Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 22:07:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 387
Total: 387

387 гости, 0 потребители

iMac 27" 5K или 2.5К

Започната от radi615, 01-06-2015, 12:42:20

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

PYovchevski

Да - нова техника е, нов хардуер. Но и аз така си мислех допреди два месеца допреди да си взема iMac 21.5". Първо се чудех дали да взема macbook или iMac (защото вече имах macbook), но пък си рекох за какво ми е втори. След това почнах да мисля кой iMac... от почти най-слабия вариянт реших, че ще е  с най-високите параметри. След това почнах пък да си мисля, дали да не изчакам есента, имаше слухове за нов 21.5" с ретина... но в крайна сметка си казах, ако трябва всичко да чакам в тоя живот и да го умувам по сумати време, то времето си минава и докато се усетя ще съм на 60 (ако каже господ :D). Та взимай и не го мисли толкова. Но съвет от мен, не си взимай стара техника при положение че можеш по новата, за не много повече пари ;)
Apple iPhone 6 64GB Silver iOS 8 - Neverlocked.
Apple MacBook 5,1 13" Late 2008 - Aluminium. Upgraded to: 8GB RAM, 320GB HDD WD Black Series 7200 RPM.
Apple MacBook Pro 12,1 13" Early 2015 - 128GB SSD.
Apple iMac 14,3 21.5" Late 2013.

Морт

@PYovchevski
Проблемът не е в процесор или рам, а в разделителната способност и циклене при рендване и scroll.

https://forums.adobe.com/thread/1626784
ЦитатI just bought an iMac 5k Retina Base model with Yosemite installed. All other CC applications work like a breeze except illustrator. Illustrator is extremely choppy and almost unworkable. Can someone help me out?

ЦитатI also get some lag in Indesign, does anyone else experience this? I have a 5MB document, when scrolling between pages it's a bit jittery.

???

И отговор от човек от Адоб на 4ти Май:
ЦитатThank you so much for understanding the gravity of the problem. And we completely understand your pain. I can assure you that we're working towards providing a solution at the earlier. If you would like to partner with us on this, please fill up the form: https://adobeformscentral.com/?f=xUjEhZUGXxCvf-Kvy4Jkuw

Thanks!

Neeraj Nandkeolyar

Тепърва работят по въпроса, затворена бета, бла бла

Изглежда проблемът е специално в илюстратор и индизайн. За съжаление има да се върши работа и няма кой да чака Адоб да си оправят историите и май ще е НР-то в нашия случай...

5К-то беше опция само заради екрана, трудно е да се оправдае стандартен 27" с i5 пред НР с i7 и Eizo за 25% по-малко пари...
.fr

godo

27" 5k е всичко друго, но не и стандартно..поне за моите разбирания.. ::)
Mac only

radi615

Цитат на: PYovchevski - 05-06-2015, 12:54:52
Да - нова техника е, нов хардуер. Но и аз така си мислех допреди два месеца допреди да си взема iMac 21.5". Първо се чудех дали да взема macbook или iMac (защото вече имах macbook), но пък си рекох за какво ми е втори. След това почнах да мисля кой iMac... от почти най-слабия вариянт реших, че ще е  с най-високите параметри. След това почнах пък да си мисля, дали да не изчакам есента, имаше слухове за нов 21.5" с ретина... но в крайна сметка си казах, ако трябва всичко да чакам в тоя живот и да го умувам по сумати време, то времето си минава и докато се усетя ще съм на 60 (ако каже господ :D). Та взимай и не го мисли толкова. Но съвет от мен, не си взимай стара техника при положение че можеш по новата, за не много повече пари ;)


да, прав си, но сега ще си купувам в семптември месец ще слагат GTX980M и незнам явно ще ми е яд малко. Ама времето си е минава и те само нови неща пускат няма смисъл да чакаме по-пренцип.

От другата страна мислия че cs6 e вече стар явно до скоро ще излиза директно cs7 и тогава явно ще има опция за висок резолюция.

Срещнах из формите 3-4 човека са решили проблема с external monitör тоест аз имам така и така external monitör. Мога да пускам там или с опция low resolation.

Наистина за стара техника няма смисъл да дава пари но все ми изглежда че 2013 relase дето е с GTX 980M мислищ че по спокойно ще работи по гладко майй.

Според Вас има ли риск заради тези високи температуре да прецака машина по рано. Искам поне 4-5 г да ползвам.

angelvn

Как очакваш CS6 да поддържа хардуер от няма и година.
От Адоб активно обновяват CC. По форумите, които сте чели някъде цитирали ли са версията на проблемния Illustrator?
UI designer and developer

radi615

Цитат на: angelvn - 05-06-2015, 20:46:40
Как очакваш CS6 да поддържа хардуер от няма и година.
От Адоб активно обновяват CC. По форумите, които сте чели някъде цитирали ли са версията на проблемния Illustrator?




Промлама важи за CC тоест cs6 версияата. Старите били малко по-стабилни и бързи.

Наистина CS5 i CS 5.5 беше по-бързо. CS6 като общо има нещо не е както трябва и доста със зор работи,

Според мен APPLE греши да изберат АМD графична карта, защото наистина са здрави, но като software i drive направо боклукккк са. От 6 години ползвам един лаптоп на TOSHIBA 17" с radeon HD4650 1gb. Почти винаги имам проблем с drivera. Син екран или бъг нещо или crash или бавна работа и т.н

Този проблем с illüstratör според мен пак е заради AMD software.

Затова имам надежда може би APPLE ще даде зор да си направят по-трабилни версии на графичната карта. А от другата страна ADOBE колкото знам работят по-въпроса.

_______________________________________________
18. Re: Illustrator CC 2014 extremely choppy. Please help. 

pacifique1234 
Community Member

  pacifique1234  Nov 19, 2014 6:07 PM  (in response to bozogubu) 



Hey folks,



Just wanted to report that I am having the same issue with Illustrator CC.


My specs are: Retina iMac 27" 4GHz i7 /  32 GB ram  /  Radeon R9 4095mb Card



I'd venture to say Illustrator is about 60% slower than it was on my mid-2010 27" iMac.



Also for clarification, I am not using additional monitors nor does it look like Adobe is using any excessive memory.

_____________________________

казал един колега.

сега той е плащал около 10.000лв и прешния компютър дето е купен от 2010 е работил по-бързо с illüstratör.


има нещо тук интересно : )

затова съм пуснал тази тема. Дали е 2013  relase 2.5К s GEFORCE GTX780M

или 5К ;)



angelvn

CC и CS6 са различни неща. :)
На работа съм с CS6, а на личния ми лаптоп ползвам CC - Photoshop и Illustrator.
Едното е Creative Suite (което се делеше на разните му там пакети), а другото Creative Cloud.

Сплашскрийна на CS6:


Сплашскрийн на CC:


Коментирам това встрани от темата понеже бе споменато, че ползвате Illustrator на работа и сте напреднали доста...и не е нормално да бъркате двете версии.

Линк към сравнителна таблица между отделните версии на продукта в сайта на Адоб.

Сега по темата:
Ако трябваше да избирам между предпоследен модел, но надут от към параметри Apple компютър и последен такъв, излязъл от скоро. Бих избрал малко по-стария.
Избор на компютър с Windows не стои изобщо на дневен ред. :)
Никъде в спецификациите и изискванията на Illustrator не пише утра-бърз компютър. И хвърлянето на средства за нещо, от което Illustrator може да не се възползва като параметри...би било единствено за лично успокоение и комфорт.
Пък и винаги може да се спрете на вариант - 21.5" или 27" iMac + хубав външен монитор.
И да, определено бих се спрял на Мак с графична карта на nVidia.
UI designer and developer

radi615

#22
Не съм обърнал внимание прочетох от сайта на ADOBE хората какво са писали и писах. Информацията не е от мен.

Разбире се знам че CS6, CC са различни пакети, но не е това темата.

Всъщност нямам никакви практики с max os x не съм ползвал никога. От години с Windows само, но до скоро реших да минавам вече на реален живот :)

Тоест знам че са различни неща, но на MAC не съм инсталирал. Може да се пробва и двете вариант при MAC.

В момента съм :

Mobile Core duo 2 2.8ghz
8 gb ram
ATI Radeon HD4650 1gb
Samsung Evo SSD 240gb
W8.1

и горе долу ме стига лаптопа за повече неща, но не е много гладко при illıstrator но няма проблем може да се работи. Незнам тези хора дали е оплакват от това ил инаистина има нещо друго при 5K явно по-бавно.

След CS5 стана малко по капризен програм illüstratör. Не работи спокойно,

Горе както казах този лаптоп ме стига, но до някъде. Вече е дърт според мен доста. от 2009г.

За рендъри особено часове чакам :)

Ще помислим още малко и ще решим.

Имам DELL UltraSharp U2410 като 2 монитор.

лошото че :

не излезе някой който работи с 5K и да казва мнението си с illüstratör и други програми на ADOBE.

Явно няма такива хора тук :)

Освен графични неща, правя и УЕБ САЙТ и малко ме претисниява 5K заради висакия резолюция. Но явно човека може да свикне. И имам друг монитор мога там да пробвам сайтовете как стоят в реални резолюция.

С dreamviewe явно ще е кеф да равотиш с 5K. Ама и 2.5K не е лош пак е повече от FULL HD.

тук някой пак е шашнал като мен.

https://forums.creativecow.net/thread/3/961594

и ето и теста 2.5K vs. 5K

http://barefeats.com/imac5k6.html

И аз харесвам повече с GTX780M май по стабилен и не е толкова шумно май. Хората така казват. Най шумния е  бил 5K с M295X и i7

Само заради екрана му мислия 5K други плюси няма май.

angelvn

Пак казвам, няма нужда дори при развързан бюджет да се рискува с последно излязла техника, а по-скоро доказала се такава с достатъчни параметри да захранват приложенията, които ще се ползват в следващите няколко години (все пак трябва да се оправдае инвестицията).

Не сравнявай пряко параметри на хардуер "на хартия", между Mac и РС има разлика в производителността в полза на мак-а дори и при по-слаби характеристики на същия.

Добре е да се запознаеш с понятието pixel density и какво влияние има върху "образа", който ще виждаш като застанеш пред съответния монитор.
Dreamweaver не знам кой още ползва за редактор. Дори от Адоб от няколко месеца пуснаха безплатна алтернатива - Brackets. Доста по-добра е, също е мултиплатформена, поддържа множество разширения и се развива с бързи темпове.

Компютъра не прави дизайнера.
Вземи си нещо, което да ти върши работа и да ти прави удоволствие да го ползваш.
Това колко точки ще вади на бенч повече от съседния компютър няма никакво значение. Отново казвам, в твоя случай бих избрал 21.5" iMac + външен монитор или 27" iMac, но не и този с 5к екрана.

За Illustrator-a един компютър с quad core i5 процесор, 16GB RAM (пък може и 32 ако бюджета го позволява), 1TB Fusion Drive, nVidia видео карта, като ей този красавец тук би свършил повече от чудесна работа, а и е с хилядарка по-евтин от 5к алтернативата.
UI designer and developer

radi615

хмм.

може и GTX775M, но не е ли  по-добре последния тоест с GTX780M.

Сега в 2015г. като купувам 2013 relase тези все пак са нови като software нали ?

тоест идват с Yosemite. Ако не идват спокойно мога да инсталирам явно.

и също така мислия след като вземам или с bootcamp или dekstop parallels да си инсталирам и да ползвам и Windowsa едновременно. Искам да проверя сайтовете и други неща под windowsa. Може би 1-2 игри.

angelvn

Зависи от кога стои по рафтовете. Като го пуснаха модела, бе с OS X 10.8.4. Но съвсем спокойно можеш да си ъпдейтнеш операционната система до Yosemite (безплатна е все пак).
За Паралелса и Windows ще е хубаво да имаш закупени лицензи, щом смяташ да ползваш компютъра като служебен.
Windows-a се инсталира лесно като втора ОС (както правилно си се ориентирала - посредством Bootcamp), а с помощта на Паралелс можеш да си го засечеш и да го ползваш и като виртуална машина, за да не ти се налага всеки път да рестартираш ако ти трябва да тестваш сайтове под IE например. :)
UI designer and developer

Fantomas ^

Ползвам "27 imac от 2011 с i5, Radeon 6770-512,  24 GB ddr3, 120gb ssd.

Всеки божи ден на машината се търкалят:
Photoshop, Illustrator ( и 2 те с доста големи файлове), 2-3 браузера, Ms Office, Outlook, Axure, Spotify, една виртулка на Parallels с windows 8  за Visual Studio i 2-3 win програми... отделно няколко дреболии като ( git hub клиент, skype, viber, ms lync)
Гася машината само ако админите правят профилактика.... т.е. 1 път на месец  ;D
Всичко, абсолютно всичко лети супер гладко... вентилатори не чувам. Температурата вече не гледам, след като установих, че не вдига над 85 на cpu.

Просто споделям мнение за стар mаc - според мен 5К има смисъл за нещо с видео.
iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) | 32 GB | AMD Radeon R9 M390 2048 MB
Mac Book Pro 13" | 2.3 GHz Intel core i5 | 250GB SSD | 16GB GB 1333 DDR3 |
iPhone 7plus 128 GB

radi615

Колеги, сега аз този тест какво разбирам.

http://barefeats.com/imac5k.html

2014 последната и най бързия верция с 2013 сравнение/

Те почни са едно към едно не е така ?

тоест както колега казва на горе вземи 2013 late s GTX780M  а не 5K последната.

наистина така ли да правя ?