Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 19:27:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 417
Total: 417

417 гости, 0 потребители

Почистване на мишка

Започната от vladyn, 25-11-2007, 23:41:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vladyn

някой почиствал ли е търкалцето на мишката - говоря за новите,
Нещо моето като плъзгаш към теб т.е. правиш скрол надолу (по-често използвания) се е--ва

Po6Jlu0

има два варианта:
1. отваряш мишката и си го почистваш :roll: (за целта трябва да я счупиш и после пак да си я залепиш)
2. купуваш нова мишка :lol:
Everything you need is inside you. The only danger is around you.

Rossen

Цитат на: "vladyn"някой почиствал ли е търкалцето на мишката - говоря за новите,
Нещо моето като плъзгаш към теб т.е. правиш скрол надолу (по-често използвания) се е--ва

На мен също скрола за нагоре и надолу ми беше спрял и някъде тук в форума имаше една тема как се разглабя mighty mouse и аз успях да си оправя моята и сега е ок.
Apple iPhone 6 16GB Space Gray
Apple iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular 16GB
Apple MacBook Pro 13 Retina Display, Dual-Core i5 2.7GHz, 8GB, 128GB SSD, Intel Iris 6100 (mod.2015)

Po6Jlu0

http://mightymouserepair.com/

това ще ти свърши работа :wink:
Everything you need is inside you. The only danger is around you.

Gogo

Може да се направи и без разглобяване НО САМО АКО ВЕЧ ИМАШ ОПИТ С ПРАНЕ НА КОМПЮТРИ!!!

Както си е цяла се потапя и изпира в препарат за миене на стъкла и малко спирт 8O  :twisted:
После за да не останат капки се издухва до изсъхване с компресор с топъл (не горещ!!!) въздух и готово :lol:
Няма майтап, ама наистина не е номер за начинаещи :idea:
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

maculas

Повече ми харесва вариянта с разглобяването! Тва препарати, спиртове, потапяния компресори :D ...не не :P А мойта майти маус също беше станала мн зле, само първия път боли като се отваря (все пак чичковците от Апъл, явно са мислили, че тая мишка разваляне няма и затова са я залепили хубавичко), един път като се свали най-долния обръч на мишката лесно се сглобява и разглобява след това. А за да няма след 2 месеца пак отваряне, всяка седмица с меко парцалче със спирт търкам скрола, като обърна мишката надолу, и не се налага толкова често разглобяване :)
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

rafaelo

Здравейте, ами и аз на скоро имах проблема в търаклото, естествено избрах по кофти варианта с разглобяването ама от както съм я счупил не е същата. В смисъл всичко бачка перфектно ама някак си не е както преди :). Това е сякаш да разглобиш iPhone на части и после го сглобиш пак. Няма да е същото. Та стига бърборене. Нека обясня кой е най добрия вариант:

1. Режеш една тънка лента (тънка колкото топчето) лента тиксо. Прозрачно за предпочитания защото е по тъкно.

2. Хващаш мишока и внимателно лепваш тиксото точно върху топчето отгоре. Внимавай да не пипаш лентата с пръсти защото залепянето се прецаква.

3. Завърти топчето така че лентата да отиде под него и да излезе ор другия край.

4. След като си хванал тиксото и от двата края на топчето просто почваш нагоре надолу наляво надясно :) и така. След тази процедура скрола ще е като нов ;)

Съвет: Не съм пробвал с двойно залепващо тиксо може да е по ефективно но не мисля :) Може да пробваш. Пиши ако имаш резултати.

Po6Jlu0

Цитат на: "Gogo"Може да се направи и без разглобяване НО САМО АКО ВЕЧ ИМАШ ОПИТ С ПРАНЕ НА КОМПЮТРИ!!!

Както си е цяла се потапя и изпира в препарат за миене на стъкла и малко спирт 8O  :twisted:
После за да не останат капки се издухва до изсъхване с компресор с топъл (не горещ!!!) въздух и готово :lol:
Няма майтап, ама наистина не е номер за начинаещи :idea:

уууу това звучи като направо да я минеш с пароструйката :lol:
определено е само за profis 8)
Everything you need is inside you. The only danger is around you.

vladyn

Цитат на: "rafaelo"Здравейте, ами и аз на скоро имах проблема в търаклото, естествено избрах по кофти варианта с разглобяването ама от както съм я счупил не е същата. В смисъл всичко бачка перфектно ама някак си не е както преди :). Това е сякаш да разглобиш iPhone на части и после го сглобиш пак. Няма да е същото. Та стига бърборене. Нека обясня кой е най добрия вариант:

1. Режеш една тънка лента (тънка колкото топчето) лента тиксо. Прозрачно за предпочитания защото е по тъкно.

2. Хващаш мишока и внимателно лепваш тиксото точно върху топчето отгоре. Внимавай да не пипаш лентата с пръсти защото залепянето се прецаква.

3. Завърти топчето така че лентата да отиде под него и да излезе ор другия край.

4. След като си хванал тиксото и от двата края на топчето просто почваш нагоре надолу наляво надясно :) и така. След тази процедура скрола ще е като нов ;)

Съвет: Не съм пробвал с двойно залепващо тиксо може да е по ефективно но не мисля :) Може да пробваш. Пиши ако имаш резултати.



хмм - това е интерестно - ще го пробвам, а и ми се вижда най разумно

rafaelo

Ами пробвано е от мен :) и си бачка безпроблемно ;)

vladyn

ами за предпочитане е пред да си купувам нова и преди това да разваля старата

XXwolf

Цитат на: "Gogo"Може да се направи и без разглобяване НО САМО АКО ВЕЧ ИМАШ ОПИТ С ПРАНЕ НА КОМПЮТРИ!!!

Както си е цяла се потапя и изпира в препарат за миене на стъкла и малко спирт 8O  :twisted:
После за да не останат капки се издухва до изсъхване с компресор с топъл (не горещ!!!) въздух и готово :lol:
Няма майтап, ама наистина не е номер за начинаещи :idea:

така се ипират и клавиятури, но трябва да се изсушат много добре и изглеждат като нови - мишките и клавиятурите :!:

jell0

Взима се една кухненска хартиена кърпа и се напръсква с вода, така че да е влажна, но не подгизнала. Слага се на масата.

Хваща се мишката наобратно - с топчето надолу. Търкаляш мишката енергично върху къпрпата във всички посоки в продължение на една минута. След това е хубаво да се изсуши със сешоар (аз го пропускам, защото ме мързи). Методът не е мой, затова давам съвета безплатно :)

Правил съм го поне три пъти за една година.

vladyn

Цитат на: "jell0"..... безплатно :)

хахах мерси много това още сега ще пробвам

ivoiv

Аз си оправям и 2-та мишока като си поставя 1 чист бял лист или мокра кърпичка на бюрото, обръщам мишката с лазера нагоре и разтърквам топченцето, докато не престане да оставя мръсна следа по листа  :!:
Горе-долу на месеца веднъж ми се налага, но процедурата отнема 2-3 минути.
20" iMac-2.16 Core2Duo-2GB RAM
17" PowerBook-G4 1.67-1.5GB RAM