Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 10:35:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 372
Total: 372

372 гости, 0 потребители

Защо няма 5,1 звукови карти с MacPro и/ли Mac mini?

Започната от angelvn, 27-01-2010, 23:49:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Никой не пусна оферта, а навсякъде публикувах обяви, че си търся. В ebay проследих няколко наддавания за модел като този (от такива с 1.6GHz CPU + 1GB RAM до такива с 2GHz+2GB RAM). Наддаванията за повечето приключваха с по 500$ и нагоре (без доставката).  Затова и си мисля, че съм се охарчил сравнително разумно :)
Остава като дойде да реша дали да го движа с 10.5x или 10.6.2. Както и искам да мога да работя нормално с Photoshop CS4, Coda!, ще се ползва iWork за офис пакет, Adium и Skype за чат, и също така ще се гледат филми (част от тях 720p - четох, че с тази Intel GMA950 се зори процесора при HD филми, но ставала).
А за кабелчето за към уредбата, мисля, че в Техномаркет ще имат такива, ако нямат - ще се търси по другите канали :)
UI designer and developer

Wizi

500 долара е много при положение, че 600 струва актуалния модел в store.apple.com, който не е като да има много общо с 1.6 или 1.83GHz моделите от преди няколко години... Но пазара тук е така или иначе прекалено малък, та ако трябваше да чакаш по-изгодна оферта не е ясно кога щеше да те огрее.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

j.tochkov

Минитата са мудни машини. На моменти ти иде я да ги хвърлиш през терасата или  да ги треснеш с чук, но със здраве да си го ползваш !  ;D

angelvn

Ее гледам, че и ти имаш такова...та да питам... с колко RAM си го "натаковал" :)
PowerBook-a ми дето е с 1GHz CPU ми се струва, че работи сравнително добре.
А и сегашното ми РС, където е с Intel C2D 2.2GHz, GeForce 9600GT, 2x2GB DDR2 RAM, 1TB+320GB SATA HDDs и т.н. ме влудява - рестартира се без да пита, застива ми explorer.exe-то, преинсталации не помагат, не издържам и на бавната работа с IE и други браузъри. Поне става добър Хаки от него, в момента пиша точно от Kalyway OS X 10.5.7 и всичко е наред.
Щеше ми се да си взема обаче нещо, което да гълта по-малко ток, да ми създава по-малко нерви, и да заема малко място (в момента съм се удавил от кабелаци, волани, педали, огромни кутии...).
Затова Мак-чето ми се видя добро решение. Пък ако наистина е чак толкова тромав, че дразни (дори и с 2GB RAM) ще го пусна за продажба. :)
UI designer and developer

j.tochkov

Рам паметта на моето мини е 1 гб. Не съм се занимавал да го ъпгрейдвам, понеже се ползва основно за мултимедия.
Иначе със snow leopard като че ли e една идея по-бързо.

angelvn

Ако се замислиш, виж какво открих във wikipedia:

August 2007
On August 7, the Mac Mini was refreshed with new hardware and software features, including:

New Intel Core 2 Duo processors, running at 1.83 (T5600) and 2.0 GHz (T7200)
1 GB (two 512 MB) RAM up to 2 GB (two 1 GB) of 667 MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300) on two SO-DIMMs. Although not supported by Apple, you could install 4 Gb (2*2 Gb, about 3 Gb addressable)'[11])
An 80 GB or 120 GB internal 5400-rpm SATA hard drive, with 160 GB optional
Intel GMA 950 graphics, with 64 MB shared memory
iLife '08

Имам познати в един РС магазин у Варна, и ако имат RAM под ръка (по 2GB) ще се пробва на място :)
Тъй че ако решиш да ъпгрейдваш - има вариант RAMта да се качи значително. Тук даже има клипче: http://www.youtube.com/watch?v=CaLv2_wU_mw но авторът не казва за точно кой модел става на въпрос.
UI designer and developer

roll2puff

http://www.macupdate.com/info.php/id/5968/mactracker

с тази програмка може да сверявате кой мак, какво поддържа,като хардуер и ОС....
а новите минита с 1066 шина хич не са "мудни",дори и с два дисплея едновременно
Poisoned iPhone 4 32GB 4.2.1 M-Tel
Desk Book Pro15" 2.0ghz/2gb/200gb/radeon x1600(256)/10.6.6 + 22" Philips 220VW
Poisoned iPod Touch the 4th 8gb 4.2.1  - на жената :)

maxx

Да се върнеме на темата, значи  ;D

МВР 15 на 2,5 ГХз като го свържа с опитичен кабел към ресивъра (Denon) не разпознава сигнала като 5.1 а само като стерео.

Пробвал съм го с OS-овския DVD плеър и с VLC, когато диска е в компа е стерео, а на нормалния плеър, пак през оптичен кабел си го хваща като Dolby Digital 5.1. Също така DVD–R сваляни от нета ги разпознава само като стерео.

Нещо софт за плейване да препоръчате или по настройките?

Благодаря.
Think positive!

j.tochkov

Запознат съм кое и какво  поддържа Mac mini, но тази памет напълно удовлетворява нуждите ми.
Все пак ти благодаря за мнението  :)

Wizi

Цитат на: maxx - 02-02-2010, 18:01:53
Нещо софт за плейване да препоръчате или по настройките?

Аз използвам моя MBP 13" с оптичен кабел вързан към домашна кино уредба с оптичен кабел, а за плеър ползам Плекс и всеки един филм с DTS или Dolby Digital си излиза мулти канално. Пробвай ако искаш и ти да видим дали не е от там проблема, въпреки че се съмнявам.... знам ли?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

някъде пишеше, че за dvd-та 5.1 излизало само с вградения плеър, но не и с vlc.

бтв - някаква препоръка за читаво домашно кино само заради колоните? особено нещо с 2.1/3.1, защото имам едни 5.1, които си седят на купчинка, не ми се пускат жици.

maxx

Цитат на: fpyyh - 03-02-2010, 11:21:52
някъде пишеше, че за dvd-та 5.1 излизало само с вградения плеър, но не и с vlc.

Е точно с вградения плеър на OS-а не става. /10.5.8/
Think positive!

angelvn

Здравейте отново,
Най-сетне се сдобих с новото ми мак-че (мак мини), за което удоволствие господата от митницата ме таксуваха с общо 133лв. такси за ДДС, бележки и декларацийки.
Вързах го към колоните (Logitech Z-5500) посредством оптичен кабел и му инсталирах (на минито) Снежната котка. Когато влязох в System Preferences->Sound->Output - в Select a device for sound output списъка е листнат Digital Out, а баровете за регулиране на изходящия звук са заключени и са на максимум. Звука излиза винаги стерео, освен ако изрично не се избере Build-in output (encoded output), тогава вече звука си излиза 5.1 като долби дигитал (но под iTunes това не работи). Предстои тест със SongBird, в момента под VLC върви чудесно.
UI designer and developer