Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 17:56:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 408
Total: 410

408 гости, 2 потребители
boggentod, veskop

Проблем с Time Capsule

Започната от faire, 09-01-2012, 20:03:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Здравейте, до днес капсулата работеше наред, докато не й смених адаптера (с америкаски щепсел е). Не мисля, че в следствие на това се появи проблема, но е факт, че в момента нещо не е наред. Самият рутер не може да си вземе ИП от досавчика и слага някакво измислено 169.254.47.10. Идваха техници, провериха. Всичко наред. В компа (уин7) като се сложи - тръгва от раз нета. Капсулата е от последната генерация, купувана преди 2 месеца от щатите втора ръка (рефърбишд, но не от Епъл, а продавача в ибей, който си беше топ-рейтед селър с доста продажби; действително и като я отворих за първи път беше като нова, без драскотинка). В момента е с 5.6 ФВ, който май е последния, връщах и назад на 5.1.2 (или нещо от  сорта), връщах фабрични настройки. Все същото! Помагайте! Какво да го правя? Имам достъп до всички настройки, машинката си работи, лампичките светят :) ама не може и не може да си вземе ИП, а доставчикът ми (нет1) е на dhcp система.
Единственото ми решение за сега е сервиз в криейтив център, но няма ли да ме одрусат.. Мисля, че няма гаранция. Дори в сайта на епъл, където се проверява, не ми намира устройството по серийния номер..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Lycan

Пробва ли ръчни настройки без DHCP?
И щепсела да си й го върнеш! :)

gaboss

Той хубаво ти раздава IP по DHCP ама да не е вързан с MAC адреса на картата на компа ти?
Това едно и второ, какво става ако въведеш ръчни настройки?
/пък не е зле да споменеш и името на Интернет доставчика, щото с Близу едни клиенти браха големи ядове, малоумните техници твърдеха: ми той вашият рутер не може да работи с нашият сървър/

faire

#3
Щепселът си е същия. Просто бях сложил нов по-малък адаптер. Върнах стария - няма промяна.
Доставчикът е нет1. Техникът им ми отдели много време. Пробвахме всичко. Не е проблема в мак адреса. В тяхната система е вкаран този на капсулата. Просто не взима ип адрес от доставчика, а слага този 169... , който е за някакви вътрешни мрежи, доколкото знам.
Пробвах и с ръчни без dhcp, но нещо не ми се получи..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

netizen

Прилича на изгорял WAN порт.

faire

Възможно е. Отзад обаче лампичката свети като е вкаран лан кабела..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

netizen

Задай статичен IP на капсулата, примерно 192.168.100.100 , сложи си на LAN картата на лаптопа статичен IP , примерно 192.168.100.200 . След което ги свържи с кабел (лан на лаптопа и ван на капсулата) пусни един terminal (command prompt) и от лаптопа пусни ping 192.168.100.100  ако имаш 100% loss най вероятно е да е заминал WAN порта.

faire

The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

netizen

Това е чудесно, порта е здрав. Остава проблема да е в ISP-то. 

За момента се сещам за вариянт само с телефон и друг лаптоп да провериш дали взема по DHCP адрес капсулата... iPhone - hostpost USB > Macbook > Internet sharing to ethernet > Time Capsule (DHCP client) > 2nd laptop по WiFi ... и стана много сложно  ::)

faire

Наистина малко сложно стана и не разбрах някои неща. До пускане на шеъринга през етернет на мака ми е ясно. След това как свързвам с капсулата точно и какви настройки да направя?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

netizen

На капсулата и даваш да взема автоматично адрес , пак свързваш WAN на капсулата с LAN на лаптопа. Един вид лаптопа ти ще го играе ISP и капсулата ще си взема адрес от него. Но най-вероятно причината е в ISP-то.

faire

Aми като че ли стана, ип-та се раздадоха, макар и различни (малко объркано ми стана), но на втория лаптоп интернет не тръгна.
Сега обаче открих нещо друго. Когато капсулата се пусне в bridge режим, нета тръгва от раз, но само на главния комп, с който е свързана посредством лан. ВиФи разбира се не тръгва, т.е. не раздава ИП-та. Значи все пак проблемът като че ли не е в капсулата, а в някаква несъвместимост м/у нея и DHCP server-a на net1.. или поне аз така си го обяснявам.. Как обаче до вчера всичко беше ОК? 2 месеца нямаше проблеми.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Petar Jamby

За Time Capsule не знам, но преди 3 седмици имах кажи речи същия проблем с Asus RT N56-U, който се води скъп и хубав рутер. На спектър нет спря от веднъж и не тръгна, ресети, ФВ, всякакви магии, нищо не помогна. Изпратих го като гаранционен на Мост БГ и от там ми казах 'ами нищо му няма'.  Върнаха ми го, вкючих го и си заработи като пушка без прекъсвания от тогава.

Та мисълта ми е, можеш ли да го пробваш на друг доставчик? Може някакъв проблем да е имал с твоя и някой кеш да не иска да се обнови.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

faire

Ами доста ще ми е трудно да намеря къде да го пробвам с друг доставчик. Повечето имат филтриране по мак, а на капсулата не може да се clone-ва..
Ровя днес цял ден в гуугъл и какви ли не други проблеми има разисквани, но не и точно този. Щом все пак нета тръгна на главния комп, макар и в бридж мод, капсулата изкарва интернет връзка и я доставя по лан кабела. Поне така го разбирам. Може би утре ще го нося на сервиз.. Просто нямам друг избор. Чудя се само къде. В официалния на Епъл (криейтив център) или някъде другаде?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

gaboss

По бегли спомени от преди време си мисля, че Time Capsule си водеше някакъв LOG файл с грешките, провери ли там какво пише при опит за взимане на IP?