Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 19:07:11

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 366
Total: 368

366 гости, 2 потребители
walker007, forka2k

Клониране на Хард Диск

Започната от rafaelo, 08-01-2009, 09:51:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo


Wizi

Може ли да съживите горния линк, че имам нужда от него.

Благодаря.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

XXwolf

Цитат на: rafaelo - 10-01-2009, 14:31:03
Цитат на: AngeloЗащо след като става с Disk Utility искате да ползвате SuperDuper ?
Моля Becko да потвърди дали става по този начин :
1.Вързваме новия диск към мака
2.Буутваме от инсталационното ДВД
3.От Disk Utility даване Restor от стария на новия диск

Мисля че бях чел някъде че не ставало по този начин.
Всичко се ресторвало както трябва но самата операционна
система не буутвала. А иначе току що получих новия диск.
Сеге ще му правя един формат и започва шоуто ;)

няма никакъв проблем да секлонира диска чрез restore в disk utility. копието ще е точно като оригинала дори ако се направи докато компа си работи от клонирания диск и има пуснати програми. хубаво е да се оправят permission-ите преди клонирането. също трябва да се даде правилния partition map и да не се инсталират ос9 драйвери при 10.5 или интелски мас.

 

rafaelo

А сигурно ли е че ще буутне после ? Жалко за линка по горе. Бях описал доста подробно как става целия процес а сега не помня... :-\

Angelo


XXwolf

Цитат на: rafaelo - 24-02-2009, 14:33:04
А сигурно ли е че ще буутне после ?

Цитат на: Angelo - 24-02-2009, 14:33:04
100 %

всщност няколко пъти по 100% :)
пробвано е безброй пъти с 10.2, .3, .4, .5 и дори веднъж с .6


Wizi

Значи с 2 думи: вадя стария диск и го пъхам в USB кутия (примерно), вграждам новия чистак бърсак празен диск на неговото място, пускам инстал DVD-то, от там директно Disk Utility и давам да restore от USB диска на новия!?

Пропускам/обърквам ли нещо?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

XXwolf

Цитат на: Wizi - 25-02-2009, 22:39:38
Значи с 2 думи: вадя стария диск и го пъхам в USB кутия (примерно), вграждам новия чистак бърсак празен диск на неговото място, пускам инстал DVD-то, от там директно Disk Utility и давам да restore от USB диска на новия!?

Пропускам/обърквам ли нещо?
можеш преди да махнеш стария хард да restore-неш на новия (който е в USB-то) и после ги разменяш - така няма да ти трябва инстал диска.

SkiRaceGeek

Цитат на: Angelo - 10-01-2009, 12:00:05
Защо след като става с Disk Utility искате да ползвате SuperDuper ?
Моля Becko да потвърди дали става по този начин :
1.Вързваме новия диск към мака
2.Буутваме от инсталационното ДВД
3.От Disk Utility даване Restor от стария на новия диск

Става и си бутва перфектно! Аз винаги така го правя когато ъпгрейдвам на някой клиент диска. Новият го връзвам през FireWire и действам. Даже веднага можа да се провери дали е станало като се използва Target Disk Mode и си бутваш директно от новият драйв.
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

fpyyh

...или ако искаш го инсталираш наново на новия диск, но му казваш да ти мигрира нещата от друг дял на външен диск по време на инсталацията.

Wizi

Цитат на: XXwolf - 25-02-2009, 22:46:56
можеш преди да махнеш стария хард да restore-неш на новия

Може.... стига само да ми беше дошло на ум :-X

Мерси!!!!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Wizi

Съжалявам, че съживявам тази тема, но исках да изразя удоволствието от въпросната операция с Restore на DU. Купих си Seagate Momentus 7200.3 250GB/16MB, сложих го в SATA USB кутийка, заредих Disk Utility през инсталационното DVD и му дадох да клонира сегашният диск в/у него. След 2 часа ръчкане и чегъртане операциата завърши успешно, размених им местата и пуснах лаптопа да стартира. Перфектна работа!!! Много съм доволен от процедурата! Сега дори отделих 2-3 часа да го дефрагментирам и мисля съм напълно готов :]
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Lycan

Wizi, дефрагмента е бил излишен
Това прехвърляне е на FS ниво, много хора го ползват вместо дефрагментиране. Отделно при 10.5 има chron за авто-дефрагментиране на малките файлове (до 20 МБ), т.е на практика вече забравяме за фрагментирането  :)