Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 11:17:48

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 445
Total: 445

445 гости, 0 потребители

Lion и powerppc приложения

Започната от faire, 09-02-2012, 00:51:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Както знаете Rosetta поддръжката беше изключена в лъвчето. Хубаво, ама някои производители са мързеливи или не им се занимава и не си ъпдейтват приложенията.
Аз вече не мога да си ползвам скенера (epson 2580). То има workaround, но се ползват вградените в мак ос utilities, а не това искам аз. Сканираните пдф-и стават огромни (10мб на страница и нагоре), няма много настройки, не са удобни и т.н.
Има ли друг начин да подкарам epson scan utility под lion? Те са пуснали версия за 10.7, но само за новите им модели.. Колко удобно. Инсталирах я, но като я пусна, не ми намира скенера, все едно не е включен, което значи че самия драйвър за моя модел не е интегриран в тази по-нова версия. Четох за решение след като потърсих в гуугъл и поне един е успял да инсталира първо по-нова версия на ютилити-то, която върви на 10.7 и след това някак си от по-стария пакет си е сложил само драйвъра за скенера. Именно това обаче, не е обяснено как става. Особено след като дори самия инсталационен файл не ще да тръгне, а и не е активно show package contents..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

jicall

Защо не се откажеш от собственият драйвър на Epson и не минеш на VueScan?Според мен е перфектен и би трябвало да останеш доволен.
一番

faire

Ползвам го и него понякога, но стават много големи файловете. А като намалям качеството и точкит стават с лошо качество. В това отношение драйвъра на епсон няма равен. Доста место сканирам документи и затова ми е важно, а няма как да пращам файлове по 20-30 мб по имейл.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

faire

Писан на Епсон, с лека заплаха, че ще мина на канон или хп и те ми отговориха с две думи - прав ти път..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bluesky

Така е, faire...

Ако са разтълкували думите Ти като заплаха, са Ти "отговорили" доста правилно - "гигантите" не позволяват да бъдат шантажирани.

Ако Си ги помолил за обяснение (относно драйвера) имаш пълното право да получиш истински отговор.

Аз самият си спомням как (друг "гигант") преди няколко години "затри" прекрасна програма - FreeHand (с милиони потребители), та с някакъв си драйвер ли ще съобразяват печалбата си.

Пожелавам Ти (от сърце) да намериш runaround.