Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 08:49:32

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 661
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 585
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 544
Total: 545

544 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

Нужна ми е помощ за синхронизиране на BlackBerry с Mac

Започната от tMac, 16-11-2010, 16:47:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tMac

След дълго лутане реших, че няма начин да съм единствения ползващ BlackBerry и Mac, който среща проблем със синхранизирането на контакти и бележки/задачи в Address Book-a и iCal. Моля, ако някой вече е стигнал друго ниво на работа с двете устройства да ми помогне. До скоро ползвах NOKIA и синхранизациата беше чудесна. Без роблем ползвах и Bluetoot за това. Сега даже и с камел не ми се получава, а особенно задачките са ми много важни за синхронизиране между телефона и омпютъра.

mano

И аз търся начин за синфронизиране на андроид с мак. Sony Ericsson-a няма проблем но с HTC-то не се справям.

Морт

Календарът се синхронизира чудесно с андроид, пощата също. Адресната книга не съм я пробвал. Това през гугъл.

Беритата си имат native клиент за синхронизация с Мас. Пише, че работи с контакти, календар, задачи, бележи и музика.
http://us.blackberry.com/apps-software/desktop/desktop_mac.jsp
.fr

mano

Цитат на: Морт - 16-11-2010, 21:26:19
Календарът се синхронизира чудесно с андроид, пощата също. Адресната книга не съм я пробвал. Това през гугъл.

Ще дадеш ли малко повече инфо как става точно защото при SE просто го свързвам с блутут-а и всичко става само. HTC-то не иска. Нужно ли е да инсталирам някакво приложение на компютъра ?

Морт

Maill.app и Calendar.app нагласяваш да се синхронизират с gmail акаунта ти.
Андроидът така или иначе се синхронизира с него по начало.
.fr

mano


Морт

Mail.app -> Preferences -> Acounts
Цъкваш плюсчето долу в ляво и си въвеждаш гугълските юзър и парола.

iCal->Preferences->Accounts
Цъкваш плюсчето долу в ляво и си въвеждаш гугълските юзър и парола.

Address Book -> Preferences -> Accounts
Слагаш отметка на Synchronize with Google, въвеждаш потребител и парола.

Воала, вече синхронизираш мейл, календар и контакти.
С уловката, че ти трябва интернет.

Андроид няма стандартизирано приложение за бележки и ToDo-та, ако ползваш такива трябва да намериш решение за тях.

През блутут не става, защото Андроид не поддържа такава синхронизация. Ериксонът вероятно не е андроид?
.fr

Морт

The Missing Sync For Android
BT/WiFi sync на почти всичко. $40. Вероятно я има по торентите
.fr

tMac

Пичове, очевидно не сте наясно с въпроса, който съм поставил в темата, а именно синхронизацията на BlackBerry с Mac. Да ви помоля да си раздумвате за HTC и проявлвнията му на друго място, защото размивате фокуса на моя проблем. Нищо лично mano, ама подкарай нова тема за проблема си.

Все още не съм намери решение на въпроса, така че моля за компетентен отговор, ако някой е в течение на проблема, а не за открития от сорта на "напиши си сам код" и т.н.

yamahadrums

MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White


Морт

Цитат на: Морт - 16-11-2010, 21:26:19
Беритата си имат native клиент за синхронизация с Мас. Пише, че работи с контакти, календар, задачи, бележи и музика.
http://us.blackberry.com/apps-software/desktop/desktop_mac.jsp
Пич, това пробва ли?
.fr

mano

tMac, писах ти лично съобщение. Колегата Морт е дал по-горе работещо решение. Останах удовлетворен от програмата.

tMac

Инсталирал съм Blackberry Desktop Manager, но това приложение според мен е направено единствено за да не се обидят Mac потребителите. Супер бедно на опции за обмен на данни. Това, че мога да прехвърля някоя друга снимка или mp3-ка между устройствата не ми е важното в случая. Основния проблем за мен, е че няма съзможност за синхронизиране през bluetoot /по сто пъти на ден включвам кабела/, и че всички "таскове" отиват към телефона без включен reminder, т.е. има го appointment-a в телефона без да е активирана опцията за подсещане /звънене, мигане или каквото там си пуснал/. За това се интересувам за други възможности или опции, които незнам за Blackberry Desktop Manager. Не случайно дадох пример с NOKI-та, която единствено с iSync на Mac-a бачкаше супер органзирано и просто.

Благодаря ви за съветите, ама явно още няма нещо, което да предлага качествена синхронизация за Мас и BB.