Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 06:52:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 433
Total: 434

433 гости, 1 потребител
lepsah

Magic Trackpad - ЛАГ!

Започната от faire, 18-02-2012, 20:36:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Имам огромен лаг на тракпада, когато тегля нещо през торент клиент или въобще при по-голямо натоварване на ВиФи мрежата. Тракпада е на 20-30 см от лаптопа (макбук про 2011). Дайте съвет - до настройки на рутера ли е? Какво мога да опитам? С тайм капсула съм. Канала е зададен автоматично, в момента е 10. Рутерът се намира на долния етаж, но сигнала е на макс. Интересното е, че не е постоянен лага. Но се появява доста често. Сега го забелязах като стартирах utorrent и пуснах да се теглят няколко неща.. Иначе скоростта, която се развива не е толкова голяма - 3-4 МБ/с. Не мога да си го обясня.. Преди като бях на уиндоус имах същия проблем с друг рутер линксис и безжична мишка на лоджитек, която си имаше усб адаптер. Кое точно си влияе? Иначе вкъщи сме с dect телефони - една база и 2 слушалки, но и те се ползват на долния етаж.. Микровълновата не се ползва често, а и сега като се получи пак лага не е работила - така че не е от нея.. Освен с някой съсед да си пречим по някакъв начин?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Lycan

Ми много дърпаш, ограничавай се :)

Wreck

Лапата свети ли като имаш лаг? Пробвай да я загасиш и ако това не помогне, пусни казанчето на долният етаж!
An apple a day keeps the doctor away!

faire

Много си остроумен! Безжичните мрежи си влияят с микровълнови, дект телефони и други подобни.. Всичко зависи и от рутера - с какви настройки е направен. Четох по този въпрос преди време, но съм забравил от кое зависеше и питам ако някой има опит. Кажи ми тогава откъде е лага, като толкова знаеш? След като проклетия тракпад е на педя от лаптопа?!

Lycan, какво имаш предвид под много дърпам.. Лага се появява дори и като тайм машината си прави бекъпа с капсулата или тегля по-голям файл от някой сайт/фтп или каквото щеш..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

При мен е същата работа - Magic Mouse в тандем с MB Pro 15ка - лагва най-вече когато се озори сафарито. Неприятно е, но... няма начин, ще търпим.
Интересното е, че при Мак Мини-то (модел 2010) нямах никакви проблеми с тази мишка. Пробвах и с другата (пак меджик маус) - също лагва. А блутута на лаптопа си е бомба - мята файлове, открива устройства моментално и пр. без никакви проблеми.
UI designer and developer

faire

Аз си го обяснявам като 'лек' хардуерен проблем на по-новите машини. В мрежата има още много хора с такива проблеми. Доста неприятно си е.
Нещо свързано с WiFi картата и bluetooth-a. Като се натовари едното, другото дава проблеми. Въпросът е как може натоварване да е бекъп през time machine.. Направо си е за яд, колко пари сме дали за тия машини и капсули и не знам си какво с ябълка отгоре, а такива дразнещи проблеми да има. Дано да е софтуерно и да го изчистят с ъпдейт, но щом досега няма нищо а вече 3-та версия пуснаха, явно или не го считата за проблем или не може да се оправи и си чисто хардуерен.
Мен ме интересуваше дали не е случайно и от мрежата и дали мога да спомогна за по-малко лаг по някакъв начин.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

ManyG

magic mouse ми лагваше :) смених канала на wi-fi-то на рутера и вси4ко се оправи

Wreck

Цитат на: faire - 18-02-2012, 21:57:05
Много си остроумен! Безжичните мрежи си влияят с микровълнови, дект телефони и други подобни.. Всичко зависи и от рутера - с какви настройки е направен. Четох по този въпрос преди време, но съм забравил от кое зависеше и питам ако някой има опит. Кажи ми тогава откъде е лага, като толкова знаеш? След като проклетия тракпад е на педя от лаптопа?!

Lycan, какво имаш предвид под много дърпам.. Лага се появява дори и като тайм машината си прави бекъпа с капсулата или тегля по-голям файл от някой сайт/фтп или каквото щеш..

Не бе готин, след като си забелязал, че ти лагва като теглиш, как може да ти хрумне, че е микровълновата. А като си чел толкова, не можа ли да прочетеш, че на много хора им лагва, като се backup-ва по wireless, или като играят wow, или най-общо казано, като си ползват wireless-a. Явно се смущават двата сигнала. Не явно, а очебодно! Ама пък може и да лагва като минава някое такси покрай вас. Стой на пост да провериш. :D

Шегувам се разбира се, не се заяждам. И аз имах същият проблем, навсякъде в нета пише от какво се получава.
An apple a day keeps the doctor away!

Lycan

Вярно, толкова е изписано за проблема, че едва ли има какво да се добави.
Много тъпо наистина, но, факт е че ако ограничиш трансфера можеш да си свършиш работата в такъв момент.

Vancuver

Всичко идва от това, че и WiFi, и Bluetooth работят на 2.4 GHz. По-новите рутери имат опция да работят на 5 GHz (трябва и компютърът ти да го поддръжа) - там няма никакви проблеми с такива интерференции.
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB