Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 22:51:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 559
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 533
Total: 534

533 гости, 1 потребител
atanas_mil4ev

Защо няма 5,1 звукови карти с MacPro и/ли Mac mini?

Започната от angelvn, 27-01-2010, 23:49:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

angelvn

Винаги съм се чудил защо от Apple не са предвидили 5.1 или 7.1 аудио дори и при най-върховите си модели, а само един мижав ouput и един Input и толкова?!?
Напоследък се чудя дали да не си взема едно mac mini, и само това ме спира.
Колоните ми са 5,1 - Logitech Z-5500 и бих искал да се възползвам от всичките им "екстри" - THX, Dolby-та и другите чудесии. А не ми се дават пари за боклучави външни звукови карти, където не се знае до колко са съвместими и какво предлагат.
UI designer and developer

HQ

и аз съм с logitech x540 и използвам "matrix" функцията му,за да свирят всички колони

fpyyh

нали имат комбиниран аналогово-оптичен изход? просто трябва да имаш правилния ресивър

angelvn

Явно няма да я бъде работата, щом не може да се върже като хората система за 700лв., а трябва или да си вземеш ресийвър или да креташ с 2 стандартни пищялки. Жалко :(
UI designer and developer

Wizi

Дори лаптопчетата, които са далеч от големите Pro машини, имат мулти канално стерео чрез оптичен изход. Сега, ако на някой това му е проблем и обезателно държи да има 6 стерео жакчета отазад в различни цветове - нека си остане индивидуален проблем  8)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh

Connect external speakers, headphones, or optical digital audio equipment. The headphone / line output jack accommodates optical digital audio output, analog audio output with a 24-bit, 44.1-192 kHz D/A converter, digital audio output up to 24-bit stereo and 44.1-192 kHz sampling rate and supporting encoded digital audio output (AC3 and DTS). For analog headphone / line output a standard audio cable with 3.5mm metal plug should be used. For digital audio, a standard toslink cable with a toslink mini-plug adapter can be used.

http://www.logitech.com/index.cfm/speakers_audio/home_pc_speakers/devices/224&cl=us,en - тези стават, както и
http://www.amtechonline.com/crdi57.html
общо взето повечето от среден и нагоре клас имат оптичен вход, твоите сред тях. просто ти трябва кабел и преходник

HQ

ето го чудото,което може да помогне:
http://www.lunashops.com/goods.php?id=220

Трябва ти и това :


пък и не изглеждат скъпи,може и аз да се замисля за в бъдеще  :)

angelvn

Хм, декодерчето сякаш няма да ми трябва ами само кабела, разгледах входовете на панела и има такъв. Ето снимки, някой по-разбиращ да каже:

http://img22.imageshack.us/gal.php?g=p1000754y.jpg

Ако мислите, че става, един такъв кабел не мисля че ще струва повече от 20-50лв., така че може да отворя Ebay и да почна наддванията :) Маркирал съм си два модела macmini:
Mac Mini 1.83GHz (MB138LL/A) 2GB Upgraded RAM
и
Mac Mini (MB139X/A) 2GHz, 1GB RAM, 120GB HDD
(надявам се хардовете им да се сменят лесно, че да пъхна 1 ТВ вътре да има местенце).
UI designer and developer

Wizi

Да, това ти е входа. В играта си!

MacMini трябва да е с 2.5" хард ако не се лъжа и това автоматично те кара да забравиш за нещо повече от 500GB  ::) Поправете ме ако греша.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

fpyyh


HQ

Не ти погледнах подробностите на системата,гледах като за моята джамия  ;D . Взимай кабела веднага и ръгай брутални THX тестове!

angelvn

#11
Системата е желязна  ;D
Преди малко си поръчах едно APPLE MAC MINI 1.83 GHZ 1GB/80 AIRPORT/BLUETOOTH SUPER za 459$ (с доставката до БГ). Като дойде при мен ще се похваля (и с digital кабела).

//Edit
Ще искам и още 1GB RAM да му сложа (видях, че поддържа до 2GB), знам и как се слага, въпроса е да си намеря някоя по-евтина, ще питам в МАГАЗИН-а на форума дали някой не му се дава 1 гега.
UI designer and developer

fpyyh

онзи ден видях и 640гб 2.5" за около 250лв мисля, в плесио

Lacho

аз съм пуснал 5.1 кланала с оптика към ресиивър. Системата ми е  IMAC 20", а ресиивъра ми е Сони. Само имах проблем да си намеря една джаджа която се слага на оптичния кабел, която изглежда като обикновен стерео жак, но е оптичен преход, поръчах си го от щатите.
MacBook Air 13" i5 1.6Ghz 4Gb 128 Gb 
MacBook Air 13"M1 8Gb 256Gb
iPhone 12 64 Gb
Apple TV 2 and 3 gen
www.metrometal.bg
www.metropilot.bg

j.tochkov

Що ли ми се струва, че 459$ са малко множко за това мини....