Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 05:45:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 425
Total: 425

425 гости, 0 потребители

Проблем с mini display port - HDMI адаптер и кабел

Започната от faire, 29-03-2011, 21:03:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Проблемът е, че нещо не дава хубава връзка и не мога да разбера дали е хардуерен проблем на мак-а (МБП 2010) или просто все попадам на калпави кабеляци.
Първият, с който пробвах е адаптер неоригинален, но абсолютно същия на вид като епъл-ския. Изглеждаше доста качествен и здрав. Ползвах го известно време докато не почна да прави проблеми.. По екрана понякога се появяват постоянно снежинки като на кинескоп на телевизор, когато не е вкарана кабелната.. След това почна изобщо трудно да се свързва. Сигурен съм, че не е от HDMI кабела, защото пробвах с няколко, а на други устройства си работи добре.
Днес ми пристигна кабел mini display port - hdmi 2 метра. Пак неоригинален. С него пак същите проблеми като дори едвам изкарах нещо на монитора.. В момента, докато пиша и много начесто ми премигва все едно съм изкарал кабела, а всъщност всичко неподвижно и връзката си остава непрекъсната. Направих и два видеоклипа да се види нагледно:

Hdmi Hdmi Cable

Моля ви кажете вие с какви кабеляци си свързвате мак-овете. Оригинални или не? Такива проблеми някой имал ли е? Дали пък нещо мини дисплей порта на лаптопа ми не е в ред? Гаранционен е с Епъл Кеър, така че това не е проблем де..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

При мен от време на време се получава същия ефект, но само след събуждане на компютъра (средно - веднъж на 10 събуждания).
Ползвам оригинален miniDVI to DVI кабел, купен от iStyle във Варна Мол.

Интересното е че със старите miniDVI to VGA кабели такива проблеми нямах.
UI designer and developer

Metal

А защо не се съмняваш във входа на монитора?
Опитай с DVI или VGA.
Мога да ти услужа с преходници ако си от София.

faire

Притеснявам се да не взема да си купя за 70 лв кабел/адаптер уж оригинален от новмак или другаде и да стане същата история..
А занеса ли го на сервиз колко време ще ми го бавят не знам.. А и доколкото знам, трябва да се носи с преинсталирана система без нищо качвано..

Метал, пробвах и на телевизора - там снежинки няма, но прекъсва връзката.. Сега от 5 мин само снежинки ми се появяват през произволен интервал от време. Може да е 10 сек., може да е 1-2 мин.
От София съм, да. Гео Милев.
Относно монитора - свързвал съм ПС3 с hdmi.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

dcc

На 13" от подписа ползвам mini display port-DVI преходник(оригинален) за връзка с ТВ (DVI-HDMI) кабел без проблем.
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

angelvn

Ха, и аз на DVI входа на монитора си закачам PS3-ката. Като с конзолата никога не съм имал проблем и след като с порта от моя MacBook white 13" early 2009 нямам проблем (проверката е направена с VGA кабела, с който проблеми няма). Кабели съм сменил няколко - все оригинални.
Почва да ме съмнява самата OS :)
UI designer and developer