Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 09:43:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 440
Total: 440

440 гости, 0 потребители

OS X 10.10 Yosemite - бета впечатления

Започната от elpatseto, 03-06-2014, 11:22:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

faire

Вече е отворена и публик бетата.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Но тя разбира се, не е за предпочитане пред дивелъпърските версии :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

akademika

Аз лично ще чакам да излезе и тогава.


Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB

Adamov

#48
Както знаете Епъл вчера пуснаха официална публична бета версия. Тя ще бъде достъпна за първите 1 милион потребители регистрирали се в  The OS X Beta Program. Всеки инсталирал тази публична бета версия ще може да я тества и да изпрати фийдбек на Епъл с размислите си (а може би и страсти). Ето нещо интересно обаче, което трябва да се отбележи.

Публичната бета версия на OS X Yosemite е абсолютно същата като DP4 пуснато за дивелъпърите в понеделник, за да може потребители и програмисти да използват една и съща версия и дет се вика да стартират едновременно. Интересно е обаче да се отблежи, че версията на Yosemite за дев-овете ще бъде ъпдейтвана по-често през следващите месеци до излизането на финалната версия (по непотвърдена информация това ще бъде 10.10, сиреч 10ти октомври. Бас ловя, че е заради заигравка с цифрите). По-честите ъпдейти на дивелъпърите ще се правят с цел, те да могат да тестват софтуерите си с възможно най-последните версии на операционната система. Предполага се, че крайните потребители няма да имат нужда от толкова често обновяване.


Ето защо тези, които имат DP ще бъдат с едни гърди (къде по-големи, къде по-малки) напред.

И една персонална молба към Епъл: Айде моля ви се да се смилите над потребители (като мен) с по-стари машинки и да не изисквате само BT4.0 за Handoff.

Благодаря и... наздраве (щото в Разлог вече стартира Денят на майстора).
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

faire

БТ4 предполагам е свързан с power consumption-a..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

Интересно с тая постоянна свързаност на телефона с компютъра, накъде ще потеглят с живота на батериите :)

Adamov

Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ponski

Освен може би, ако се смени технологията на батериите, които се използват в мобилните устройства.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

faire

Toва чакаме всички. Такъв хардуер, какъвто има в днешните телефони, никой не си е мислил преди 5-10 г., че ще има. Но батериите като цяло си стоят на същото ниво..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

enemy

2 наглед дребни, но ИЗКЛЮЧИТЕЛНО дразнещи проблема.

1. VPN connection time не се показва при включен дарк мод. Хитреците са забравили да оправят цифрите да стават бели.


2. Нов прозорец или таб на сафари не започва директно с избран Address Bar (не намерих оправия).  Трябва сам да цъкам, а това заклевам се ме влудява. Идва ми да си изхвърля компа!

angelvn

Като не те устройва и искаш да ОС-а да работи перфектно....що чиниш с тази бета версия?!?
Репортвай към Apple и чакай фиксове при следващия билд. ;)
UI designer and developer

enemy

Цитат на: angelovarna - 28-07-2014, 10:45:16
Като не те устройва и искаш да ОС-а да работи перфектно....що чиниш с тази бета версия?!?
Репортвай към Apple и чакай фиксове при следващия билд. ;)

Абе, аз що чиня, си знам много добре, ама ме притеснява да не вземат да си го оставят така. Това с address bar-a не ми изглежда много като бъг. Остане ли така, минавам на друг браузър.

alveree

#57
Цитат на: enemy - 28-07-2014, 11:36:11
Цитат на: angelovarna - 28-07-2014, 10:45:16
Като не те устройва и искаш да ОС-а да работи перфектно....що чиниш с тази бета версия?!?
Репортвай към Apple и чакай фиксове при следващия билд. ;)

Абе, аз що чиня, си знам много добре, ама ме притеснява да не вземат да си го оставят така. Това с address bar-a не ми изглежда много като бъг. Остане ли така, минавам на друг браузър.

Влудяващо е наистина!


Както и loading bar-a при включване, след въвеждане на паролата.
MacBook Pro RETINA 13' late 2013 8/256
iPhone 5 (16GB)
iPad 4 (32GB-3G)
iPod 5 (32GB)

neykov

Това с адрес бар-а наистина е влудяващо :) Аз репортнах на епъл да се надяваме че ще го оправят.
 Mac mini Late 2012 2.3GHz quad-core i7/16GB RAM/1TB Fusion Drive/OS X Yosemite
 MacBook Pro 15" Retina Display 2.4GHz quad-core i7/8GB RAM/256GB SSD/OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 6 16GB/Silver
 iPad 3rd gen
 Apple TV 3rd gen

bboyg

#59
След като се навих и аз да я пробвам тая бета на старата, но доказала се машинка MacBook Pro Mid 2007, искам да кажа че към момента съм очарован от скоростта с която работи всичко! Вярно - това се отразява не много добре на температурите на компютъра и вентилаторите искрено им се иска да излязаи и никога повече да не се връщат, но си е похвално колко е оптимизирано всичко, било то и в толкова ранен етап.

8) 8) 8)