Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 11:11:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 431
Total: 431

431 гости, 0 потребители

Програма тип калкулатор с опции за настройване?

Започната от faire, 03-08-2013, 14:26:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Често ми се налага да умножавам доста числа по определена стойност, например 1.6. Някой знае ли програма (или друг начин), в която мога да наглася няколко стойности и след това само при писане на число отпред, да ми изкарва резултата?
Показвам с прост пример - трябва да умножа числата 13, 18, 22 по 1.6. Вместо да пиша в калкулатора 13*1.6/18*1.6/22**1.6 и всеки път да натискам =, ми се иска да мога да въведа само 13/18/22 и автоматично да ми изкарва резултата.
Пример за подобна програма е вградения widget в Mac OS за конвертиране на валути:



Търся нещо подобно, но да може да му се задава стойност, по която да смята.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

HQ

Такива правихме по информатика ама конзолни. Направи си!

shaman


faire

Excel наистина е вариант. Открих и друг, макар и на телефона. Не е най-бързият, но върши работа: https://itunes.apple.com/us/app/myscript-calculator/id578979413?mt=8
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

yasbas

Мога да ти направя for free, но за Windows :)

Другият вариант, cross-platform е една html страничка с javascript.

faire

Мерси за предложението, но засега ще ми свършат работа ексел и програмката за айфон.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.