Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 23:23:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 465
Total: 465

465 гости, 0 потребители

MacBook Pro смяна на Хард-а

Започната от rafaelo, 03-01-2009, 00:21:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

Здравейте колеги, изправен съм пред малка дилема и реших да попитам вас.
Разполагам с Макбук Про от първите Core Duo, първоначално беше с 5400 тошиба мисля, след като дойде при мен се ъпгрейдна на 7200 Seagate - 100gb. Сега мястото пак не ми стига и искам да взема 250гб - въпроса ми е дали да си взема хард 250гб 5400 rpm или 7200 rpm и дали ще има някаква видима разлика в performance-a (знам че 7200 грее доста, но не ми е проблем). Също съм се ориентирал към Seagate като марка, защото са уникално тихи и издържливи.

Благодарности предварително ;)

moho

Сложих си такъв (7200 RPM) преди 1 седмица и засега съм доволен. Според мен не грее много.
Retina 13" 2013, Mac Mini 2018, ATV Black 2 Blackberry 9790, iPhone mini 12, iPad Mini 6,

spoko

Купи си 7200, ще работи по-бьрзо

rafaelo

И други са ми казвали че играе голяма роля при скороста на работа на машината... и все пак... други мнения?

Angelo

И аз смятам да направя смяна и мисля да е - (5400-RPM и 16-MB cache)

Lycan

SSD диск ≈ х3 бърз от 7200 и се държи като рам, ама доларес :(
пък и обема макс 128 :(

Becko

ССД е по-бърз но в определени неща, които обикновенно не се ползват с лаптоп :)
... ако се скапе нямам идея дали изобшо може да си извадите данните, което при хард диска е определено възможно ...
... пъти по-скъп и пъти по-малък ... засега изпитаната технология е по добра за работа а другото е за вкъщи и за експерименти ...

rafaelo

SSD... не мерси :)

въпроса е 7200 или 5400. Да бъде или да не бъде. Това е въпроса.

HQ

гласувам в полза на 5400,ще усетиш разлика само в цената

Lycan

ЦитатССД е по-бърз но в определени неща, които обикновенно не се ползват с лаптоп...

:) Интересно за какво ли се ползват лаптопите?

If a formatted capacity of 74.4GB is adequate space for your needs, then the X25-M (SSD) is a no-brainer — no internal laptop hard drive is going to offer higher performance.
http://macperformanceguide.com/Reviews-SSD.html

http://www.linuxinsight.com/how_fast_is_your_disk.html

Becko

лаптопите главно за носене служат :) фитнес елемент има хехехехе
напоследък по-леки стават ... лошо още по-безполезни :)

hraykov

Цитат на: "rafaelo"SSD... не мерси :)

въпроса е 7200 или 5400. Да бъде или да не бъде. Това е въпроса.

Аз гласувам за 5400. По-бавен е, но иска и по-малко енергия, така че ако ползваш лаптопа предимно на батерия (както е в моя случай) препоръчвам 5400. Ако си на зарядно си вземи 7200.

Малка промяна:
Тук има добра графика за консумацията. Зависи от производителя, но горе долу е една и също:

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=189179

Надявам се да съм бил полезен...

fpyyh

аз много се чудя за една 320ка фуджицу на 5400 в мост за 100 лв.

rafaelo

Цитат на: "fpyyh"аз много се чудя за една 320ка фуджицу на 5400 в мост за 100 лв.

Това е доста добра оферта... само че не се залъгвай. Хардовете им са много кофти. След време се разтракват и имат много лош performance. Специално за тях съм разучил повече. Продават се по евтино, но качеството им е лошо. Марки на които може да се разчита са Toshiba, Seagate, Maxtor, Western Digital. Най-вече първите две.

Аз май ще я карам на 7200 seagate. Батерията ми я няма много вече, а и лаптопа си стои предимно на бюрото. Рядко излиза. Предпочитам по добро представяне. Чуденето беше дали 5400 ще се представя като 7200 на моята машина, но явно си има разлика. Избирам performance ;)

Благодаря на всички взели участие!

fpyyh

това ме притеснява, макбуукът ми е с fujitsu, също и предишния, про-тата не помня, но сървърите също са с такива, поради тази причина се зарадвах на тази оферта, но сигурно има нещо различно