Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 03:35:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 594
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 527
Total: 527

527 гости, 0 потребители

как се държи iOS8 на айПад 3 (първият с ретина)

Започната от bajgosho, 19-10-2014, 11:29:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bajgosho

Някой да е качавал новата ОС на такава машинка? Мисля, че е iPad 3, макар и да не съм съвсем сигурен, сигурен съм, че е първият с Ретина дисплей.

Че вече е доста остаряла джаджата ... Иначе 7-цата върви добре ... Изкушавам се да кача 8-цата, но ме притеснява да не стане прекалено бавна и лагава машинката.

Ще бъда благодарен, ако споделите опит.
Мерси!

go6kok

Привет,и аз много се чудех дали да ъпдейтна до 8,но накрая се реших и ъпдейтнах и като цяло съм доволен усеща се леко забавяне като че ли в сафари основно,но като цяло не усещам кой знае каква разлика от 7-цата.
MacBook Pro 15 Touch Bar late 2016
iPhone XS Max 64gb
Apple Watch Series 5
iPad 8 gen.
iPad Air 1 gen.

bboyg



Сам си направи извод :)  Лично аз мисля че няма да е кой знае колко по-бавно от 7, но говоря само теоретично.

violinra

Аз съм с iPad 3 и ios 8.0.2 и мога да кажа, че с iOS 8 имаше доста лагване, което с ъпдейта се оправи. В момента мисля, че не работи по-бавно от ios7 като се има предвид, че не съм правил чист рестор.

Adamov

Цитат на: violinra - 20-10-2014, 16:41:04
Аз съм с iPad 3 и ios 8.0.2 и мога да кажа, че с iOS 8 имаше доста лагване, което с ъпдейта се оправи. В момента мисля, че не работи по-бавно от ios7 като се има предвид, че не съм правил чист рестор.

След няколко часа излиза 8.1. Можеш направо него да сложиш. При мен с iPhone5 iOS8.1 има изключително осезаемо подобрение на батерията
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

Точно на такова подобрение на батерията се надявам че 5-цата направо умира за половин час ако пусна да играя нещо. За AirPlay на Apple TV няма да коментирам :) Джаки, ти с някаква beta ли си?

Adamov

Цитат на: bboyg - 20-10-2014, 19:49:08
Точно на такова подобрение на батерията се надявам че 5-цата направо умира за половин час ако пусна да играя нещо. За AirPlay на Apple TV няма да коментирам :) Джаки, ти с някаква beta ли си?

Да. С 8.1. Това, което трябва да пуснат след малко. Бях буквално стъписан от разликата в батерията 8.0 GM и 8.1бета2...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

Интересно ми е колко MB ще е тоя ъпдейт, щото ще трябва да трия някоя и друга игра ми се струва :)

Adamov

Цитат на: bboyg - 20-10-2014, 20:05:32
Интересно ми е колко MB ще е тоя ъпдейт, щото ще трябва да трия някоя и друга игра ми се струва :)

Направи си го през мака и няма да ти се налага да трие каквото и да било :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

69.9MB :) Поне толкова е за 5-ца, ако качвате т 8.0.2.

Adamov

Моя ъпдейт от 8.1b2 до 8.1 официално е... 1.7GB !!!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

Явно като качва от бета, изисква Full Reinstall  ::)

Adamov

След дълго чудене, реших да сложа официалната 8.1. Оставих телефона към 00:30ч. на 100% без включен wi-fi и сутринта го взех на 80 :( баси слабото. Ще връщам бета версията...
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ggzy

Не бързай. След ъпдейта при мен си правеше някакви автоматични бекъпи, които предполагам ми глътнаха от тоците.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

faire

Aз съм пред голяма дилема дали да ъпдейтвам iPad Air, който в момента ми е джейлнат на 7.1.2...
Изключително много ме дразни как Епъл не променят нищо по спрингборда и папките на iPad. Седи си така, както беше преди 2 г. iPhone 5 има 1 ред повече икони, а 6 и 6+ имат 2 реда повече. Това е просто жалко. Да не говорим за това, че в папките разпределението е 3х3, същото като на телефон. За 10" дисплей това е изключително голяма загуба на неизползвано пространство. Това са и горе-долу причините да му е нужен джейл. + постоянното писане на пароли навсякъде (за което ползвам password pilot от cydia).
Някой ще каже ли как се държи, има ли нещо ново (като изключим настрана познатите неща от iPhone). Просто адски малко информация има за това как изглежда и работи новия ОС на iPad. Предполагам си е същото като на 7?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.