Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 09:05:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 374
Total: 374

374 гости, 0 потребители

Някой пазарува ли от Америка ?

Започната от KrisGenchev, 28-11-2011, 00:02:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

KrisGenchev

Здравейте,нов съм в този форум и много се извинявам ако темата не е на правилното си място , моля да бъде изместена .. ! Та на въпроса ми някой имали как (познати,доставка) да поръча от Америка от магазина на Apple iMac 27.5 този който е  1.999% защото без доставка ми излиза 1000 лева по-евтино от колкото ако си го взема от тук . Готов съм да платя до 100 лева доставка и до 100 лева на човека извършил ми услугата .. Ако някой има предложения да пише тук в темата , на лично съобщние или на скайп g-n.genchev :)

hyankov

Здравей и добре дошъл. Доколко темата ти е в правилния раздел не мога да преценя, но ако шамана я прехвърли някъде другаде - очевидно си сбъркал ;) Шегувам се, искаш да купуваш, дал си оферта - тук е мястото. Тук има всякакви хора, включително такива, които пътуват. Преди време имаше една оферта - някой щеше да пътува за Щатите и предлагаше да внесе някаква стока, срещу някоя стотачка отгоре. Като цяло обаче хората избягват iMac-a, защото е прекалено голям и предполагам има много условности с транспорта. Съмнявам се да намериш подобна оферта. Препоръчвам ти да видиш в UK store-a как са цените, защото покрай iPhone 4s съфорумниците разкриха канал за доставка през еконт. Друго нещо, което бих ти препоръчал е да се свържеш със съфорумника teodorteo - той си има негова схема за внос на apple stuff, но досега предимно някакви малки неща - лаптопи, табелти, епъл ТиВи-та, капсули, изобщо неща със смислен form factor, но ако си му отправиш лично запитване ще ти отговори. Аз съм го разпитавал и винаги е отговарял, нищо не съм си взимал от него, но хората са доволни!

hyankov

ЕДИТ: сега погледнах курса и английския магазин - не е вариант. Всмисъл - не си заслужава :)

KrisGenchev

Добре,благодаря много ! Все пак ще погледна в UK Store как стоят нещата и ще пратя и запитване към колегата :)

hyankov

Ти си гледай, никой не те спира. Аз имах предвид, че там базовия iMac 27'' e 1400 паунда. Курс продава британска лира на моята банка е 2.35470, което отива на ~3300 като добавиш някой процент за транспорта (~160 май 5% беше) за еконт. Пък в iStyle същия струва 3400. Не че е невъзможно да спестиш някой лев, ама на тези пари 100-200 лв за всичките притеснения не знам дали си струва. Това имах предвид ;) Успех и не забравяй да се похвалиш!

KrisGenchev

Оф мисля че ще се купува от България за съжеление .. разликата е 1000 лева които в момента са ми доста трудни , но като няма друго решение ..
Ако ще се пазарува от България ще е от магаизна iMagic в Русе , много е любезен господин Павел и винаги ще ти обесни и помогне :)) Супер служител!

arnold

Real Mac mini

KrisGenchev

Извинявам се , не знаех че е така :) Моля да бъда извинен ако съм обидил някой !

dodo1

 Това с Америка ще стане доста трудно, да не казвам невъзможно. Кутията и самият мак вътре са доста големи. Другото, аз също мислех да нося иМак от Америка 21.5, но като гледам в какво състояние са саковете не бих го направил никога. Багажа вътре е на топка, представям си какво ги правят тези сакове. Дори да му сложат лепенка чупливо, гаранцията пак не е никаква. А с тази лепенка има и голяма вероятност наще митничари да го проверят и да му сложат таксите. Ако искаш да спестиш някой лев по-добре се оглеждай из Европа за някой Refurbished.

arnold

Може да го пуснеш като ръчен багаж:)
Real Mac mini

farmer5070

Поговорете още за Господина Павел,ама наистина ли е толкова любезен ;D

dodo1

Цитат на: arnold - 30-11-2011, 15:07:20
Може да го пуснеш като ръчен багаж:)


И това съм го мислил, но има ограничения и дори 21.5 за да помакнеш, ще трябва да е без кутията, даже може да се наложи да му махнеш стойката :)

KrisGenchev

Цитат на: farmer5070 - 30-11-2011, 16:57:55
Поговорете още за Господина Павел,ама наистина ли е толкова любезен ;D

С риск да бъда наказан че се отклонявам от темата , ще кажа ДА , супер любезен . Всеки път когато ходя в магазина винаги съм с някой приятел с който след това обсъждаме цялата ситуация и стигнахме до извода че в днешно време в много малко магазини можеш да влезеш и да получиш пълен отговор на всеки един твой въпрос + бонус допълнително интересни факти !!! Човека винаги е готов да ти покаже , да объсди най-добрия вариант , да помогне и в същото време да намери най-доборо решения за вас . Съветвам всеки който е от Русе и е фен на марката да отиде до магазина и да види за какво става въпрос , аз останах изумен че в днешно време някой си разбира толкова много от работа !!!!

rhino92

сори за офф-а ама ... сега ще ми кажете че таксиджиите не си разбират от работата.. и не само това те разбират от политика, коли, жени, дърводобив, металообработка, архитектура и още други теми които се изучават с години.

shaman

Понеже темата стана прекалено рекламна /не, че имам нещо напротив ;) /, а и реално мястото и не е в "магазин" я местя във "съвети, въпроси и отговори"