Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 16:34:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 4
Guests: 513
Total: 517

513 гости, 4 потребители (1 скрит(и))
angelvn, turieca, forka2k

Apple care - нуждая се от съвет от минал по този път

Започната от bajgosho, 26-04-2011, 10:38:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bajgosho

Не намерих начин да прехвърля въпроса си тук без да репоствам ... извинявам се за което. Моля игнорирайте същата тема публикувана по погрешка в "софтуер".

Но все пак питането ми е важно, а и сигурно интересува доста от четящите форума :)

"Нов съм във форума и затова предварително се извинявам, ако има вече такава тема. Порових малко, но на първо четене не намерих това което търся.

Та на въпроса - купих миналата година, есента, Имак от БГ. Служебен - значи само с 1 година гаранция. При едно посещение на сервиза ми подсказаха, че бих могъл да си купя Епъл Кер от чужбина и тук щели да го признаят ...

Искам да попитам, някой минавал ли го е този път? Вярно ли е това? Мога ли да купя тази разширена гаранция от чужбина? За служебна машина купена в БГ? Ще я признаят ли тук? Какво трябва да направя/внимавам за?"

Ще бъда много благодарен за съветите ви!   

lovinuno

All people may ask how to make their particular mini laptop
computer operate quicker. A wide range of pc slows down in efficiency later. System can take more time to answer an user's procedures for instance opening up documents, folders, browsing on on online world. Pop-ups and blue computer screen of errors begin invading and apps take the time to load. Plenty of people are researching to improve their own desktops. By following a small amount of effortless pointers, you could keep your netbook
and help operating your computer at faster rate. Ok, i'll help you through the very best ways to accelerate the Computer System.
Uninstall any additional software
After a while, maybe you've ignored the quantity of software programs you have got put in inside your pc you do not take advantage of. In order to resourcefully accelerate a windows 7, it is advisable to absolutely determine and uninstall the supplemental software. In this way you certainly will regain space in the personal notebook ac adapters
hard drive plus your system might function rapid.
Scan for the purpose of adware worms inside your personal cheap netbook

Any windows 7 pc is vulnerable to infections. Trojan is known as a bad and smaller application that might produce almost any significant and slight situation in your own system.
Malware might easily acquire by themself and monitor your web routines and exclusive secret data from World wide web while not letting you know. Together with personal privacy problems, adware can easily limit your computer's general performance.
To improve your Acer Aspire AS5742G-6600 Notebook Intel Core i5 480M(2.66GHz) 15.6" 4GB Memory 500GB HDD
and Online browsing speed, I suggest you to definitely get rid off viruses and spywares using numerous anti-virus and anti-spywares resources.
ReadyBoost
Windows7 & Vista have mounted latest characteristic which is called ReadyBoost. You may use Universal Serial Bus Flash memory as being an optional RAM memory. It will improve the memory capacity and you'll improve your system.

10.2" Epad Android 2.2 1GHz 4GB WIFI Tablet zt 180 New
7 inch Upgrated Google Android 2.2 Tablet 4GB HDMI 3D Game with Remote Control MID Aluminum Shell



Metal

Някъв бот мина и напуска реклами  :( не му обръщай внимание.

Моя съвет е да си вземеш епъл кеър. Тия аймаци имат много проблеми с дисплея.
Това е международна гаранция +2г. и наистина важи навсякъде.

bajgosho

Благодаря за съвета Metal.
Ти купувал ли си Епъл кер?

Какво предствалява процедурата? Разбрах само, че трябва да дам на някой приятел отвъд океана номера на компютъра ми. Извинявам се за невежеството си, но предпочитам да попитам 3 пъти, отколкото да сгафя :)

Той поръчва онлайн и плаща сумата която му поискат. И после какво става? Получава се някакъв номер? Кой трябва да го регистрира? Аз от тук или той от чужбината? И после какво става? Има ли и някакъв физически носител/документ? Кой го издава?

Нали като подаде моя номер на компа, се вижда че е купуван в БГ? А нали за БГ нямало тази услуга? А ако пък може, защо да не мога за да си платя Епъл Кер онлайн?

Много въпроси :) Ще бъда много благодарен, ако ми помогнете с отговори като за новобранец.

bajgosho

ako епъл кера е с канадски адрес, например, ще мога ли да го регистрирам в БГ, все пак серийния номер на компа ми показва България? 

daf

В ebay има добри оферти за applecare-а, виж там. Познати са си взимали за лаптопи, не знам как стои въпросът за imac-ове, но можеш да попиташ seller-а или най-добре прочети terms and conditions

http://images.apple.com/legal/applecare/docs/EMEA_APP_English_ZEv5.2.pdf

BL

Apple Care важи в България, питал съм изрично, но за щастие не ми се е налагало да го ползвам. Плащаш, получаваш номер, регистрираш го в сайта на Apple към съответния продукт. Aз си пазя и фактурата, за всеки случай.
Всъщност май бяха 2 номера, нека твоя приятел ти продиктува всичко. Правиш си AppleID, ако нямаш и след това регистрираш кеъра към твоя сериен номер. Отделен продукт е, няма значение от къде е купуван.

Metal

Не съм купувал Apple Care.
Но преди 2 години,когато изтичаше едногодишната ми гаранция на MBP купуван от щатите, пред мен стоеше същата чуденка.
Тогава проучих въпроса, бука ми вече беше регистриран към apple ID то ми и просто трябваше да посоча, че искам епъл кеър за този сериен номер, след което да платя онлайн. Всичко това се регистрира в системата на епъл и ако машината ти попадне в сервиза, недай си боже, то тя ще бъде обслужена според разширената гаранция.

В крайна сметка парите ми се сториха много и реших да рискувам като не си купя епъл кеър. Ако нещо се случи... еднократно, горе долу същите пари ще дам за ремонт. Да чукна на дърво машината си работи прекрасно, с изключение на един дребен проблем - Дисплея на лаптопа премигва по някога за момент, става черен за по малко от секунда. Оказа се често срещан проблем на чипсета GForce 9400, не подлежи на ремонт, сменя се дъното, но за сега го търпя така. На външен дисплей или с втората видео карта GF 9600 няма проблем.

Jay-D

Най-лесния начин е да влезнеш в официалния сайт apple.com и от магазина им да си закупиш Apple Care. След това (както са ти казали) ще си въведеш серийния номер на iMac-а към този Apple Care (който ще ти се добави в твоя Apple ID) и вече ще имаш допълнителна 2 годишна гаранция за цял свят.
Има само едно условие: Трябва Apple Care да бъде закупен до първите 10 месеца на продукта, на който искаш да удължиш гаранцията. т.е. ако са минали вече 10 месеца от покупката на твоя iMac, не можеш да направиш нищо :(

Поздрави
iMac 27'' Late 2010
2.8GHz i5, 4Gb DDR3, 1T WD, ATI HD5750

bajgosho

не знаех, че мога да си купя от БГ ... Това вярно ли е?

Jay-D

Не става дума че ще си го купиш тук от България от някой сайт, а просто можеш от тук (България) да влезнеш в apple.com и от US Store (щатския онлайн магазин) да си го купиш, без да е нужно да ходиш до Щатите или да занимаваш някой познат там. Единствено трябва да имаш кредитна карта, която да може да се използва като такава извън рамките на България. Пример ще ти дам с VISA от банка ДСК. Те могат да бъдат използвани за интернет пазаруване извън България или за покупки през PayPal. И другите банки също предлагат такива карти, но нямам наблюдения върху тяхните, защото от години използвам само ДСК и не съм имал никакви проблеми никога и никъде.

Лека вечер
iMac 27'' Late 2010
2.8GHz i5, 4Gb DDR3, 1T WD, ATI HD5750

Wreck

я направо си дай номера на кредитната, аз ще ти го купя и ще ти го пратя по пощата  ;D
An apple a day keeps the doctor away!

peerless

Моя бук дойде с 1г. гаранция + 2 години кеър (3 общо  ;D), вече съм я ползвал в БГ.
Представи си, че си купуваш ваучер за телефон и зареждаш определен номер с него... същата работа е и с кеъра, купуваш си този ваучер и го активираш за определн сериен номер на машината. Номера на машинката се вписва при активацията на кеър плана през сайта на епъл.

Където и по света да отидеш в оторизиран сервиз, те ще ти чукнат серийния номер в БД и ще видят аджеба имаш или не гаранционна поддръжка.

Купувай смело :)

П.П. На бука ми му се наду жестоко батерията миналото лято и ми я смениха без какъвто и да било проблем.
 MacBook Pro (Mid 2012) 15" i7 @ 2.3GHz - 10.8.2, 8GB @ 1600MHz, 256GB SSD, GeForce GT 650M 1GB (Retina)
 MacBook White (Mid 2010) 13" C2D @ 2.4GHz - 10.7.4, 4GB @ 1066MHz, 500GB
 iMac 21.5" i5 2.5Ghz - 10.7.4, 6GB @ 1333Mhz, AMD Radeon HD 6750M
 MacBook Pro (Early 2008) 17" C2D @ 2.5GHz (ex)

bajgosho

#14
Уважаеми колеги, моля ви бъдете по-сериозни :)

julianstefanov - ти купувал ли си епъл кер така? нали трябва и да ми пратят някаква кутия след това? Ако официално в БГ не предлагат епъл кер, ще го изпратят ли?

Извинете ме, но съм объркан и затова задавам сигурно тъпи въпроси.
А иначе, ако става така - ами супер, няма да занимавам никого, а ще си свърша сам работата.