Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 15:35:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 435
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 411
Total: 411

411 гости, 0 потребители

проблем с pdf

Започната от vennan, 23-12-2008, 14:01:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vennan

Здравейте, имам следният проблем:....бяха ми изпратени няколко служебни pdf файла ,които обаче са защитени с някаква програма на Adobe-to която се казва "Open File".За да мога да отворя и работя с файловете ми изпращат серийно номерче за съответната машина които важи (много странно) еднократно ... а на мен ми трябва да ги отворя наново.Та вапроса ми е има ли начин да ги хакна по някакъв начин тия pdf-и.Има една програма "Paswordremover" , която прави нещо подобно но с нея не става.Дали някой се е сблъсквал с подобен проблем и да знае решение?

avioli

да не се чудиш, защо никой не ти отговаря - отговорът е НЕ. явно никой (както и аз), не са му давали PDF файлове със серийни номера и т.н.
Тази програмка, за която говориш премахва пароли. Ако серийният номер всъщност е самат парола... тогава си го наричай парола, не сериен номер... така се объркват всички, които може и да могат да ти помогнат.
За мен най-простият начин е ако имаш Печат към PDF, а и самият PDF да му е разрешено да се печата... просто си го "конвертираш" така без пароли и т.н.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

vennan

може би несъм бил достатъчно ясен-моя грешка.
С Pdf-те върви и тая програма "Open File", при отварянето на съответен фаил от тези които ми бяха изпратени се отваря прозорец на "Open File" в който прозорец ми е генерирана паролата.Същевременно става свързване по нета с тия дето са ми изпратили фаиловете.Те от своя страна получават по някакъв начин тая парола (и изглежда мак адреса на машината или незнам какво още)която е генерирана при мен, и съответно ако ми е всичко наред ми пращат сериен номер които се добавя във вече отворения прозорец.Следва "Ok" и се отваря самия фаил.Немога да разпечатвам, позволено ми е само до 10-15 страници, а самия файл е доста повече, по около 600MB е единия.Другото което е е немога да ги отворя а са от 6 месеца тия файлове, но има инфо което ми трябжа.Тия ми пращат само нови с нова информация но ми трябва и старата.

vennan

както и да е ..... моята идея беше ако някой знае някаква програма която е подобна на "Pas-a" да я каже да пробвам дали няма да стане с нея.Но мерси за обърнатото внимание!

avioli

еми дай поне качествено име на програмата. това "Open File" e толко генерално, все едно да ти кажа - намери ми програмка дето се казва "Quit". прати поне някой скрийн на About или линк към производителите.
колкото до програмки за кракване на PDF пароли... то можеш да пробваш тези:
http://forums.mactalk.com.au/13/1555-pdf-password-remover.html#post13383
http://www.iconus.ch/fabien/products/pleng/pleng.html
http://www.macosxhints.com/article.php?story=200512231728165&lsrc=osxh
нямам твоите файлове, та не знам дали изобщо ще ти свършат работа ;)
успех
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

vennan

благодарско  :wink:

fpyyh

ако ходи в инет, най-вероятно е drm за документи, много симпатично нещо, ако си корпорация. можеш да ограничаваш и следиш достъпа до всеки твой файл доста добре. ако е такова - няма да можеш да "махнеш" паролата, защото такава няма, то просто е криптирано и се декриптира с ключ, който идва от сървъра и пуска да правиш само каквото каже той. вероятно е доста сигурно и няма да можеш просто да му махнеш защитата, освен ако нямаш странични права като copy all и paste в нов документ или print to pdf или нещо подобно.

vennan

страничните права са ми ограничени, явно найстина няма да го бъде пробвах с какво ли не.Благодаря за отговора поне да знам да неси блъскам главата и да търся програми, ще се мисли друг начин ....... несъм много запознат с начините за кодиране и защита и за това може да несъм задал правилно вапроса но май си ме разбрал.Благодаря отново. За много години.

Becko

ако хората които са направили пдфа си разбират от работата нямаш шанс :)