Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 21:45:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 502
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 446
Total: 446

446 гости, 0 потребители

Twitter & Growl

Започната от scrap, 09-06-2011, 11:59:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

scrap

Здравейте. Опитвам се да направя една комбинация с Twitter за мак и Growl, но нещо не ми се получава. Получавам едни автоматични notifications на профила ми, когато събитие Х се случи. На самата десктоп програма също излизат тези съобщения в Timeline. Опитах да настроя Growl да ми изкарва notification като на скайп и всички останали програмки, но нищо не излиза. Трябва ми само и единствено notifications за моя таймлайн, не ме интересуват съобщения, mentions и т.н. Някой правил ли го е това?

Вариант ще е и badge на самата док иконка да излиза, когато нещо ново в Timeline-а се случи (като на мейл).

Arkov

Всички съобщения от Timeline ли искаш да излизат? Разрешил ли си на Twitter да използва Growl?
System Preferences -> Growl -> Applications
При мен го пробвах, като промених Notifications настройките на Twitter и започнаха да изскачат без проблем. А пък може и да не съм те разбрал... :)

scrap

Ами да, всичко съм направил както казваш. Ето :

В туитър :




Да, само съобщенията от Timeline искам.

Arkov

Добре, това ок виж тук дали е ок:



Growl - Started - Stopped ?

scrap

Стартиран е. Получавам си нормални notifications за другите програми. Всичко е същото като твоето (освен, че е stopped твоето). А иначе можеш ли да го накараш да ти баджва док иконката?

Arkov

При мен e Growl is running. Да не го бъркаш с бутона? :)Иначе да - когато го задам ми изкарва и бадж:


scrap

Не не, и при мен Growl is running. Добре, явно при мен е някъде проблема. Ще го мъча пак :) Благодаря за отзивчивостта.

Arkov

Хмм... Странно. Всички тестове при мен сработиха. Ако Growl ти работи на другите приложения, значи виж да не е проблема в самия Twitter. От АппСтор ли си го инсталирал?

scrap

От АппСтор-а да. Само пак да се уточним - нали става въпрос само за твои постове в сайта да излизат като notifications в Growl и като бадж на док иконката? Звучи малко нелогично де, да искаш да си виждаш твоите постове, но автоматичните туитове, които получавам се водят все едно, че аз съм ги писал, а аз искам да следя точно тях.

Arkov

Я чакай. Май нещо не сме се разбрали? Искаш да следиш собствените си туитове и ти като туитнеш нещо да излиза  на Growl?
Ако е така, вариант през програмата няма. Правиш си 2ри акаунт който следи само теб, вкарваш го в Twiter като допълнителен акаунт и на него му активираш нотификейшъните. Малко връткаво, но само така ще се получи. :)

scrap

Знаех си, че съм се изказал супер неразбрано :D

Сега ще пробвам твоето предложение и ще споделя.

scrap

Благодаря за съвета. Стана по този начин с двата акаунта. Вече получавам growl notifications. Единственият недостатък е само, че за да получаваш бадж на док иконката не трябва да си на Timeline в самата програма. Ако е някъде другаде - Mentions, Messages и т.н. ще получи бадж.

Arkov

Радвам се, че стигнахме до решение. Да има го този момент с бадж-а, но това е защото не се затваря програмата а се оставя като отворен прозорец. Аз реших проблема с cmd+W или "хиксчето". :)

scrap

При мен дори ако е затворена (cmnd+w или хикс), но преди затварянето е оставено на Timeline, пак не се появява бадж. Трябва да смениш на друго, да затвориш прозореца и чак тогава ще излезе бадж.