Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 15:19:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 441
Total: 442

441 гости, 1 потребител
smile_g

Jailbreak iOS 6.1 - за всички модели iPhone, iPad, iPod!

Започната от faire, 04-02-2013, 19:41:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire



http://evasi0n.com
Теглите, пускате, следвате 2-3 елементарни стъпки!
5-цата ми е готова, следва iPad 3 :)
Ето и линк за Mac: https://dl.dropbox.com/u/19237511/evasi0n-mac-1.0-3c53ba10e2448d311b0f4157f2d7eb568f106c4f-release.dmg
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Wizi

Не ми разпознава акаунта :( Не знае какво съм пазарувал и какво не... Имате ли този проблем?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

daniel

При мен няма проблем за сега, всичко ми излиза от пазаруваното.
.:: MacBook Pro 13.3' :: 2.4GHz :: 256GB SSD :: 8GB DDR3 RAM :: Nvidia 320::.
.:: iPhone 6 Space Gray :: 16 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPad mini Retina :: 32 GB :: iOS 8.3 ::.
.:: iPod Classic :: Black :: 80GB ::.

Prison

Натоварени са им сърварите сега... Затова има проблеми
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

faire

Единственият проблем, идващ от джейла, е че след рестарт времето крашва. Работи се над това, ще бъде пуснат скоро фикс под формата на ъпдейт в сидия.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Becko

Абе вие добре ли сте ? Купете си андроиди щом обичате да се занимавате с такива неща :)

Wizi

Андроид се купува единствено за да се занимаваш с такива неща, а тук го правиш само за да си добавиш нещица, които ти липсват от Андроид  ;D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wyatt Earp

Вече има ъпдейт, който оправя бъга с времето
Air, Macbook Air.

Becko


monkata

някой има ли представа, защо евазиона не ми открива устройството. 4, с 6.1 съм

Да спомена, че за първи път ще джейлвам.

galinski

ясно ми е че задавам доста глупав въпрос но понякога се налага  ;D
въпросът ми е следния каква е ползата от инсталиране на Jailbreak iOS 6.1 и за какво мога да го ползвам ?
Ако има някакво значение аз съм с Ipad 2 wi-fi 16 gb но просто досега го ползвах с други цели и ми стана интересно какво прави тази програма
мерси предварително  :)

KurtiMakarov

Повечето хора го ползват за инсталиране на "кракнати"приложения. Има и много програми,които не са одобрени от Apple и ги няма в AppStore


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

galinski

добре мерси много за отговора и да попитам от къде другаде може да се тегли след като имаш тази програма ?

faire

В момента аз лично джейлвам заради тези неща:
1) http://store.picbg.net/pubpic/E9/9F/3aceab097f68e99f.jpg колкото и да се вижда андроидско на някого, опцията за бързо превключване на интернет (вифи, мобилен, 3г, впн) си е страшно удобство, а на мен лично всеки ден ми се налага по няколко пъти да включвам или изключвам нещо и предполагам не съм единствения. А, и опция за затваряне на всички приложения от мултитаскинг-а. Очаквам скоро и Епъл да го имплементират по някакъв начин :P + статистика на трафика (много удобно ако ползваш мобилен интернет и операторът ти е (с)виваком) ncsettings ; weekillbackgroung pro ; netmeter
2) безплатни in-app purchases в почти всички програми и игри. iap crackr
3) някое-друго кракнато приложение, но вече почти всичко ми е платено и на практика е само за тест.. vshare / ipastore / pp25
4) торент клиент. itransmission
5) достъп до файловата система (това което джейлбрейка всъщност представлява) чрез iFile
6) скриване на проклетия нюзстенд. nonewsisgoodnews
7) пета икона в дока на iPhone-a; при iPad броят може да достигне 9-10 + повече приложения на всяка страница от спрингборда. five icon dock ; infinidock
8) запомняне на паролата за стора! От изключително важно значение за мен, особено откакто Епъл решиха да затегнат сигурността като ни накарат да ползваме пароли с 123123 знака, малки и големи букви, цифри и не знам си какво още. password pilot
9) програма за автоматично оразмеряване на приложенията, които още не поддържат дисплея на iPhone 5 (screen extender, не работи с абсолютно всичко, но едно 60%)
10) swipe selection: http://www.youtube.com/watch?v=6h2yrBK7MAY

Други хора се занимават много повече от мен и инсталират какви ли не глупости, теми, шрифтове и не знам си какво още..
Истината е, че с всяка следваща версия на iOS, джейла все повече се обезсмисля, понеже се появяват "нови" функции, които са били възможни до преди това само с джейл. А и става все по-труден за направа.. Епъл затягат нещата :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Wizi

Жив да си!  :)

Моите 2 цента принос към темата:
- Bulletin от Cydia, което ми позволява да си изваждам Notification center-а и от lock screen-а, дава ми опция да махам със swipe пропуснати обаждания, съобщения и др. А, можеш и доста шокаритетно да си нагласиш notification center-а да ти е леко прозрачен - адски симпатично изглежда  8)
- 20 second lockscreen е вълшебно приложение от няколко килобайта, което прави онези гнусни 5 секунди светване на дисплея да траят 20 или повече, та берем прочетеш какво имаш на Lock screen-а
- Forecast ми дава прогноза за времето редом до часовника на Lock screen-a
- xBackup ми прави бекъп на всичко от Cydia, което съм свалял за да не трябва след евентуален restore да качвам като гламав
- Sparrow+ който разкарва тъпия Mail.app и прави Sparrow дефолтен



Още нещо. Бих искал да ви предупредя, че който от вас разчита само на iCloud за бекъп на своя телефон (като мен), ъпдейтне до iOS 6.x, но по някаква причина след време реши да се върне на iOS 5.x ще яде дърво. Четвъртито! С изненада и навярно ето такива очи  :o ще прочете съобщението на Setup assistant-а, че уви не е намерило бекъп за този телефон в iCloud, макар той да си е там и да си ви чака. Всичко това идва от факта, че iOS 6 променя явно доста неща по отношение на това как се съхранява служебната информацията на телефона. Разбирайте например какви sql таблици ще направи за контактите ви (iOS 5 прави 3 файлчета, iOS 6 прави 5). Явно и променя iCloud бекъпа така, че от тук насетне само iOS 6 може да си го познае, iOS 5 духа супата. Та, евентуално си направете бекъп в iTunes, защото в противен случай освен контакти и календар няма да успеете да извадите от iCloud ако минете от iOS 6  на iOS 5.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD