Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 23:05:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 217
Total: 217

217 гости, 0 потребители

читав аудио плеар

Започната от danielp, 21-01-2013, 01:19:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

danielp

Здравейте колеги
искам да Ви помоля да ме посъветвате какъв качествен аудио плеър да си сложа на мак-а. Че с iTunes за сега ми е малко мармалад в главата.
И второ как да си слагам картинки към песните или коя програма да използвам за да ми свърже песните с албумите и съответно да станат с картинки.Знам, че има такава, но не и знам името.
Благодаря предварително.

arnold

ITunes научи се да го ползваш по-добър няма, а и си е вътре в системата!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Real Mac mini

antioxidant

Не съм попадала на плеър, който може да ти извади по-добър звук от туньо, а и това не е единственото предимство. :)
Като го пуснеш, горе в дясно ITunes->Preferences и си настройваш както ти харесва.
Из форума има разни темички, които могат да са ти от помощ...
Успех! :)
MacBook Pro 15" Retina Display Quad-Core i7 2.7GHz / 16GB

Морт

Разлика в качеството на звука от повечето плеъри няма, защото свирят през coreaudio, всичко друго е разлики в интерфейса. Който не е съгласен да си изчисти ушите от плацебо ;)

На мен iTunes не ми харесва, заради задължението да ползвам Library, което при една много голяма колекция (особено такава с доста счупени тагове) ми е по-неудобно от дървовидна структура с папки.
Преди използвах Cogx - http://cogx.org/ защото е доста минималистичен, но от няколко години (в Dev секцията има  версия от 2009та) не се разработва, а има по някой и друг бъг и крашва.

От известно време ползвам Clementine, който е наследник на Amarok 1.4 и се разработва доста активно. Има library, има файлов браузър, интегрира се с Last.fm, Google Music, Spotify, Soundcloud, Dropbox, Google Drive и още една купчина интернет сървиси. Има доста удобна функция за извличане на инфо от Last.fm за артиста и песента, стабилен е. Ако му се затвори от Х-а прозореца единственото товарене на процесор е от coreaudiod (което е много полезно за изцеждане на всичко от батерията в режим soundsystem (:)
Свири доста формати, включително FLAC.
Общо взето го препоръчвам на всеки, който не харесва iTunes по една или друга причина.
.fr

Tihichko

Привет, на мен ми харесва Vox 0.3 плеара е  добър.

http://dox.abv.bg/files/listtree

antioxidant

#5
В Clementine отпада ли задължението за ползване на library и показва ли ти Duplicate Items?
-----------

red.
Дадоха ми един плейлист с тематична музика, но е .m3u - с какво мога да го отворя и прочета инфото вътре, за да си изтегля съответните файлове?
MacBook Pro 15" Retina Display Quad-Core i7 2.7GHz / 16GB

antioxidant

#6
Пише си всичко, но кой да погледне...  :)
MacBook Pro 15" Retina Display Quad-Core i7 2.7GHz / 16GB