Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 22:11:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 695
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 678
Total: 679

678 гости, 1 потребител
veskop

Не виждам прикачени файлове към e-mail-и те си

Започната от tMac, 15-09-2011, 10:54:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tMac

Борбата ми с 10.7 продължава. Днес след като вдигнах грандиозен скандал на ЧЕЗ, че в e-mail-те с фактурите за ток липсват прикачените .pdf файлове със самите фактури, останових, че от всякъде другаде мога да видя въпросните файлове, от BlackBerry-то ми, през уеб в пощата си, но не и в Mail на Мас-а ми с Leon. Нямам неври вече, горко съжалявам за постъпката си да купя 10.7.

Моля, ако някой знае нещо по въпроса, как да направя така, че да виждам въпросните файлове, да ми помогне. Интересното е, че други прикачени .pdf файлове виждам, като банковите извлечения примерно, но тях да се скриеш няма как да не получиш...

Също така, ако някой е установил на какво се дължи прекъсването на работата на Airport-a всеки път когато се включи screen saver-a, моля също да сподели. Изчезва ми връзката на Airport-a с рутера. Всеки път след като се изключи screen saver-a, трябва да потърси мрежата на ново, след което трябва да я избера "ръчно" за да ползвам wi-fi мрежата.

Ебати зора с тоя лъв.

ponski

Проблема с Airport и това, че прекъсва връзката, можеш да опиташ това:

1. отиваш в ~/Library/Preferences
2. търсиш com.apple.internet* (т.е. всички файлове, които започват така)
3. правиш им едно копие (да речем зипваш ги)
4. изтриваш ги
5. пробваш да се свържеш отново с безжичната мрежа

Не е зле да провериш и поправиш правата, може да разреши проблема и с мейл атачментите.

Що се отнася до mail, виж дали нямаш някакво правило, което да трие тези атачменти конкретно, щом ги четеш от другите ти устройства.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

tMac

Благодаря ти за помоща! Направих каквото ме съветваш по пърия въпрос, сега ще видя като се включи screen saver-а какво ще стане.

Що се касае до repair disk permissions, не веднъж го правих. Все нищо...

За Mail, не съм правил нищо с което да ограничавам или премахвам получаване или визуализиране на атачмънтите. Да ти призня, даже незнам ако трябва да направя това, от къде да го стоя.

ponski

За мейлите, може да опиташ да направиш Rebuild на пощенската кутия, а защо не и на всички. Кликваш върху пощенската кутия, от меню бара избираш Mailbox, а от там Rebuild. Изчакваш и отиваш на следващата кутия (ако искаш). Ако не друго, то поне скоростта на работа би трябвало да се подобри. Дано помогне :)
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

tMac

За жалост и след премахването на com.apple.in... не стана нищо с Airporta. Имам спомени, че когато минавх преди време към Sow Leopard имах подобен проблем, който се реши след някой от ъпдейтите. Очевидно пак ще чакам.

Що се касае до Rebuild-а няма ли по този начин да ми изчезнат e-mail-и от компютъра, които вече съм премахнал от сървъра? От време на време чистя сървъра понеже получавам много поща. Да не стане така, че като открие липсата на писма в сървъра, които вече са свалени на компютъра, да рече, че и от него трябва да ги махне? Имам май един лош спомен с подобен гаф.

ponski

ЦитатRebuild mailboxes
In some cases, you might need to rebuild a mailbox to update the list of messages in the mailbox. For example, you might need to do this if messages appear to be missing or garbled, or if you can't find all relevant messages when you search using Entire Message. Rebuilding a mailbox can take a while depending on how many messages are in the mailbox.

Select a mailbox, and then choose Mailbox > Rebuild.
When you rebuild mailboxes for Internet Message Access Protocol (IMAP) and Exchange accounts, locally cached messages and attachments are discarded, and the messages and attachments are downloaded again from the server to your computer. Your mailbox appears empty until the download is complete.

Ако използваш IMAP - притесненията са ти основателни, в противен случай би следвало да обнови и евентуално възстанови базата с данни на вече присъстващите в нея съобщения без значение какво си трил от сървъра. За всеки случай обаче, провери допълнително в нета дали няма да се получи някой гаф, а най-добрия вариант е бакъп на пощата :)
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

tMac

Очевидно нещо не е както трябва, защото няма промяна след всчики опити. Както споменах по-горе, очевидно ще се чакат ъпдейти за съжаление.

user002

извинявай за глуповато предложение, но защо не пробваш друг мейл клиент - например postbox или sparrow. аз съм много довоелн от тях особено от postbox , но са платени, при все че мисля, че има и безплатни версии. 

tMac

Благодаря ти, за предложението. Очевидно, ако не се оправят нещта, ще търся подобно решение. Истината е, че основния ми проблем си остава Airport-a.