробваш. Ако не е от държавата, може да нямаш пари в картите примерно или да са изтекли.

Пробвах вече, като цъкна на Change Country or Region и избира Bulgaria нищо не става. Все още в акаунта си стои Румъния. А относно картата - да с тази, която пробвах отначало наистина нямам пари, но с друга, в която имам, също ми я отхвърля и казва, че е невалидна.

iapplethis

Е не може да не може да смениш държавата  ??? На мен на скоро ми се случи да не ми приема картата но въведох пак секюрити кода 1-2 пъти и си тръгна.

scrap

Наистина не става. Като избера България от списъка и натисна Change предполагам, че трябва да ме прати пак в акаунта ми. А то си седи на същата страница (откъдето избираш страната). Колкото пъти да цъкам Change, все там си стои.

kubche

И на мен така ми се случи. Просто зареди кинти или смени картата ... Тъпото в случая е , това че не можиш да сваляш дори безплатните приложения .

scrap

Цитат на: kubche - 21-09-2011, 14:51:59
И на мен така ми се случи. Просто зареди кинти или смени картата ... Тъпото в случая е , това че не можиш да сваляш дори безплатните приложения .

Това беше наистина решението на проблема. Малко пари в картата, достатъчни да покрият чакащите плащания и всичко е наред. Можеш да сменяш магазина и всичко останало.