Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 09:08:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 400
Total: 401

400 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Usb3 hard drive на macbook 2011

Започната от faire, 03-07-2012, 16:35:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Мисля да взимам външен диск 2-3 тб. Ще се ползва изцяло с макбуук про 2011 (usb 2, firewire 800). Иска ми се да ползвам по-бързият трансфер, но както знаете дисковете с firewire са по-скъпички.. Идеята ми е да взема диск с усб3, за да може и при евентуална смяна (с imac, като излязат новите модели) да си го ползвам пълноценно. Въпросът е дотогава как ще е свързан. Ясно е, че усб2 е вариант, но е бавничко.. Има ли някакви адаптери или преходници от usb3 към firewire? Ако няма, може би да се насоча към fw диск. Харесах wd my studio II raid. Има 2 слота за дискове и е user upgradeable. У нас обаче е мъка да се намери в наличност - никъде го няма, а и чувам, че като се появи отново
ще е по-скъп.. Мога от ибей да го взема, но не знам как ще стои въпросът с гаранцията. А този модел има 5г.
Въобще какво ще ме посъветвате? 2тб с fw диск струва, колкото 3тб с usb3...(305:320лв) А raid модела 2тб е ок. 400лв.

Sent from my iPad using Tapatalk HD
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

foctobar

Какво направих аз - след много умуване как да съчетая финанси с големина на диска и Firewire, както и след твърде много четене по гугъл доколко са добри такива дискове (оказва се че свързващите портове недостатъчно рядко дават фира), в крайна сметка си взех отделно диск, и кутия за него ( с USB3, 2xFireWire, eSata). Много съм доволен!

faire

Каква ти е кутията? Линк би бил идеален :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

foctobar

Ето тази: http://www.jpcentury.com/pro_con.aspx?id=P_00000085
Но не мисля че се намира по българските ширини...
Няма вентилатор, но е от алуминий и така има по-добро топлоотделяне.

feon

А откъде и за колко си взе тази кутия?


djamo23

колко пари ти излезе това чудо?

foctobar

Там си пише цената. Но в случая това е локалния Амазон за мен.