Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 23:10:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 568
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 341
Total: 341

341 гости, 0 потребители

откраднат macbook

Започната от ax, 18-02-2011, 17:31:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ax

Здравейте.

Една малко необичайна молба към всички ви. Преди 1 ден ми обраха апартамента и взеха доста неща вкл. и един 13'3 MacBook white.

Тъй като тези машини не са познати много добре от по-голямата част от потребителите все си мисля, че може да изкочи из тези среди.

Молбата ми е, ако някой случайно получи оферта за такъв Mac да пише ЛС. Батерията му е леко подута и mouse pad-a бутона се натиска много лесно (малко е прецакан).

Шанса е малък, но знае ли човек.

Wizi

Тук хора вече са си разпознавали откраднати MacBook-ци, та както казваш - знае ли човек!?

Потърси дали нямаш някъде записан сериен номер на МакБука, MAC адрес на WiFi или LAN карта да помни някой рутер.... всякаква такава информация би била от полза. Тези неща ги пише също така и в/у кутията му, ако я пазиш все още.

Какъв процесор, колко памет? Дай каквото можеш!

Дано изкочи от някъде.  :-\
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

ax

малко невероятно, но факт ... mac-a се откри
след като пуснах по разни форуми, че е откраднат и се търси изведнъж с мен се свърза някакъв човек, който се представи за купувач на машината ми (малко вероятно, може би самите крадци са това, никога няма да разбера), че я е купил за 600 лв. от някакъв на улицата и вътре ми намерил името се свръза с мен.

Моята теория е, че са искали да го продадът някъде по форумите ама вече беши писано там и са решили, че няма да могат. Или просто са решили, че информацията е ценна и ще могат да ми искат пари за това, както и стана.

Дано не ви се случва!

faire

A в крайна сметка ще си го получиш ли обратно? Този ти се е обадил само за да ти каже, че си го е купил за 600 лв. ли?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

BL

Ако го знаеш кой е, отиваш с фактура и полиция да си го прибереш безплатно. Дори и да не е крадеца, нека си сърба попарата като купува мак "на улицата".

ax

при мен е вече, от 10:00 е при мен

Знам че може да стане с полицията, но имам съмнение, че са крадците и реших да не рискувам при положение, че знаят адреса ми телефона ми т.н. Още повече онзи ден гледах репортаж как хващат 2-ма в апартамента и ги пускат за 200 лв. сами се сещате

Може и да е грешка, но това е ...

julss

За жалост си прав, в тая клета държавица няма кой да те защити, бог високо-цар далеко. Освен ако нямаш някой позната мутра тип Пешо Джантата да го вземеш с теб на срещата. Кофти случка, спомням си че неотдавна същата схема работеше с автомобилите.
А и да си откупиш бука за 600лв си е жив рекет, той не струва толкова втора ръка. Предполагам че си имал ценна информация за спасяване.

pravdo

Юли, царя беше тук и пак бяхме същата кочина :-(
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Rossen

Напоследък доста се е вдигнала престъпността, по телевизията само дават за обири на апартаменти, къщи, хората се оплакват че като си оставят колите навън им крадат части от тях, все едно сме началото на 90те години, тия кокошкорски кражби са най неприятни, но това после да се свързват с ограбения и да му предлагат да си купи обратно лаптопа е..  :-X  :o
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

j.tochkov

#9
Малко извън темата, но не напразна е фразата "информацията е най-опасното оръжие от всички" (или нещо от сорта, но в този смисъл).
В тази връзка на всички машини с които работя (у дома/офиса) ми е "активиран" FileVault.

Това в Бургас ли се случва ?

Wreck

Еми като живеем в дивият изток, какво ни остава освен да се въоражим като едно време cowboy-ците и така да ходим да ходиш да си го вземеш ...
Дивашка история
An apple a day keeps the doctor away!

neofen

#11
Цитат на: ax - 22-02-2011, 11:13:18
малко невероятно, но факт ... mac-a се откри
след като пуснах по разни форуми, че е откраднат и се търси изведнъж с мен се свърза някакъв човек, който се представи за купувач на машината ми (малко вероятно, може би самите крадци са това, никога няма да разбера), че я е купил за 600 лв. от някакъв на улицата и вътре ми намерил името се свръза с мен.

Моята теория е, че са искали да го продадът някъде по форумите ама вече беши писано там и са решили, че няма да могат. Или просто са решили, че информацията е ценна и ще могат да ми искат пари за това, както и стана.

Дано не ви се случва!

И аз имах подобно изживяване, но в по-голям размер. На мен ми изгубиха, а както се оказа в последствие откраднаха куфара, с който се връщах от бригада в Щатите. Освен Powerbook G4, вътре имаше доста накупени дрехи, подъръци, кецове и т.н. Та и с мен се свърза някакъв, който на развален англиийски ми обясни, че е от Куба и че е купил лаптопа ми на улицата. Видял ми пощата от вградения Mail  , тъй като съм си логнат там. Първо го игнорирах, но ми прати и снимки, които ги имаше само на онзи лаптоп. Искаше да ме попита дали ми трябва някаква информация(снимки, музика) или да форматира и преинсталира системата.
Дали той е крадеца или наистина го е купил на улицата не знам, но който и да го е взел си го е поправил, тъй като имах проблеми с гаснене да дисплея и в щатите съвсем изгасна и мислех дори да го хвърям да не тежи в куфара, тъй като си взех White MacBook. Явно такъв ми е бил късмета  :)
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

foctobar

Ебаси хората!  :-X

yana931

Като ви чета започва да ми се връща цветът на лицето...
Днес ми откраднаха лаптопа от колата, ето инфото

Macbook Pro 13 Сериен номер SW 80384KGATP Имам много много важна информация (в снимки) на него! имаше и таблет Wacoom Bamboo с него.
Телефонът ми е 0888 00 13 11

Благодаря предварително, ако някой има информация

Becko

не си оставяйте нещата в колите бе хора ... що за глупост