Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 12:42:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 475
Total: 475

475 гости, 0 потребители

AppStore - не мога да изтегля закупен вече софтуер.

Започната от Пиф, 19-10-2014, 16:08:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Здравейте,
днес се сблъсках със следния проблем - не мога да изтегля от AppStore вече купен OSX Server. Покупката съм направил преди година (11. 2013), версията тогава е била 3.0. Сега като потърся в AppStore показва само OSX Server 4, който изисква минимум Yosemite. По-ниските версии не се показват. Версия 4 ми предлага да я купя, макар, че доколкото разбрах обновяването от версия 3 на 4 е безплатно. Намирам линк за версия 3.2.2 в macupdate.com, той ме препраща към iTunes, като ми показва версия 3, но пак ми предлага да я купувам.
При справка в AppStore / Purcheses ми показва всички купени приложения с изключение на OSX Server 3. Apple ID - то ми е едно и също от както имам мак, нищо не е променяно. Същевременно си пазя мейла от iTuneStore с потвърждението за покупката на OSX Server 3 от преди година.
Дайте малко акъл какво да направя, че моя уж много, но пак не стига  ;)

arnold

Заведи дело срещу Епъл в Страсбург. Нямаш ли някакво извлечение от кредитната карта с която си платил?
Real Mac mini

ponski

А дали използваш същия стор, от който си закупил сървър апликацията?
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

ggzy

Е напиши им едно писмо на супорта с приложеното писмо за покупка де.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

bboyg

И аз съм на мнение че е възможно да си пазарувал през различни магазини. Аз също имам покупки през US Store, коите не се виждат в българския. Но все пак може да им драснеш някой мейл. Отзевчиви са, на мен даже са ми звъняли да ме разпитат по-подробно за проблема.

Metal

Прав е човека, ОС Х Сървара го няма! Аз съм с Маверик (и нямам намерение да ъпдейтвам скоро.)  не виждам сървара който вървеше с него т.е. не са го махнали поради не съвместимост.
Мамицата им!

Пиф

Сторът си е същия, приложението съм абсолютно сигурен, че допреди 5-6 месеца си беше в списъка с другите купени (сигурен съм защото някъде по това време го инсталирах на друг мой компютър, използвайки същото ID). Аз също мисля да държа още Mavericks-а и затова ми трябва старата версия.
Ок, ще им пиша. Просто си мислех да не би да има друг канален ред по който се действа при такива случаи.

bboyg

Можеш да им обясниш че ще подадеш жалба и искаш да те компенсират в случай че софтуера е свален без да ти бъде предложена алтернатива и да си предупреден предварително.

Пиф

Най-сетне пратих писмо на Apple във връзка с проблема с AppStore. Отговорът бе следния:

Thank you for contacting iTunes support, my name is Djaffar, and i'm happy to assist you today.
I understand that you are unable to re-download OS X Server, v3.0.
I checked the Mac App Store, and it appears that the version of the App is no longer available. I apologise for any inconvenience this has caused.
I suggest you back up your Mac App Store purchases using Time Machine. For more information, see this article:
http://support.apple.com/kb/HT1427
As mentioned in the Terms and Conditions, Apple cannot be liable when an item that you previously purchased is removed from the App Store.

т.е. ще си налея от чешмата една чаша  студена вода. Явно трябва каквото се тегли от там (не от чешмата, а от стора), да се пази копие някъде локално, нищо че в рекламните им зарибявки се говори че е безсмислено.
Защото те (Apple) не носят отговорност!

IVooDooI

  ;D ;D Пак са се намесили индийците  ;D ;D

Иначе Епъл си заслужават да си дръпнеш софта от торентите - както сега, така и за вбъдеще.

Пиф

Като сравнително скорошен фен и ползвател на Apple устройства (2-3г.) хранех известни надежди, че те са компания с коректни отношения към клиентите и потребителите си, в противовес с монополиста Майкрософт примерно, които слагат хомота на врата и докато не ти омекнат краката не спират да дърпат. За съжаление се оказа, че съм хранил напразни илюзии. Все пак те са на върха на американската пазарна икономика, която първа ще ти сложи чипа в главата и по нечия заповед ще изпадаш в безумен екстаз като видиш кетчуп върху кренвирш. Може би и ранната смърта на Джобс ускори разпадането на моите илюзии, не че той беше цвете, но поне имаше идеали ....

IVooDooI

 Ами според мен Епъл си държат на клиентите и то доста, но това в случая няма общо. От край време след като издадат нова версия, няма връщане на старата (или поне много разправия).  "смърта на Джобс" при всички случаи не носи нищо добро нито на Епъл, нито на потребителите, но така ще е ...

За какво го ползваш този сървър ?

Пиф

Не че не мога и без него, не че го няма по торентите ......  Въпроса е принципен. Ползвам FileSharing, VPN, ProfileManager и FTP, + възможността за отдалечено управление на сървъра - общо взето неща, част от които мога и без тях, а друга част могат да се реализират без Server.app.
Мисля, че нищо не им пречи, издавайки нова версия на ОС-а да продължат да продават стари версии на app-овете, дори и неподържащи новата ОС. Или поне за такива, които са си платили веднъж да имат възможност да дръпнат пак....  Примерно старите версии на ОС-а, които съм теглил си стоят в изтеглени и мога да тегля пак, докато при търсене в стора ги няма.
Може би причината да го свалят са проблеми със сигурността, но поне можеха да реагират по друг начин, а не с - Apple cannot be liable.....
Карай, вече си изпих чашата със студена вода  >:(

Пиф

хмммм
Открих решението, при това на сайта на Apple, но на силно забутано място:
https://support.apple.com/en-us/HT203137

Явно съпорта в лицето на Джафар е издънката, сигурно си е сбъркал занаята .....   вместо да гони вълшебната лампа се захванал с Apple ....     ;D

IVooDooI

 Еми, човек, аз споменах, че индийците са ...

Масова практика при корпорациите с големи кол центрове, на първо ниво ИТ-та да слагат кръгли идиоти, на мене като ми се налага да отварям кейс (тикет) квото и да ми кажат на първо ниво ескалирам на по- горно - малко или много са по- компетентни.

Радвам се, че си решил проблема :)