Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 11:31:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 404
Total: 404

404 гости, 0 потребители

USB проблем:(

Започната от vendy, 26-12-2008, 19:21:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vendy

Macbook 13.3 от новите.на USB тата не ми разпознава нито кард рийдъра ,нито фотоапарата.Какъв може да е проблема???

julss

Пробвай някакви други USB устройства,като флашка или виншен хард,за да видиш дали въобще ти работят портовете и дали е хардуерен проблем.И аз имам новия бук.Разпознава и кардрийдъри, и апарати, и всичко.Може да е някав проблем с драйвер.Трябва повече инфо :wink:

vendy

флашките ги разпознава,имам външен хард и той се разпознава,iphone-a също............риидъра е Белкин на ПЦ-то работи :)

Becko

фотоапарата с iPhoto опитай

vendy

пробвах,не става

julss

За рийдера не знам,аз имам 2 такива евтини некви,разпознава ги и двата.А за апарата ,виж дали има в менюто му някъде да се настройва по какъв начин да го разпознава компа,т.е да синхронизира снимки,или да се вижда като сторидж дивайс.На моя има и мака го вижда като Storage.Н е съм пробвал да синхронизира с iPhoto,сигурно ще стане :)

Becko

какъв е този апарат :)

vendy

Nikon D40.и апарата и риидъра си работят на пц-то.риидъра го купих днес от iStyle защото мислех 4е бъга е в апарата

julss

Предаварително се извинявам за идиотския въпрос:
Слагаш ли няква карта в тоя рийдър преди да го мушнеш в мака? :D

vendy

хехехе много ясно 4е слагам :)

julss

Цитат на: "vendy"хехехе много ясно 4е слагам :)
ОК,sorry,длъжен бях да питам :D .Представа си нямам какъв може да е проблема,както казах при мен си бачкат,и апарата и рийдерите ментета.Питай Google :wink:

Becko

с коя версия на Мак ОСа си ?
изрично е казано Supported by Mac OS X 10.5 or later

не виждам причина да не работи

vendy

MAC OS X 10.5.6
абе аз си мисля че има някъв проблем с USBтата на Мacbook-a.Чета по форумите че имало някъв проблем с захранването

julss

Може и да си прав,пробвай го с USB хъб със собствено захранване,или просто иди в iStyle и пробвай на някой от макбуците там рийдера.