Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-05-2024, 02:29:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 488
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 360
Total: 360

360 гости, 0 потребители

шумен хард

Започната от Wreck, 04-03-2009, 11:20:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wreck

Macbook-a ми е на 3 месеца има няма и много му се радвах колко е тих до вчера, когато започна да стърже харда. За да почне чак сега, а не от самото начало, трябва да има някаква причина? Може ли да е, че много често като го местя не го изключвам, а само го затварям? Ама би трябвало тогава да дига иглата? + това нали има някакви сензори за ускорение, те също пазят харда. Или просто е нормално да започне да стърже след известно време, както всичките ми PC-ta до сега?
An apple a day keeps the doctor away!

julss

Не е нормално да почне да стърже на 3 месеца.Може да си е дефектен хард, случвало ми се е. Колкото за местенето, няма проблем да го местиш включен. А когато е затворен, харда спи.
Ако бука ти има гаранция иди да го видят. Ако не - хардовете не са скъпи вече. Но на първо място си направи бекъп с Time Machine, щото като стърже така не се знае кога точно ще изпуши.А може и да си кара още години.

Wreck

Да, и на мен ми се струва, че не е много нормално. На всичкото отгоре почна и вентилатора да се пуска много често. А до сега се беше пускал само като играя на WoW, защото е алуминиев и се охлажда принципно от целият корпус. В гаранция е, ще им го дам да го оправят.
Благодаря.
An apple a day keeps the doctor away!

julss

Той вентилатора никога не спира ;). Просто си увеличава оборотите и това е съвсем нормално когато играеш игри, гледаш филм ( особено HD) или ползваш мощни графични програми.И аз съм с новия бук, на HD филмите достига около 6000 оборота, няма значение че корпуса е алуминиев.

XXwolf

Цитат на: Wreck - 05-03-2009, 13:37:53
На всичкото отгоре почна и вентилатора да се пуска много често.

лагеруването на харда се е развалило и от повишеното триене ти чуваш шум а в компа става по-топло и вентилатора се включва по-често

Wreck

Да, ясно ми е че си работи на ниски обороти ( по моему не се чува, значи не работи :) ) Та в този ред на думи, не се чуваше никога до сега, освен когато пусна игрички и двд-та, а сега почна да се набира докато съм отворил само Safari примерно, което преди никога не е било. Демек нещо не е наред.
Благодаря за съветите, ще ходя да му сменят hard-а да видим дали ще спре и да се награвя.
An apple a day keeps the doctor away!