Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 09:16:41

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 413
Total: 415

413 гости, 2 потребители (1 скрит(и))
zlia

Mail.app - малки шрифтове и един бъг + малки шрифтове в UI-a на 27" iMac

Започната от faire, 12-05-2013, 12:40:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Направо не ми се искаше да пускам нова тема за такива дребни неща, обаче са дразнещи и не намерих друга подобна..
Първо, не знам поради каква причина, но списъка с писмата почна да ми излиза така (полето със заглавие сякаш има леър с прозрачност в долната част на гредата на буквите):



Второ, някой знае ли как по дяволите да увелича размера на шрифта на списъка? В настройките mail list font се отнася само за classic layout, но той ми е ужасен. Ползвам "новия", понеже съм свикнал от айпада на него..
Също така някои писма ми излизат с много дребен шрифт (тези, които идват в html вариант май). Рових и намерих някаква команда, но не бачка (defaults write com.apple.mail MinimumHTMLFontSize 12).

Да кажа, че става въпрос за iMac 27". Направо съм в някакъв резолюционен шок. Най-дразнещо е колко ситни са надписите в top bar-a - на програмата и тези вдясно с часовника и останалите неща.. За това май единственото решение е активиране на hidpi резолюциите, но тогава ми се намаля наполовина, т.е. 1280/720, а тя е доста ниска за такъв размер монитор.. Иначе си е направо ретина и всичко е кристално ясно и голямо, но work space-a коренно се намалява..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Metal

Пробвай с ThinkerTool - Fonts таба има някой настройки които може да ти помогнат за размера.

faire

Toчно с него пробвах, забравих да спомена. Но не променя на всички програми големината на шрифтовете. Сега забелязах, че само във фотошоп при запис на файл се забелязват промените.. Не мога да повярвам, че Епъл не са направили опция за промяна на DPI-a - нещо, което в бозата присъства от много време.. Явно ще ми трябва време да се нагодя, а може би и очила да сложа.. Thank you, Apple!

едит: забравих да спомена, в мейл.апп се оправи проблема със заглавието на мейлите. Все още обаче не знам как да им увелича размера на шрифта. Ще взема да пиша фийдбек, па дано в някой софтуерен ъпдейт да сложат опция..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Metal

Рестартирай!

На мен този тул ми свърши работа за повечето промени, но въпреки това си имаше момент на свикване с резолюцията на Air. Все още зуумвам веб страниците когато чета. Определено е недоклатено, епъл вместо да решат проблема просто скелнаха по 2 за ретина. Но тази опция я няма тук.

faire

Ще се помъча още, но не видях промяна при топ-бар-а. При тебе има ли?
Относно сафари, предполагам знаеш за тази опция, но все пак:

Минусът е, че някои сайтове са калпаво направени (най-вече българските) и се разместват елементите, когато стойността е по-голяма..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.