Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

31-05-2024, 04:21:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 867
  • Latest: Hardhen
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 183
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 132
Total: 132

132 гости, 0 потребители

512 SDRAM на PowerMAC G4

Започната от mano, 05-02-2012, 20:42:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mano

Здравейте,

преди седмица се сдобих с 2 латки по 512мб за стария G4, но като ги сложих се оказа, че не ги разпознава. Сложих паметите на друг компютър и си работят без проблем. Пробвах пак на мак-а само едната, само другата, сменях слотове, но нищо. Знаете ли от къде може да е проблема ? Паметите са PC133 като теси, с които работи в момента. Разликата е само в капацитета. Сега работи с 2х128 и 1х256.

gaboss

Цитат на: mano - 05-02-2012, 20:42:22
Здравейте,

преди седмица се сдобих с 2 латки по 512мб за стария G4, но като ги сложих се оказа, че не ги разпознава. Сложих паметите на друг компютър и си работят без проблем. Пробвах пак на мак-а само едната, само другата, сменях слотове, но нищо. Знаете ли от къде може да е проблема ? Паметите са PC133 като теси, с които работи в момента. Разликата е само в капацитета. Сега работи с 2х128 и 1х256.
Не си писал коя версия е точно МАК-а. Ако искаш, мога да ти дам за проба 2 бр. х 256 МБ/SDRAM 133/ (па даже  4бр, да напълниш слотовете и да видиш от паметта ли е, от нещо друго ли е)

mano

Цитат на: gaboss - 06-02-2012, 22:34:21
Не си писал коя версия е точно МАК-а. Ако искаш, мога да ти дам за проба 2 бр. х 256 МБ/SDRAM 133/ (па даже  4бр, да напълниш слотовете и да видиш от паметта ли е, от нещо друго ли е)

Здравей, имам една платка 256мб, която работи на въпросния мак, както и 2х128мб. Слотовете са само 3 а максималната рам, която може да му се сложи е 1.5GB, което прави точно 3х512, но за съжаление не знам защо моите памети не тръгват. За пробата да пробвам ама първо съм от Пазарджик и второ мака ми е на село а в момента колата ми е зазимена от снега :)

Чудя се дали нещо някъде не трябва да се пипне, да няма джъмпер нещо, знам ли и аз.

Компютъра трябва да е този модел, тъй като е с 466Mhz CPU
http://www.everymac.com/systems/apple/powermac_g4/stats/powermac_g4_466.html

gaboss

1. Няма джъмпери на МАК-а ;) Или тръгва паметта или не. В случая, може да има значение дали е едностранна или двустранна.
2. От Пазарджик съм ако решиш пиши на ЛС да ти дам телефона



mano

Габо, ти ли си бе ? Ми ние се познаваме, ако ме помниш де. Идвал съм няколко пъти в апартамента на Гурко на първия етаж преди доста години. С Ники Цветков и Чорбаджията сме приятели както и с Иливана.

Та по темата, платките мисля, че бяха едностранни. Наистина в това може да е проблема. Ще чакам снега да се стопи малко и ще се кача на село да направя теста. Мерси за съвета, но явно ще трябва да продам двете платки по 512мб. Взех ги за 30лв и май само съм се набутал :)

thebrainless

Бих ги пробвал на майка ми на машината и ако станат, даже и някой лев отгоре бих дал за рамта, така че не всичко е изгубено  ;) Все пак е наистина тъпо че не се получава номера, на друг мак ли ги пробва или на пц?
Stay hungry. Stay foolish.

gaboss

Цитат на: mano - 09-02-2012, 08:02:15
Габо, ти ли си бе ? Ми ние се познаваме, ако ме помниш де.
И аз предположих, че се познаваме, ама като са направи на ударен, рекох че е някой друг с твоя ник ;) Той офиса сега ми е на друго място :)
Обади се някой път да ми видиш колекцията, пък може да изтестваме и паметите как се държат на различните машини.
А за паметите не си се набутал, те горе-долу толкова и вървят (е, аз моите 256-ци ги купих от ebay на смешна цена, ама това е друга тема)

mano

Цитат на: thebrainless - 09-02-2012, 11:21:15
Бих ги пробвал на майка ми на машината и ако станат, даже и някой лев отгоре бих дал за рамта, така че не всичко е изгубено  ;) Все пак е наистина тъпо че не се получава номера, на друг мак ли ги пробва или на пц?

На PC бачкат, вече писах по-горе. Иначе днес ще ида да ги взема и евентуално може да ги пусна да се продават. Но първо ще се видя с Габо, може да ги тестваме на някоя негова машина :)