Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 14:25:35

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 419
Total: 419

419 гости, 0 потребители

Странен проблем с външен диск

Започната от vennan, 06-11-2008, 20:32:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vennan

Имам следния проблем с външните хардове-мога да записвам, мога да чета от тях, мога да местя папки и информация от един дял на друг, но кгато искам да затрия нешто от него ми дава непредвидена грешка "61" и неми позволява.
Дали някои се е сблусквал с подобен проблем , и дали имате някакви идеи за решението.

t0t0

2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

vennan

:(, благодаря все пак за съдействието.

DUDE

Дай малко повече инфо. Какви са ти хардовете, на каква система са вързани и по какъв начин.
MacPro 4.1@5.1

vennan

единия хард който ползвам е на Seagate, другия е на Transcent и двата са 2,5' с USB2.Машината ми е MBP 2,4GH, 2G RAM с Leoto 10.5 съм.

XXwolf

а каква е файловата система на хардовете?

vennan

и на двата е NTFS, проблема е че немога да я направя някоя от  mac-овските, тъй като ги ползвам и на Windows-ка машина.

XXwolf

има поне 10 теми във форума по този проблем. разрови се и ще намериш няколко решения.

vennan

досетих се за проблема NTFS-а, но силно ми се иска да има друго решение освен да пробвам с  форматиране под FAT32, а и тая грешка дето ми я дава малко странна ми се вижда.

vennan

е и това го направих, рових търсих четох но такова нещо не намерих, незнам може да е от мен проблема че несъм намерил но ....

julss

Аз съм с това http://www.paragon-software.com/home/ntfs-mac/ и съм много доволен.Нямам никакви проблеми да правя каквото си искам с NTFS дялове.Потърси го по торентите,има го в Demonoid примерно,ако не го намериш - пиши,може и да го имам някаде :wink:

XXwolf

има Paragon NTFS for Mac OS X и NTFS-3G, както и Macdrive за HFS+ на боза

vennan

благодаря и на двамата, от тук вече ще се оправям сам. :wink: