Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-05-2024, 07:22:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 656
  • Общ брой теми: 9 811
  • Online today: 497
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 65
Total: 65

65 гости, 0 потребители

Wi-Fi 3GS, APN настройки

Започната от vikulova, 30-08-2009, 11:18:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vikulova

Здравейте,



След като настроя wireless-a на телефона и го вържа към мрежата на екрана се появява иконката за връка към wireless - нормално. Но след като стартирам интернет браузъра иконата от wireless преминава към връзка към cellular data network (мака кръгла икона)- GPRS.

След като прочетох доста по темата за уифи-то и гпрс, реших да пробвам с инсталацията на фалшиви APN настройки посредством сайта http://www.unlockit.co.nz.
Но след като го направя, не мога да се свъжа с интернет.
Ползвах тези ръчни настройки, които намерих във форума http://iphone-bulgaria.com
APN: internet.globul.bg
USER: globul
PASS: none

Бихте ли ме посъветвали какви настройки да впиша или поне къде да прочета.

iphone 3гс


Поздрави

Лидия

kik

Въпреки, че е малко встрани от конкретния ти въпрос, искам да отбележа, че Wi-Fi връзката има приоритет пред тази, която е през мрежата на мобилния оператор. Редно е когато имаш нормално функциониращ Wi-Fi, телефона да не превключва на Celular network, а тъкмо обратното. От това, което си написала, разбирам, че нещо с Wi-Fi мрежата не е наред.
Що се отнася до забраните за използване на GPRS, EDGE и 3G, можеш да си инсталираш SBSettings от Cydia (в случай, че телефона ти е jailbreak-нат). Ако това е твоята ситуация, ще ти кажа подробности около инсталацията.
Успех!
iPhone 4 16GB, iMac 20" 2.66 GHz, iPad 64GB WiFi + 3G

vikulova

#2
ами на за дали има значение, но аз съм на глобул и ползвам 3gs.

не искам да слагам програмите ,които споменахте, защото тел е кодиран за глобул, а и тр да отключвам други неща (доколкото разбирам от темите във форумите).

пробвах с unlockit - тук вече не превключва, но за сметка на това сафарито казва - no connections to internet. А преди това каза: cannot activate cellular data network.  u are not subscribed to cdn:(

3g - съм забранила, а edge глобул не поддръжат.

Поздрави

Лидия

kik

Когато се въведат невалидни данни за APN, няма връзка към GPRS мрежата (или 3G, ако е включено). Именно по тази причина сe появява съобщение 'cannot activate cellular network' и респ. няма достъп до Интернет.
Нормалната ситуация е когато има връзка към Wi-Fi мрежа, именно тя да се използва за достъп до Интернет. В твоя случай изглежда, че нещо с Wi-Fi не е наред. Погледни тези настройки. Settings -> Wi-Fi, след което натискаш върху синята стрелка вдясно от името на мрежата, към която си свързана. На това място погледни дали има стойности в полетата IP address, Subnet Mask, Router и DNS.
iPhone 4 16GB, iMac 20" 2.66 GHz, iPad 64GB WiFi + 3G

vikulova

да, май това се оказа проблема - тел си взима автоматично ip и пр. Тр да г ивъведа ръчно.

Сега пък като ги въведа се изтриват след това (или възстановява старите) - бихте ли ми казали как точно се въвеждат ръчно тези настройки?

Благодаря за помощта


Поздрави

Лидия