Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 19:06:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 359
Total: 361

359 гости, 2 потребители
walker007, forka2k

Как мога да заместя OS "Lion" със "Snow Leopard" ?

Започната от Stan, 01-09-2012, 00:19:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

julss

#15
Става ;)
Намери си една USB кутийка за 2.5" хард диск и затвори диска от новия мак в нея. Включи го към стария мак и го изтрий през Disk Utility, като да не забравиш да цъкнеш на 1 partition, защото в момента е с 2 партишъна : единият е ОС а другият е риковери партишъна. После стратирай компа от инсталационен диск 10.6 и избери да направи нова инсталация върху USB диска. ВНИМАВАЙ КОЙ ДИСК ИЗБИРАШ, да не вземеш да си изтриеш вътрешния.
След инсталацията рестартираш и задържаш option. Избираш да стартира от USB диска и ъпгрейдваш до 10.6.8. Като приключи, вадиш диска от кутийката и го поставяш обратно в новия Мак и си готов.

Stan

nещо такова ли ? http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-2-5-INCH-USB-2-0-EXTERNAL-SATA-HARD-HDD-DISK-DRIVE-CASE-ENCLOSURE-CADDY-/360480287369?pt=UK_Collectables_HardDriveEnclosures_RL&hash=item53ee4caa89#ht_5128wt_956
как така просто да си поставя хард диска в тази купийка, как се свързва с нея..харда има 2 малк лентови кабела..
Миг невнимание-цял живот умрял!

julss

Да, такава кутийка. Няма лентови кабели по харда, конекторите са норамлни SATA и на харда и на  платката в кутийката.
Поставянето е изключително лесно, няма как да го объркаш


Stan

извинявай за въпроса : можеш ли ако имаш свободно време да ме добавиш в скайп : tekknec  :D
Миг невнимание-цял живот умрял!

julss

Всъщност цялата операция може да се извърши и без тая кутийка, но ще ти е по-лесно с нея. А и винаги е добре да я имаш ;)

julss

Цитат на: Stan - 28-09-2012, 22:27:22
извинявай за въпроса : можеш ли ако имаш свободно време да ме добавиш в скайп : tekknec  :D
точно сега нямам време, утре

Stan

до колкото ми стана ясно ще си свържа новият хард диск със старият мак през USB. Тогава ще се включи ли? Защото както споменах като размених дисковете просто не се включваше компа.. няма проблем за скайп. и утре е ден  :angel:
Мерси за помоща  :police:
Миг невнимание-цял живот умрял!

Stan

Миг невнимание-цял живот умрял!

Stan

А не може ли да си изтрия лъва както си е на мака и да инсталиурам ретайл 10.6.6 чрез флашка ? Или няма да стане поради липса на драйвери ?
Миг невнимание-цял живот умрял!

Stan

да се бях сетил тук да погледна...  ;D
Работи ! Сега съм си с леопарда  ;D
Все пак мерси на всички  :o
Миг невнимание-цял живот умрял!

Stan

Миг невнимание-цял живот умрял!

bluesky

@to all

С риск да кажа нещо което не е по Темата, (гледайки това видео), при Tiger за Power Mac, ми се струва даже зареждането по-бързо...
На Leopard съм всекидневно, (външният вид на OS изглежда малко "по-модерно"), за работа - само Tiger!

Но "прогреса" не може да се върне назад - ще дойде един прекрасен ден, когато ще се "присъединя" нагоре...