Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 14:34:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: ppu-pro_tuh
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 439
Total: 440

439 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Проблем с инсталация на Snow Leopard

Започната от Rossen63, 08-09-2011, 13:19:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Rossen63

Привет,
С 10.5.8 съм в момента. Понеже не успях да си намеря оригинален Snow Leo, свалих едно исо и го записах на двуслойно двд..

Ето какво ми излиза:
 


Дали не съм объркал нещо при записването на диска?


Wizi

Рестартирай и задръж бутона "С" натиснат от самото начало. Ако си записал диска правилно ще започне да чете от него и инсталацията ще тръгне.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Lycan

на мен ми мирише хакинтош, или бъркам?

Rossen63

айМак е

Цитат на: Wizi - 08-09-2011, 17:25:04
Рестартирай и задръж бутона "С" натиснат от самото начало. Ако си записал диска правилно ще започне да чете от него и инсталацията ще тръгне.

Благодаря!
А по този начин само чиста инсталация ли може да се направи, или ще имам възможност просто да ъпдейтна ОС-а без да си загубя файловете?

angelvn

Ако имаш направен бекъп на отделен дял или външен хард - няма да имаш проблеми с възстановяването на файловете, иснталираните програми, настройките и съхранените пароли дори :)
UI designer and developer

Wizi

Ако ъпдейтваш от по-стара версия абсолютно нищо не се губи! Само ти замества всички системни файлове като оставя личната ти информация и сетинги без да ги докосва.

Действай смело!!!  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

valeff

на мен само ми прави чек на диска и се рестартира нищо не инсталира  :-[ как да се справя с проблема на някой случвало ли му се е ? от 10.5.8 към снежния леопард? Или ако има вариант директно да мина към Лъвчето?

aciddroller

Цитат на: valeff - 15-09-2011, 17:52:37
на мен само ми прави чек на диска и се рестартира нищо не инсталира  :-[ как да се справя с проблема на някой случвало ли му се е ? от 10.5.8 към снежния леопард? Или ако има вариант директно да мина към Лъвчето?

Мда и аз имам същия проблем. От две седмици се  мъча да се кача на леопард или на лъвче. Тегля от нега вече 7-ма версия на леопарда. Пробвах от диск но ми изписва, че нямало достатъчно ток за лазера, за да запише диска. Пробвах с външен диск. Успях да си направя единият дял на външният на инсталационен, но като избера инсталационният файл ми изписва, че неможе да се инсталира "from this volume"?! Не съм още на "ти" с маковете и търся помощ.

Lycan

Добре де вместо да теглиш 8ма, защо не си го купиш? Там има и помощ

ulyalyalya

..::iMac 2011  i5 / 8GB / 500GB  / OS X 10.8::.. 
..::Iphone 5 / ios 7.0.2::..
..::Iphone 4S / ios 7.0.2::..

aciddroller

с macbook pro 17" модела е от 2006. не си го купувам, защото мисля да мина после на лъвчето. Немога да подкарам овите версии на архикада на 10.5 версия. Пари не ми се дават все още за този компютър. Когато си взема новият модел мога да се изръся вече за оригиналните версии

Rossen63

Цитат на: Wizi - 08-09-2011, 17:25:04
Рестартирай и задръж бутона "С" натиснат от самото начало. Ако си записал диска правилно ще започне да чете от него и инсталацията ще тръгне.

Не ще. Още в началото забива....
С Disk Utility го изпекох - така съм записвал дискове с боза и не е имало проблеми с инсталациите след това, но явно Мак ОС се записва по друг начин?

Rossen63

Справих се. Благодаря на всички!