Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 23:51:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 549
Total: 549

549 гости, 0 потребители

няколко въпроса, свързани с АppleTV, airport expres и wifi мрежата

Започната от bajgosho, 19-11-2012, 00:16:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bajgosho

та значи по ред на въпросите

1. имам 2 airport express -а, единия е вързан към LAN-a и създава мрежа, а другия е в друга стая, вързан е към уредбата ми с оптичен кабел и едновременно с това е конфигуриран да разширява съществуващата мрежа. Всичко хубаво, ама като пусна музика през airplay-a от АиМака към  airport express -а вързан към уредбата ... абе свири, ама от време на време залепва, сече музиката и дори спира за по няколко секунди. Мъчителна работа! Къде е проблема?

2. мине не мине, нета става адски бавен или дори губя всякаква връзка с интернета и се налага да рестартвам първия  airport express (този вързан към ЛАН - изключвам ги и го включвам пак). И това се случва напоследък по няколко пъти на ден! Отвратително! Къде е проблема и какво да сторя за да променя ситуацията към по-добро? Може би трябва да добавя, че към двете рутерчета са закачени 2 мака, 2 айфона и 1 айпад - да не би да им идват много на airport express-четата? И дргуго да  добавя - принципно нета ми трябва да е бърз, към НЕТ 1 съм и съм платил за най-високата скорост.И понякога я имам, ама само понякога ...

3. По съвет на "колега" сетнах "мрежовия"  airport express на 5 GHz, уж за да намаля интерференциите с други мрежи, но се оказа, че айфоните загубиха тотално връзка с безжичната мрежа ... (защо така?),  айпада и маковете се закачиха без проблем, но за сметка на това скоростта на нета падна драстично ... върнах на старото положение - 802.11n (802.11b/g compatible на 2,4 ГХц). Ама не е добре, поради описаните в т.2. причини. Как да го реша този проблем?

4. Днес взех едно  AppleTV за проба ... единия проблем беше като с музиката - като му пусна филм от мака през VLC с Airplay Mirroring, губи връзка и сече/спира за секунда ... мъка!

5. Като опитам да пусна ДВД през ДВД плейера и включа Airplay Mirroring - картината изчезва ..., като изключа Airplay Mirroring-а всичко си върви на екрана на мака ... Къде греша? Как да подкарам ДВД с образ на телевизора и да дам 5 канален звук към ресивера? През VLC има картина, но за жалост звука е само стерео.

Много са въпросите, но съм сигурен, че има лек. Само дето аз не го знам :)

Предварително благодаря на отзовалите се със смислени и разбираеми съвети.

julss

Първо виж дали няма ъпдейт на фърмуера на тия рутери. Възможно е да има смущения от други устройства, но мисля че на Епълските рутери не можеше да се сменява канала.
Аз вкъщи съм с Time Capsule, което ще рече че рутера си е  Airport Extreme. Имам закачено едно Apple TV към усилвателя и телевизора, и нямам проблем с плейването на каквотоо и да е.

bajgosho

Фърмуера е актуалния за момента.
Каналите могат да се сменят и си играх с тях, но подобрение няма.

Да те питам - как изкарваш 5 канален звук? С коя програма пускаш две-то

diley

Здравейте, извинявам се на bajgosho, че му ползвам темата, но и аз имам подобен проблем с airport extreme (2nd gen). Ползвам го с WDtv live и вече поне 3 пъти за 1 месец нещо се оплесква и към рутера мога да ползвам или лаптопа, или wdtv, но не и двете заедно в мрежата.
Много е досадно и единственото решение, което намерих е да ресетвам airporta и да му пиша настройките отново.
Ако някой е имал подобен проблем и решение, ще съм благодарен много:)

julss

Цитат на: bajgosho - 19-11-2012, 14:27:06
Фърмуера е актуалния за момента.
Каналите могат да се сменят и си играх с тях, но подобрение няма.

Да те питам - как изкарваш 5 канален звук? С коя програма пускаш две-то
Apple TV-то ми е включено през HDMI в телевизора и от него излизам с оптика до усилвателя. Телевизора предава директно сигнала в усилвателя, такъв какъвто го получава, т.е. настроен е на passtrough. Apple TV ми е джейлнато и гледам с вградения Media PLayer директно от харда на Time Capsule или шерната папка от макбука.

julss

Цитат на: diley - 19-11-2012, 15:47:55
Здравейте, извинявам се на bajgosho, че му ползвам темата, но и аз имам подобен проблем с airport extreme (2nd gen). Ползвам го с WDtv live и вече поне 3 пъти за 1 месец нещо се оплесква и към рутера мога да ползвам или лаптопа, или wdtv, но не и двете заедно в мрежата.
Много е досадно и единственото решение, което намерих е да ресетвам airporta и да му пиша настройките отново.
Ако някой е имал подобен проблем и решение, ще съм благодарен много:)
Задай статично IP на WDtv-to

bajgosho

julss, благодаря за отговора ... моето АТВ е 3-тото поколение и не е хакнато ...
има ли как с не го да изкарам и картина и 5 канален звук?
с коя програма?

fpyyh

май само iphone 5 има 5ghz, за 4s не съм сигурен, но всички айпади го поддържат
иначе експресите не знам колко поемат трафик, ако можеш да се опиташ да свържеш apple tv-то с ethernet кабел за експреса, когато се ползва за екстендър, трябва да го има като опция

bajgosho

знае ли някой, с коя програма и как мога да гледам ДВД филми или други с високо качесвто и да изкарам от епълТВ картина и 5 канален звук (от ресивера)?
имам пред вид 3-тата версия, нехакнато.


toni6600

Цитат на: bajgosho - 19-11-2012, 00:16:52
та значи по ред на въпросите
Имах същия проблем, като теб, решението:
1.По бърз нет, и стабилен, тоест да нямаш спадове в мрежата, аз съм 50 мегабита, и сега вече почти нямам проблем.
2.С парота като прехвърляш често прави проблеми.
3.Писа, че имаш Ipad, слагай му Air Video Server (има го в нета, слагаш на мака и на пада и си ти).
4.Хакваш Елъл ТВ-то и си шарваш филмите и ги гледаш с XBMC или с Медия Плеър-а(пак е нестабилно).
Препоръчвам с Air Media Server държи се най-стабилно, пускал съм 8гб mkv формат върви бе проблеми.
MacBook Pro 13''