Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 02:46:26

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 306
Total: 306

306 гости, 0 потребители

Цена на РАМ за МАК

Започната от nikikoz, 02-09-2008, 18:05:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

lewboomeer

Цитат на: "nikikoz"От Епъл Център слагат същата памет като тази която се продава в магазините на Ресет за 128 лева (VS4GSDSKIT667D2)но при тях е 208 лева. Оказа се че даже не е кит ами е на платки...вероятно защото е още по евтина.
не знам как може една ужким голяма фирма да лъже по този начин клиентите си.

Когато купувах моята рам от Ресет и ги попитах дали е съвместима с Мак ОС ми казаха, че от istyle слагали същата.. Тук на първо място е печалбата.. клиента после..  :evil:

HQ

Цитат на: "sauron"Колко точно бройки искат да се поръчат(няколко или цял кашон :) )? Защото и аз се замислям да вложа в 2x2gb Kit
аз също ще вляза в офертата!
Можем да си направим тема,в която всички от форума смятат да правят ъпгрейди и да си поръчаме колкото ни трябва...
какво ще кажете? :?

nikikoz

не че съм сигурен но мисля че количеството което ще искат от Ресет ще  е бая сериозно. Не пречи да опитаме но едва ли ще се получи....

П.П. След като изчетох купчина мнения по форуми и сайтове май ще се окаже че проба му е майката. Май че зад сетифицирането за МАК стой много повече маркетинг от колкото реални технически параметри. Ето заши утре смятам да се разходя до ресет и да вида какво предлагат на място. Даже си свалих една тестваща програма за РАМ Рембер и смятам да пробвам и да видя какво ще стане. Ако нормалната памет стане без проблем не виждам смисъл да се напъвам за сертифицираната, още повече че както се оказа в БГ всичко е толкова сложно че даже не ми се говори мммда

nikikoz

И така, за мен сагата с РАМ паметта приключи. Днес отидох в Ресет и си купих един кит на Корсар 2 Х 2 ГБ DDR2, 667, So DIMM, CL5, 200 PIN за 130 лева. Мак/а си я разпозна веднага и няма никакви оплаквания. В момента съм пуснал да се тества с РЕМБЕР но мисля че няма да има проблеми.
Според мен (а това ми го каза и един познат) цялата работа със сертифицирането си е един маркетинг трик за да вземат повече пари. Все пак ако има някакви проблеми ще пиша.
Въпреки тази покупка ако някой може да ми намери паметта на корсар (VSA4GSDSKIT667C4) съм готов да я купя...

P.S. Както и предполагах теста на РЕМБЕР мина без проблеми (е отне 1.45 часа) и не рапортува никакви грешки. Усещам малко по "гладка" работа на Мак/а, в смисъл че апликацийте някак работят по "мазно" и лесно, особенно СПЕЙСЕС и Сафари/то. Между другото в Ресет се оказаха изключително любезни и внимателни. Дори ми предложиха да я платя и да си я тествам на спокойствие, в моя случай  не се наложи понеже си носех компютъра с мен но ако не е преносим е доста ценно.

sauron

Честито за покупката  :)  Скоро и аз ще те последвам  :lol: Хайде сьс здраве
MacMini 2009, 2.0 Core2Duo, 4Gb Ram, 320Gb 7.200, 24" LG & 19" BENQ
MacBook 2.2 Core2Duo, 4Gb ram, Leo 10.5.7
iPod Video 5G 30Gb
iPhone 3G 8Gb + turbo sim firmware 2.1

bobek

Здравейте,

Извинявам се, че вдигам темата, но понеже съвпада тематично с мъката ми в момента, та реших да не правя нова.

Чакам си MacBook Pro 15" с 2.4Ghz Penryn, и искам да си взема 2x2GB памет. Прегледах из нетаа за Corsair Value Select,
която е спомената в тази тема, и се оказа, че доста народ рапортува нестабилност с тази рам и е нещо като неофициално
заклеймена като несъвместима. Даже четох за случай, при който memtest, apple hardware test и т.н. казват, че всичко е ОК,
но при събуждане на компютъра, следвал рестарт и при връщане на оригиналната памет, дошла с лаптопа, проблемът изчезвал.

Та молбата ми е тези от вас, които са си взели Corsair от Ресет, да споделят опит / мнение относно стабилността. Вече са минали почти два месеца,
та сигурно имате по-пълни впечатления. Ще ползвам машината за работа и стабилността ми е от изключително значение.

Благодаря предварително на всеки, който сподели опит, съвет, мнение и не само за Corsair Value Select.

nikikoz

Цитат на: "bobek"Прегледах из нетаа за Corsair Value Select,

Виж аз съм ползвал споменатата value select памет повече от месец и половина и нв съм имал нито един проблем през това време. Това не означава че никой не е имал. Едно момче искаше да я купи от мен и като я сложихме на неговия макбукк не искаше да тръгне иобщо. Верно че неговия макбуук беше по стар но....факта си е факт

Отиваш в Ресет и си я слагаш на компютъра на място, те нямат нищо напротив и ще разбереш или ще тръгне или не. Но моя съвет към теб е да отидеш в Плесио и да си вземеш сертифицирана памет за МАК. Пак е от Корсар но е с различна латентност. Верно даваш 70 лева в повече но поне гарантирано няма да имаш проблеми. Цената на 2Х2ГБ кит е 199 лева.

Дано да съм ти бил полезен

vinnih

Здравейте!
Бих желал да споделя с Вас моето мнение, тъй като мисля, че ще е полезно за всички недоволни от цените на RAM паметта.

Искам да кажа от личен опит, че от Епъл Център можете да си купите RAM памет, която е СЕРТИФИЦИРАНА за работа с Mac машини. Тук е ключовия момент. Ако искате да си закупите RAM памет, която е произведена СПЕЦИАЛНО за Apple, можете да си поръчате, като в момента цената на 1GB 667 SO-DIMM, производство на "МТ", която можеда бъде поръчана по канал на Apple, е 86,24 Евро без ДДС. Към тази цена се начислява и 10 Евро доставка. Това прави 96,24 Евро без ДДС или 225,87 лв с ДДС.

Цената на сертифицирана памет за Apple, но не брандирана, производство на Corsair, е приблизително 25 Евро без ДДС (+/- 5 Евро). Това прави около 60-70лв с ДДС. И двата вида памети работят перфектоно със Apple компютрите, напълно съвместими са.

Вие сами преценете дали искате да си купите брандиранта памет или "обикновената" и дали хората от Епъл Център се опитват да Ви метнат, като Ви предлагат да си изберете кое да купите.

Becko

кой купува рам от епъл център ? лелелеле

R.J.

Цитат на: "nikikoz"И така, за мен сагата с РАМ паметта приключи. Днес отидох в Ресет и си купих един кит на Корсар 2 Х 2 ГБ DDR2, 667, So DIMM, CL5, 200 PIN за 130 лева. Мак/а си я разпозна веднага и няма никакви оплаквания. В момента съм пуснал да се тества с РЕМБЕР но мисля че няма да има проблеми.
Според мен (а това ми го каза и един познат) цялата работа със сертифицирането си е един маркетинг трик за да вземат повече пари. Все пак ако има някакви проблеми ще пиша.
Въпреки тази покупка ако някой може да ми намери паметта на корсар (VSA4GSDSKIT667C4) съм готов да я купя...

P.S. Както и предполагах теста на РЕМБЕР мина без проблеми (е отне 1.45 часа) и не рапортува никакви грешки. Усещам малко по "гладка" работа на Мак/а, в смисъл че апликацийте някак работят по "мазно" и лесно, особенно СПЕЙСЕС и Сафари/то. Между другото в Ресет се оказаха изключително любезни и внимателни. Дори ми предложиха да я платя и да си я тествам на спокойствие, в моя случай  не се наложи понеже си носех компютъра с мен но ако не е преносим е доста ценно.

какво е това РЕМЕМБЕР

мерси

bobek

Цитат на: "nikikoz"
Виж аз съм ползвал споменатата value select памет повече от месец и половина и нв съм имал нито един проблем през това време. Това не означава че никой не е имал. Едно момче искаше да я купи от мен и като я сложихме на неговия макбукк не искаше да тръгне иобщо. Верно че неговия макбуук беше по стар но....факта си е факт

Отиваш в Ресет и си я слагаш на компютъра на място, те нямат нищо напротив и ще разбереш или ще тръгне или не. Но моя съвет към теб е да отидеш в Плесио и да си вземеш сертифицирана памет за МАК. Пак е от Корсар но е с различна латентност. Верно даваш 70 лева в повече но поне гарантирано няма да имаш проблеми. Цената на 2Х2ГБ кит е 199 лева.

Дано да съм ти бил полезен

Откакто ти прочетох мнението следя за тази рам в Плесио, обаче все още я нямат. Ако ида на крака може и да намерят :)
Май накрая ще ходя до Ресет на място с лаптопа и ще стискам палци да няма проблем.

nikikoz

Цитат на: "bobek"
Откакто ти прочетох мнението следя за тази рам в Плесио, обаче все още я нямат. Ако ида на крака може и да намерят :)
Май накрая ще ходя до Ресет на място с лаптопа и ще стискам палци да няма проблем.

Ами аз в Петък бях в Плесио и я имаше паметта...