Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 16:46:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 350
Total: 350

350 гости, 0 потребители

Цена на РАМ за МАК

Започната от nikikoz, 02-09-2008, 18:05:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikikoz

Здравейте,
Решил съм да си сложа още Рам на макбуука. Предлагат ми 2 Х 2 ГБ РАМ за Мак (2GB DDR2 667 KINGSTON SODIMM ) на 92 долара общо за двете. Като ми изкупят моята 2 Х 1 ГБ трябва да доплатя около 95 лева. Нямам представа от цени на РАМ. Някой да сподели дали е изгодно?

HQ

моето изчерпателно мнение е НЕ

nikikoz

Цитат на: "HQ"моето изчерпателно мнение е НЕ

а някакви други варианти, от къде мога да я купя?

XXwolf

$90 за 4 GB не е лоша цена стига да не ти взимат старата, а да я продадеш отделно

fpyyh

2GB DDR2 667 SUPER T SODIMM   $49.00
2GB DDR2 667 KINGSTON SODIMM   $36.00
- в мост, сигурно е толкова и в jar и разни подобни

juliany

SO-DIMM DDR2-667MHz, 4G Kit, 2x2GB, Corsair   78.40$ без ДДС
 в Ресет http://www.reset.bg/catalog/product_info.php?products_id=4637
 MBP 15' (mid. 2009) 2.8 GHz, 500 GB, RAM 4GB

nikikoz

Вече се обадих в ресет и видях какво предлагат. Има нещо доста странно, в Ресет предлагат памет със сериен номер VS4GSDSKIT667D2 а в сайта на корсар тази която я предлагат като сертифицирана за Ейпъл е със сериен номер VSA4GSDSKIT667C4. За сега съм я намерил единствено в ейпъл център на 89 Евро, тоест тя е по скъпа от тази в Ресет но не знам дали има смисъл да я слагам нея.

Ето линк за сайта на корсар и малко обяснения:
1. Тази която се предлага от ресет VS4GSDSKIT667D2:
http://www.corsair.com/products/value_select.aspx#notebook
тази памет става на МАК но не е специално разработена за него
2. Тази която се препоръчва специално за МАК VSA4GSDSKIT667C4.
http://www.corsair.com/products/mac_memory.aspx#notebook

Ще съм балгодарен ако някой има мнение по въпроса.

juliany

Имам iMac 24' алумин, Santa Rosa CPU(предпоследен модел). Едната му плочка RAM е 2GB DDR2 667MHz Corsair  купен от Ресет и си работи без проблем.
Дънната ми  платка е с мобилен Intel PM 965 чипсет,  на  Макбук-а от сигнатуратурата ти чипсета е Intel GM 965. Не би трябвало да има проблем със съвместимостта.
В Ресет няма да ти откажат да я поставиш на място и да пробваш.
 MBP 15' (mid. 2009) 2.8 GHz, 500 GB, RAM 4GB

lewboomeer

Имам MacBook 2.2Ghz  и му сложих 2х2 Kingston от Ресет http://www.corsair.com/products/value_select.aspx#notebook  и започнаха проблемите. Kernel Panic по няколко пъти на ден. Занесох ги в ресет и там ми казаха, че до 5 работни дни ще ми кажат какво е положението с паметта и дали ще ми я сменят. Когато отидох ми казаха, че рамта си е работела при тестовете в сервиза (едва ли са я тествали под мак) и няма никакъв проблем с нея, но  въпреки това ми я замениха с нова, като ме посъветваха, ако имам същите проблеми - да търся причината другаде. За щастие проблемите с новата бройка памети изчезнаха и до сега си работи перфектно. И все пак моя съвет е да вземеш сертифицираната за мак, тя е и по-бърза (CL4).

nikikoz

Странно нещо се случи. Бях решил да си взема от Ейпъл център сертифицираната за Мак РАМ памет на Корсар - VSA4GSDSKIT667C4 Викам си, нищо че е по-скъпа, все пак трябва да е по добра.
Не знам какво ме накара но ги помолих да ми кажат серийния номер на паметта която ще ми слагат. Когато ми го дадоха го проверих в сайта и познайте какво се оказа. От Епъл Център слагат същата памет като тази която се продава в магазините на Ресет за 128 лева (VS4GSDSKIT667D2)но при тях е 208 лева. Оказа се че даже не е кит ами е на платки...вероятно защото е още по евтина.
не знам как може една ужким голяма фирма да лъже по този начин клиентите си. За съжеление все пак сме в България и това обяснява всичко...
Като допълнение се обадих в Ресет и то там ми казах че за да ми доставят паметта която искам:
http://www.corsairmemory.com/products/mac_memory.aspx
трябва да поръчат много бройки и за това не могат да ми я доставят.

Ебаси държавата, всичко тук е много сложно и ментосано. Сега ако искам точно тази памет трябва да я търся някъде по интернет магазините...

sauron

Колко точно бройки искат да се поръчат(няколко или цял кашон :) )? Защото и аз се замислям да вложа в 2x2gb Kit
MacMini 2009, 2.0 Core2Duo, 4Gb Ram, 320Gb 7.200, 24" LG & 19" BENQ
MacBook 2.2 Core2Duo, 4Gb ram, Leo 10.5.7
iPod Video 5G 30Gb
iPhone 3G 8Gb + turbo sim firmware 2.1

nikikoz

Цитат на: "sauron"Колко точно бройки искат да се поръчат(няколко или цял кашон :) )? Защото и аз се замислям да вложа в 2x2gb Kit

проблема е че не ми казаха точна цифра а само че за няколко бройки нямало как да стане понеже търсенето било минимално :(
Иначе паметта я има в амазон ама не правят доставки за БГ, май ще трябва да си взема от нормалния Корсар от ресет, не виждам друг вариант....

scrap

Защо да не доставят от Амазон до България? Няколко неща съм си поръчвал от там (главно книги) и са ми ги доставяли без проблем. Или с паметта е нещо по-специално?

nikikoz

Цитат на: "scrap"Защо да не доставят от Амазон до България? Няколко неща съм си поръчвал от там (главно книги) и са ми ги доставяли без проблем. Или с паметта е нещо по-специално?

За електроники, телфони и още няколко неща е различно

sauron

Цитат на: "scrap"Защо да не доставят от Амазон до България? Няколко неща съм си поръчвал от там (главно книги) и са ми ги доставяли без проблем. Или с паметта е нещо по-специално?
до тук, доставят само книги и DVD-та, за голямо съжаление
MacMini 2009, 2.0 Core2Duo, 4Gb Ram, 320Gb 7.200, 24" LG & 19" BENQ
MacBook 2.2 Core2Duo, 4Gb ram, Leo 10.5.7
iPod Video 5G 30Gb
iPhone 3G 8Gb + turbo sim firmware 2.1