Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 12:51:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 400
Total: 401

400 гости, 1 потребител
forka2k

батерия на MBP 13 retina late 2012

Започната от veso, 22-06-2016, 14:00:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

veso

Здравейте, батерията ми е на 420 цикъла /живот 1000 цикъла/, състояние - добро. При достигане на 92-93% лаптопа се гаси. Как да реша проблема? Благодаря.

Четох, че трябва да се калибрира батерията от време на време. Как става това?

Няма ли кой да даде съвет

veso

Ей, много полезен форум, много съвети, много нещо.
Благодаря!!!

Adamov

Колега, това, че някой не ти е решил проблема, не означава, че не е искал. Явно просто никой не се е сблъсквал с подобен проблем. Аз мислех да пиша ама.. до сега не бях чувал лаптоп да се гаси когато батерията се зареди до 92-93%. Едва ли калибриране би помогнало.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Пиф

А и би могло да имаш малко по-голямо търпение, все пак за 2 часа и половина без отговор, подобна реакция е меко казано странна.

veso

Уау, най после. Постове доста след моя имат отговори, но както и да е.
Благодаря Адамов, последно се угаси на 80%.
Не знам какъв е този проблем. Ще пробвам с калибриране, макар да е ясно, че няма да помогне. Благодаря за мненията.

veso

Някаква идея все пак?
При мен няма никаква промяна.
Разчитам компетентните да помогнат.

Поздрави

mutra

Бих искал да попитам, откъде си сигурен ,че точно в батерията е проблема? Какви симптоми си срещнал, за да достигнеш до този извод? Отговорът на проблема може да се крие другаде, прегряване, разхлабена свръзка на кабел и т.н.

Разкажи повече. Какви тестове си направил?

veso

Здравей mutra,

никакви тестове не съм правил.
Просто гледам циклите - 420, а при изключване на захранването при 100%, след 10-12 минути пада под 90% и се изгася. Да, изгася се. Много интересна работа.

mutra

#8
Привет,

Може да направиш Apple Hardware Test -> https://support.apple.com/bg-bg/HT201257

Също така и health battery check -> http://www.coconut-flavour.com/coconutbattery/

Да попитам, когато е включен към захранването няма проблем и си работи нормално, но когато е на батерия пада около 10% и се изключва?

След като се изключи може ли отново да се включи, без да се включва към захранването?

veso

Здравей, ще направя тестовете.
Когато е към захранване - никакви проблеми.
Включва се пак като му подам захранване и батерията си показва процентите, на които се е угасил, т.е. около 90%.

veso

как се качват снимки, за да покажа резултата от coconut?

veso

След тестовете - no trouble found.

Пиф

Цитат на: mutra - 08-07-2016, 13:55:47
След като се изключи може ли отново да се включи, без да се включва към захранването?
Този въпрос е важен. Отговорил си, че като му подадеш захранване се включва, но ако не му подадеш реагира ли на пауър бутона?
Слагал ли си софтуер някакъв за оптимизация и контрол на нещо или на батерията?
Казваш, че лаптопа се гаси....  как точно се гаси? Всичко спира от раз, без да дава предварителни признаци или нещо става/изписва/показва преди това?
Log-овете преглеждал ли си, тези които са малко преди и по време на гасненето ?

veso

Никакъв софт не съм слагал. Гаси се директно - прас и всичко черно, никакви предизвестия.
После включвам чахранването и пак без никакво инфо си зарежда, все едно, че аз съм го угасил. Разликата е, че това става при около 90% на батерията.

Mkilla

Преди няколко дни познат имаше подобен проблем с телефон от друга марка.На 92 процента гаси с чисто нова батерия.Оказа се естествено бъгава батерия и след смяна нямаше грижи.Макар и да е различен случаят, помисли към замяна на батерията.Няма нищо логично на зарядно да работи а на батерия не.
Iphone 6S Plus
Iphone 6 Plus
Iphone 5S
MBAir 11