Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 05:27:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 530
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 487
Total: 487

487 гости, 0 потребители

MacBook Pro смяна на Хард-а

Започната от rafaelo, 03-01-2009, 00:21:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

raz0r

Цитат на: "nikikoz"
Цитат на: "traian_james"От къде го купи, и за какви пари? Честито.

Днес си купих Сийгейт Моментус 3, 320 Гб, 7200/16 от Ресет. Цената е 164 лева с 3 години гаранция.
Веднага го монтирах и преди малко превърших инсталациийте.
Първите ми впечатления са много добри. Температурата която ми подържа (дори и по време на теста на на Xbench) е около 33 градуса. Иначе според мен е съвсем малко по шумен от фабричното ми Хитачи(250GB, 5400/8Mb) с което бях. Стария ми резултат на теста беше 122 точки а с новия диск е 134, това между другото но си е около 10% подобрение все пак.

На колко градуса е бил стария?
MacBook Core2Duo 2.0Ghz 13" (Unibody), late'2008, 4GB DDR3, 320GB (продава се)
Macbook Pro quad-core i7 2.3Ghz 15", antiglare, 8GB, 120GB OCZ Agility3 (цъкам SC2 на макс настройки)
iPhone4

Lycan

не ми се вижда сериозно 33 градуса.
остави го да поработи 2 часа или го премери посредата на филм нещо

nikikoz

Цитат на: "Lycan"не ми се вижда сериозно 33 градуса.
остави го да поработи 2 часа или го премери посредата на филм нещо

Вчера компщтъра работи целия след обяд до вечерта и температурата не е стигала повече от 41 градуса. Верно че не съм товарил диска...

fpyyh

аз пък като дойдох на работа лаптопа беше на 14 градуса - толкова беше замръзнал от студа навън :). сега е приятните 35-40, по-добре от парното.

rafaelo

Колеги не знам за градуси, но от както съм сложил този хард Мак-а направо се съживи. Трансфер скороста е уникална, вече спокойно мога да си слагам дланта на корпуса до клавиатурата без да ме е страх че ще се опаря, мога да взимам лаптопа в скута си без да ми разтапя краката, и отделно батерията държи може би с около 15% повече. Много съм доволен. Мисля че и скороста на работа на машинкат също се подобри. При всички случаи има разлика :). Най-готиното е че вече не трабва да трия разни работи и да се чудя на кой външен диск да сложа новите свалени филми хаха ;)

nikikoz

Единия резултат е със стария диск другия е след слагането на новия:

http://db.xbench.com/merge.xhtml?doc2=323465

Мисля че теста много ясно показва разликата между двата диска...

julss

Цитат на: "rafaelo"С радост мога да кажа че процеса на клониране на стария към новия диск приключи успешно чрез рестор с TimeMachine. Първо се направи един Backup на външен диск, след което се инсталира цялата ОС на новия, след което се пусна рестора от TimeMachine. Windows-a беше бекъпнат чрез WinClone и всичко мина успешно и без проблеми.

А сега за диска: ЦЪК

Не мога да опиша колко съм доволен. Първо че е изключително тих, второ не грее
ама ВЪОБЩЕ в сравнение с предния ми 7200. На скорост е 2 пъти по-бърз и така
като гледам консумацията му на ток е сравнително по малка защото батерията
показва повече часове :)

С голямо удоволствие мога да кажа, че операцията приключи успешно и
съм адски доволен от диска. Страшно ниска цена и много високо качество!
Единственото нещо, което мога да кажа като минус за диска е че гаранцията
му е намалена от 5 на 3 години. Обясниха ми че от сега нататък Seagate си
променяли политиката относно това, но честно казано и 3 години ме устройват :)

Поздрави на всички!
Колега,кажи как ресторна бозата с WinClone.Направих бекап,но не мога да го ресторна.Правих дялове и с DiscUtility и c BootCamp.И двата пъти WinClone ми дава няква грешка и не може да ресторне бекапа.

rafaelo


rafaelo

Цитат на: "julss"Колега,кажи как ресторна бозата с WinClone.Направих бекап,но не мога да го ресторна.Правих дялове и с DiscUtility и c BootCamp.И двата пъти WinClone ми дава няква грешка и не може да ресторне бекапа.

Процедурата беше следната:

1. Направи се бекъп на дяла на външен диск.
2. След преинсталация на Мак-а влязох в Boot Camp Assistant и направих
нов дял който е по голям от бившия NTFS!
3. През WinClone му дадох рестор и всичко стана перфектно.

Каква точно грешка ти изкарва? Попита ли чичо гугъл?

raz0r

Добре де, нещо не мога да разбера.
Mac OS, за разлика от Windows, прави впечатление, че въобще не пише чете толкова по диска.
Старият ми лаптоп е с Vista и тя го смазва от четене. При Mac OS ми прави впечатление, че дори тегленето на филм през wi-fi (към 2.4 мб/сек) въобще не му пречи.

Къде на някой от вас му се налага толкова да използва възможностите на по-бърз диск?

Освен това ми е трудно да повярвам, че 7200 rpm диск ще е по-енергоефективен и по-незагряващ.

Моят 7200 вярно е на 2 години, но грее като калорифер.
MacBook Core2Duo 2.0Ghz 13" (Unibody), late'2008, 4GB DDR3, 320GB (продава се)
Macbook Pro quad-core i7 2.3Ghz 15", antiglare, 8GB, 120GB OCZ Agility3 (цъкам SC2 на макс настройки)
iPhone4

julss

Цитат на: "rafaelo"
Цитат на: "julss"Колега,кажи как ресторна бозата с WinClone.Направих бекап,но не мога да го ресторна.Правих дялове и с DiscUtility и c BootCamp.И двата пъти WinClone ми дава няква грешка и не може да ресторне бекапа.

Процедурата беше следната:

1. Направи се бекъп на дяла на външен диск.
2. След преинсталация на Мак-а влязох в Boot Camp Assistant и направих
нов дял който е по голям от бившия NTFS!
Не  става,пробвах какви ли не гимнастики,изчетох сума форуми.Явно бекапа нещо не е в ред,а пък стария диск го форматнах вече.Нищо,ще се наложи да инсталвам бозата пак,ще отнеме по-малко време,отколкото да се ровя повече.Вече изхабих няколко часа и открих "200 начина как не се прави електрическа крушка"  :idea: .Благодаря за отговорите.
едит : иначе направих копие на MacintoshHD с CarbonCopyCloner и трети диск,мина безпроблемно.Seagate Momentus 7200,320GB.Засега се държи страхотно,не се чува как работи,не грее и машинката ми е осезаемо по-бърза.

fpyyh

Цитат на: "nikikoz"Единия резултат е със стария диск другия е след слагането на новия:

http://db.xbench.com/merge.xhtml?doc2=323465

Мисля че теста много ясно показва разликата между двата диска...

дай моля линк към втория си тест, защото този ми показва моят резултат срещу твоя първи. при теб предполагам показва сегашният ти резултат срещу предишния и затова е ок.

nikikoz

Цитат на: "fpyyh"

дай моля линк към втория си тест, защото този ми показва моят резултат срещу твоя първи. при теб предполагам показва сегашният ти резултат срещу предишния и затова е ок.

ето го резултата след смяната на диска:

http://db.xbench.com/merge.xhtml?doc2=335240

fpyyh

много благодаря, като гледам има 20% повече точки, в някои категории е двойно по-бърз, направо ще сменям. много обичам дългия живот на батерията, но според рафаело и това не е проблем, така че остава да реша кой и откъде.

nikikoz

Цитат на: "fpyyh"много благодаря, като гледам има 20% повече точки, в някои категории е двойно по-бърз, направо ще сменям. много обичам дългия живот на батерията, но според рафаело и това не е проблем, така че остава да реша кой и откъде.

в Ресет имат добри цени, особенно ако имаш познат които да ти го вземе на едро. Аз не съжелявам че го направих, само да знаеш че е по шумен от моето старо Хитачи. Въпреки че и това е относително, преди не чувах нищо а сега чувам съвсем слабо...