Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 12:33:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 453
Total: 455

453 гости, 2 потребители
E50, walker007

Съвет-от къде мога да купя?

Започната от jojeto, 02-10-2010, 16:08:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

jojeto

Здравейте, имам Macbook 13 мисля, че е A1181 произведените средата или края на 2007

Интересувам се като по-вещи в нещата, знаете ли от къде мога да закупя за лаптопа

-вентилатор (раздрънча се)
-горен капак този с клавиатурата, който е (изпочупи се пластмасата по ръбовете)
-батерия

Много търсих от доста време, но части за mac не знаех, че е такова въртене да се намерят.
Благодаря предварително :)

Lycan


jojeto

Благодаря, пуснах им запитване  днес :P Но докато чаках реших да попитам и тук ако някой знае друго място или предлага.

iNtaCt


jojeto

Не съм пазарувала до сега от ebay, за това търся от тук някъде да купя, но май май няма да стане.
За сега закрепих положението с вентилатора като му махнах долния капак да не стърже, но на високи rpm пак е зле и се надявах, че ще намеря от някъде направо да взема, но не се оказа така лесно :)

Благодаря за отговора.

Lycan

"Горен капак този с клавиатурата" както го наричаш е дефект на модела и тези хубавци трябва да го сменят безплатно, дори да не е гаранционен.

jojeto

И аз винаги съм си мислела, че това е дефект! То просто неможе така да се натроши от нищото! Но много дълбоко се съмнявам, че ще ми се зарадват и ще го сменят, а и гаранцията му изтече.  ::)

MrMike

#7
Моят беше също в подобно положение преди 2 седмици. Бях в Германия и ми се счупи топкейса, точно на местата където опират крачетата на горният капак. Водих го там и ми казаха, че ще ми го сменят безплатно. Обаче нямаше време и се върнах в БГ и ми го смениха тук в Криетив Център напълно безплатно. Това е програма от Епъл, защото е производствен дефект. Лаптопът ми не беше в гаранция.

Така, че действай смело!

Също така продават допълнителен аксесоар, който е в цвета на купето (топкейса) и дебел 1мм. и се лепи за топкейса. Обхваща всичко до началото на клавиатурата (обхваща тракпада и него по желание). Струва 48лв. и тогава капака се затваря доста по меко и щадящо за топкейса.

Батерия си купих от Америка и с високият курс на долара ми излезна 210лв. Тук я продават за 250лв.

Вентилатора може да се продуха, почисти и смаже и заспива!
Mac: MacBook Pro 13.3' (Mid 2010) - 2.4GHz, 8GB RAM 1067MHz, ADATA S511 60GB SSD + 500GB WD BS 7200rpm, 10.8.1 (12B13)
Accessories: Magic Mouse, LaCie Speakers, Remote
iPhone: iPhone 4S 16GB iOS 6.0
iPod: iPod Nano 8GB Silver 6th. Gen. + AKG K370 Silverback
Продавам: iPod Nano 16GB Silver 4th.

jojeto

Оооо супер!!! Благодаря за инфото! Ако го сменя ще си взема това задължително! Пак благодаря много!

jojeto

Вентилатора го продухвах , смазвах, днес цял ден съм се разправяла с него - не става, за смяна си е, сега последно му махнах долния капак на вентилатора, повдигнах го леко с едни шайбички и се закрепи положението, но пак на високи обороти леко бръмчи. Междудругото вентилатора не му трябва продухване, той някак е като с капаче от долната страна и вътре около остта няма как да влиза прах, нищо. Вентилатор ще поръчам, но това за капака и аксесоара доста ме зарадва  ;D
Много благодаря на всички за инфото.

patchosan

Цитат на: Lycan - 02-10-2010, 17:42:09
"Горен капак този с клавиатурата" както го наричаш е дефект на модела и тези хубавци трябва да го сменят безплатно, дори да не е гаранционен.

Освен, ако срока за програмата за замяна не е изтекъл.
Обикновено до 3 години след като излязъл модела.

patchosan


patchosan

http://cgi.ebay.com/Apple-MacBook-13-3-A1181-White-Keyboard-Top-Case-US-OEM-/120619172393?pt=PCA_Mice_Trackballs&hash=item1c15768229



Quantity:   20
Price:    US $34.99
Item number:   120619172393
Item location:   xiamen, Fujian, China

Ships to:   Worldwide