Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 05:50:46

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 458
Total: 458

458 гости, 0 потребители

Подмяна на Wi-Fi adapter

Започната от bboyg, 30-08-2014, 19:11:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bboyg

Здравейте,

Интересува ме дали мога да подменя wi-fi картата на MacBook Pro 3.1 с такава на някой по-съвременен модел, и дали това ще окаже някакво влияние върху интернет скоростта, стабилността на връзката или каквото и да е. Знам че въпросът ми е малко дебилен, но не открих никаква смислена информация по въпроса :)

iNtaCt

По-принцип нямам представа дали можеш да сложиш друг модел(най-вероятно да), но идея си нямам с какъв. Но знам едно: Ще имаш проблеми след това. Аз си смених един път wifi-то на едно Lenovo и беше пълен панаир. Проблемът не е в това, че разглобяваш цялата машина на съставни части, а че общо взето антенката на wifi картата обикаля целия лаптоп и трябва да мине под точно определен ред за да не губи сигнал след това.

bboyg

Не, не, аз нямам намерение да сменям всичко, а само платката, която в моя случай се сменя лесно. Махам топкейса и вадя старата от слота, после мушкам новата, закачам антените и това е...

Wizi

Провери в ifixit.com конкретно твоя модел лаптоп (нямам идея 3.1 какво е в твоя случай) как изглежда физически и най-малкото сравни дали другия модел е идентичен.

Пусни конкретен линк към твоя "MacBook Pro 3.1" лаптоп да видим каква е картата за да се опитаме да ти дадем по-смислен отговор дали си заслужава или не.

Нали се сещаш, че и рутерът също трябва да е по-модерен за да има ефект цялата тази работа!?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bboyg


Wizi

Това е интересно!

Самата WiFi карта е стандартен формат като на повечето РС-та, което би предположило, че ако прочетеш някъде кой Broadcom от лаптоп Hackintosh работи "нативно" (както адски ентелегуентно бе споменато тук нейде) бих заложил, че ще успееш да направиш ъпгрейда!

За мен си заслужава да се порови човек, защото това е макс 150 мегабита адаптерче, което може и да можеш да смениш с нещо по-добро.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

bboyg

#6
Освен че е по-бавна, явно и идва много работата дето трябва да я върши и доста грее. Идеята ми бе да ползвам карта от някой по-нов MacBook, примерно от някой модел 2010/2011, но не знам дали са съвместими.

P.S. Като гледам този линк:

https://www.ifixit.com/Guide/iMac+Intel+21.5-Inch+EMC+2428+AirPort+Card+Replacement/5945

излиза, че подходящата карта би била от iMac, тъй като лаптопските май са с някакъв конектор за кабел...

Wizi

На МакБуците Airport-а включва и Bluetooth-а, нещата стават съвсем различни.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD