Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

12-05-2024, 22:05:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 581
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 401
Total: 401

401 гости, 0 потребители

iMac 27" 5K или 2.5К

Започната от radi615, 01-06-2015, 12:42:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

radi615

Здравейте колеги,

моля Ви помагайте дали да избирам новия iMac 5К или старя. Кой вариант е по-стабилен.

Колкото разбрах из формите обикиолих малко на Apple и доста хора оплакват от 5K, illüstratör примерно не можело да работи както трябва и ligtroom. Явно adobe ще направи pgdate нещо на програмите за 5K разолюцжия, но не е само това.

Има и оплакване заради загряване на CPU и GPU между 100 105 C е било когато е натуаварен.

Даже, когато е M295X 4GB по-шумно и топло работил.

Дали е с тази карта трябва да вземе или M290X

или стария iMac s GTX780М ?

моля дайде идеии

thebrainless

Един 5К седи до мен от месеци. Мисля, че нещата за които пишеш са силно преекспонирани, да не кажа, че не съм видял такова нещо. А картинката - красота!
Stay hungry. Stay foolish.

radi615

Картинката разбира се красота, но имаш ли някакви проблеми заради загряване или да кажеш че е бавен ?

каква GPU карта имаш ? 290 ıIlı 295 ?

тоест казваш да не взема стария а да взема 5K така ли ?

thebrainless

С 295 е картата. Не знам за какво загряване говориш, но е тежко екслоатиран на After Effects, като често го ползвам и за съпортваща машина при моя 3D рендер, единственно тогава се чува вече вентилатора, но не ми е правило впечатление да е топъл. Колкото до бързината, нямам идея какви са ти очакванията, аз например съм фен на мак про и поради тази причина, никога няма да си взема аймак, но все пак аз се занимавам с 3D, за програмките които си споменал, се съмнявам да го озориш.
Stay hungry. Stay foolish.

radi615

хмм, и фен си на CEM YILMAZ май :)

Давам няколко лина да видиш защо претиснявам ;)

https://www.youtube.com/watch?v=j-C--WGBELg

https://discussions.apple.com/thread/6641477

https://discussions.apple.com/thread/6641477

И аз ще ползвам After effects, Photoshop, Illıstrator чат пат 4D Cinema. Photoshop i Illustrator ползвам много тежко. С големи файлове.

Ти от къде и за колко взе iMac a ? и щом си фен на mac pro защо ззе бре  :)

thebrainless

Не си следил внимателно какво съм писал - "Един 5К седи до мен от месеци" Аз съм с 12 ядрен мак про.
Така, сега си поексперементирах малко с него, пуснах му много поредни синебенч, това е максимума което постигна.

после пуснах къстъм вентилатори
Stay hungry. Stay foolish.

radi615

хмм. Ти нямаш 5К а до тебе само разбрах  май :)

от тука разбирам че маковете работят по горещо. от 10 г.  повече ползвам PC и никога не видях CPU ili GPU да е повече от 80 C

Явно работят по бързо и тежко. Тоест инженери които произвеждат маковете правят според тези фактори яцмп. Тоест няма опасно и нещо фатално. iMac 5K нормално е да качва до 105 C когато е натуварен много.

Тук само незнам дали да чакам септември някъде казват че 5K ще излезе с geforce GTX980M.

а тази карта вече ще му стигне.

Просто незнам дали си струва да купиш с radeon.

Мерси много за помощта

radi615

Цитат на: thebrainless - 02-06-2015, 11:34:12
Не си следил внимателно какво съм писал - "Един 5К седи до мен от месеци" Аз съм с 12 ядрен мак про.
Така, сега си поексперементирах малко с него, пуснах му много поредни синебенч, това е максимума което постигна.

после пуснах къстъм вентилатори



само да попитам на този 5K има ли инсталиран illüstratör cs6 ? ползват ли без проблем.

Пиф

Не се притеснявай за Илюстратора, не е чак толкова натоварваща програма, не е особено ресурсоемък. За него и фотошоп е предостатъчно една 4 ядрена машина с повечко РАМ.

radi615

Тук хората оплакват затова май имали проблеми с 5K retina екрана.

https://forums.adobe.com/thread/1626784?start=80&tstart=0

затова те помолих да пробцаш с illüstratör.

thebrainless

CS6 има сложен, не съм чул да се оплаква някой, но illustrator не се ползва и много. Както казах, основно AE и понякога cinema team render.
Stay hungry. Stay foolish.

Морт

И мен ме интересува адобите как се справят.
Във фирмата на приятелката ми са развързали бюджет за каквато машина тя си избере. Убеждавах я за 5к, но и тя се е начела, че на Илюстратора му идва мъчна резолюцията (за процесор и рам е ясно, че е достатъчен), а по цял ден работят яко с Илюстратор и Фотошоп. Как е и с отражнията до прозорец?
Ако не я убедя за 5к-то се е спряла на едно НР Envy (desktop) с 24" Eizo.
.fr

thebrainless

#12
Отраженията са факт, но ще дам един пример. Късния следобед пада така слънцето през прозорците, че свети в профил и всички предмети плюс самата маса започват буквално да светят. Аз спирам да работя, защото нищо не виждам (27" утра шарп Dell мат), а колегата продължава. За щастие този период е около 15 мин.
Съжалявам, че не мога да ви помогна за Illustrator, но на After Effects е страшно гот с тази разделителна способност.
Stay hungry. Stay foolish.

PYovchevski

Какви са тези глупости бре... само си чешите езиците ми се струва. :D На моя iMac 21.5" имам пуснат NetBeans (IDE-то е доста натоварващо като цяло), пуснат локален хост (PHP, MySQL, Apache), пуснат Photoshop и какви ли не други програми и няма никакви проблеми и има още доста ресурси, а какво остава за iMac 27" последен модел? Взимай си 5k и въобще не се притеснявай, няма да имаш никакви проблеми, особено с Illustrator и PS.
Apple iPhone 6 64GB Silver iOS 8 - Neverlocked.
Apple MacBook 5,1 13" Late 2008 - Aluminium. Upgraded to: 8GB RAM, 320GB HDD WD Black Series 7200 RPM.
Apple MacBook Pro 12,1 13" Early 2015 - 128GB SSD.
Apple iMac 14,3 21.5" Late 2013.

radi615

#14
Цитат на: PYovchevski - 05-06-2015, 12:05:21
Какви са тези глупости бре... само си чешите езиците ми се струва. :D На моя iMac 21.5" имам пуснат NetBeans (IDE-то е доста натоварващо като цяло), пуснат локален хост (PHP, MySQL, Apache), пуснат Photoshop и какви ли не други програми и няма никакви проблеми и има още доста ресурси, а какво остава за iMac 27" последен модел? Взимай си 5k и въобще не се притеснявай, няма да имаш никакви проблеми, особено с Illustrator и PS.


говориш наизуст брат, най-новия не означава че ще е по-бърз и стабилен. Като hardware така излгежда, но ние работим все пак с програми и част от тези са на ADOBE.

Разбира се е добър машина 5К ако е с 16GB рам и 4 GB графична карта и i7, но този път работи много по горещо и шумно. (работил де нямам 5K искам да си взема обаче май ще чакам за новия relaese към семптеври може би ще пуснат с GTX 980M) а тогава ще е наред всичко май.

Толково много хора има че щасливи че са купили 5K, и а също толкова има и нещасливи и са върнали даже част от тях.

Ако имаш време да прочетеш щр пращам доста линка да видиш или ти сам можеш да намериш в GOOGLE.

Напиши imac 5K high temperature :& noise и imac 5K problem illüstratör

напиши така и прочети резултатите.

ADOBE може би ще пусна до скоро ъпдайте за програмите си особено за lightroom i illüstratör и всичко ще е наред може би.

5K е много нова техноогия като hardware ı така software поне аз така мислия.

Все пак искам да си купувам само тези 2 неяа ме спират.

1- то е illüstratör
2- температури и графичната карта

или ще чакам още малко или ще взема по стария модел 27" 2013  с GTX 780M.

или дирекнто 5К radeon M295X 4 gb.

незнам просто много оари и човек трябва да поомисли малко.

Ще е дам толкова пари и нямад да мога да работя с illüstratör това е проблем за мен.

но

имам и 24" монитор може би ще мога да пусна там само illustatora да си е работи full HD и по скопйна.

ще видим.

просто бъдете малко по-реалистни и да ни помогане за избора си :)

а извенете за Бг. езика че не съм много добре.