Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 02:03:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 404
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 370
Total: 370

370 гости, 0 потребители

Клониране на Хард Диск

Започната от rafaelo, 08-01-2009, 09:51:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

Здравейте,

На кратко, след време ще закупя нов хард за Макбука-а си и искам да
клонирам стария хард и да сложа всичко на новия.

Още не съм купил новия хард диск, но се чудех, има ли начин да клонирам
всичко, което е на стария включително Уинбоза с Bootcamp-a. Намерих в интернет разни програмки - Super Duper и т.н. , но искам някой който е с личен опит и го е правил вече да ми каже!

Мерси

julss

По принцип може да се клонира  с CarbonCopyCloner, само че за да направи абсолютно block by block копие, не трябва да си буутнал от диска който клонираш.Което ще рече че ти трябва трети диск с OSX и CCC инсталиран.SuperDuper съм го пробвал веднъж,направи ми копие,но не можех да буутна от него,после го зарязах.Препопъчвам ти да си направиш backup с TimeMachine и по време на новата инсталация на OSX  да ресторнеш от тоя backup.После пускаш Software Update и ъпдейтваш до 10.5.6.  При мен проработи перфектно.
А BootCamp дяла няма как да го клонираш,нито с CCC,нито със SuperDuper.Бозата ше трее пак да я инсталираш :wink:

chigoa

Здравей,

Аз преди няколко 3-4 месеца смених 120 GB с 320 GB и му направих миграция в Apple Center машината ми работи идеално нямам никакви проблеми. Системата си беше клонирана 1 към 1 същото, но с 200 GB повече място!

Вярно ще трябва да си платиш, но намаляваш рисковете до минимум :)
Think Different... If You Can

iMac (27-inch, Late 2011) Quad Core i7 3.4gh 16GB RAM 2GB Video
MacBook (13-inch, Mid 2007) Due Core 2.16, 4GB RAM
iPhone 4 (16GB)
iPad 2 (32GB)
iPod (30 GB)
... and many connectors :D

Angelo

Мисля че може да стане и с Disk Utility. За целта трябва да имаш кутия за да свържеш новия хард с мака и да му дадеш Restore от стария на новия. После можеш да използваш кутията която си купил за стария диск и да си го ползваш като външен  :wink:

julss

Цитат на: "Angelo"Мисля че може да стане и с Disk Utility. За целта трябва да имаш кутия за да свържеш новия хард с мака и да му дадеш Restore от стария на новия. После можеш да използваш кутията която си купил за стария диск и да си го ползваш като външен  :wink:
Не става.Не трява да си буутнал от диска който ще копираш.Значи ти трябват две кутий и друг мак (или трети хард) за да направиш пълно копие.

Becko

На външният диск слагате мак ос, който буутва машинката, стартирате от него и с диск ютилити правите имидж на диска, който искате да запазите като файла се записва на външния диск, от който сте буутнали.
Слагате новия хард и буутвате пак от външния диск, след което давате ристор на новия диск от имиджа който сте направили.

Angelo

Цитат на: "julss"
Цитат на: "Angelo"Мисля че може да стане и с Disk Utility. За целта трябва да имаш кутия за да свържеш новия хард с мака и да му дадеш Restore от стария на новия. После можеш да използваш кутията която си купил за стария диск и да си го ползваш като външен  :wink:
Не става.Не трява да си буутнал от диска който ще копираш.Значи ти трябват две кутий и друг мак (или трети хард) за да направиш пълно копие.

А ако си буутнал от инсталационното DVD ?

Becko


daf

Бутване на live cd с линукс, и след това с dd командата, но накрая ще трябва да се resize-не partition-а на новия диск за да се използа целия му капацитет

koki4a

Ето как става с SuperDuper

В момента това съм направил. Клонирах харда на външен и после спокойно си зареждаш ос'а от него. И правиш обратната процедура.

Само да предупредя, че ако ще си сменяш сам харда не се мъчи да отвиваш болта на харда ако нямаш ТОЧНАТА отверка за целта. Трябва ти отверка с размер #0 ако не се лъжа и с голяма дръжка. Този болт е много здраво стегнат!!!

:) УСПЕХ!!!

Иван Ралчев

Със CCC става без никакви проблеми. Направих си резервно копие на Тигъра така и си работи перфектно. Само с два диска ;-)
Once you go Mac you never go back.

rafaelo

Цитат на: "koki4a"Ето как става с SuperDuper

В момента това съм направил. Клонирах харда на външен и после спокойно си зареждаш ос'а от него. И правиш обратната процедура.

Само да предупредя, че ако ще си сменяш сам харда не се мъчи да отвиваш болта на харда ако нямаш ТОЧНАТА отверка за целта. Трябва ти отверка с размер #0 ако не се лъжа и с голяма дръжка. Този болт е много здраво стегнат!!!

:) УСПЕХ!!!

Мерси за съвета, ще пробвам с линка който даде. Явно бозата ще мре.
А за разглобяването, той целия бук съм го разглобявал на части за да го
почиствам така че не е проблем ;).

Благодаря на всички. Утре взимам харда. Ще ви държа в течение ;)

Angelo

Защо след като става с Disk Utility искате да ползвате SuperDuper ?
Моля Becko да потвърди дали става по този начин :
1.Вързваме новия диск към мака
2.Буутваме от инсталационното ДВД
3.От Disk Utility даване Restor от стария на новия диск

rafaelo

Цитат на: "Angelo"Защо след като става с Disk Utility искате да ползвате SuperDuper ?
Моля Becko да потвърди дали става по този начин :
1.Вързваме новия диск към мака
2.Буутваме от инсталационното ДВД
3.От Disk Utility даване Restor от стария на новия диск

Мисля че бях чел някъде че не ставало по този начин.
Всичко се ресторвало както трябва но самата операционна
система не буутвала. А иначе току що получих новия диск.
Сеге ще му правя един формат и започва шоуто ;)

julss

И аз тия дни ще сменявам харда на Бука с новия Seagate Momentus 7200, 320 GB.Много го хвалят в нета,безшумен бил,харчел ток колкото 5400,ше видим тая работа :? И ще пробвам метода с Disc Utility.Като не стане - CCC.
Само че и аз ще трябва да преинсталирам бозата ( необходимото зло).Не знасм дали с Acronis за win няма да стане да се направи копие на целия хард,не само на Macintosh HD? Щото Acronis имат дяволски добри програми за менажиране и клониране на диск,жалко че не правят за MacOSX...