Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 15:43:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 860
  • Latest: ftaletcnnb
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 421
Total: 421

421 гости, 0 потребители

Откровенно за сигурността на mac osx?

Започната от Anastas Angelov, 03-04-2009, 21:59:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Garfield

Цитат на: avioli - 06-04-2009, 01:48:10
Само да вметна, че помненето на над 100 пароли е човешки невъзможно!!! Всъщност помененто на над 10-15 е невъзможно. А моите почти винаги са различни : ) Помня само паролата за паролите и няколкото, които изграждам на даден принцип.


Напълно съм съгласен с тебе, че е невъзможно да помниш всички пароли. Аз лично ползвам ето това: http://www.apple.com/downloads/dashboard/networking_security/cryptboard.html. С него помниш само една парола а другите са ти записани на криптиран файл някъде из компа. Излиза ти на дашборда. Много просто за използване. Ама в тази наука, колкото по-просто, толкова по-добре, щото шанса да си изпуснал някоя пукнатина е по-малък.
Apple MacBook "Core 2 Duo" 2.2 13"
4 GB of 667 MHz DDR2 SDRAM (PC2-5300)
Specs (MB062LL/B)
iPhone 4 Version 4.2.1 (8C148)

prOMiNd

Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

avioli

е принципно аз мога да "помня" всичките си пароли, но само защото са изградени да специфичен принцип, който е уникален за всяко място, случай и момент.

самия keychain в mac os x върши много хубава работа, само че ако си прехвърля един скромен набор файлчета, мога да си "прехвърля" паролите на всякакъв компютър (мак, разбира се). това не се отнася само за OS, а и firefox и куп други подобия са много лесно пренесими. само ти трябва пробив в системата до шел с повечко привилегии и си готов.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

koki4a

Само да вметна, че човека хакнал мак'а ползва мак. :) По лесен е от негова гледна точка, но като цяло предпочита мак.

Тези съзтезания са малко подвеждащи защото накрая излизат с изказвания:
"Safari беше хакнато за част от секунда а Лиско за две!"

Да това е вярно, но тези хора си имат екипи работещи много дълго време върхо един експлоит. Човекът сам казва, че от това да знаеш за някакъв експлоит до това да го използваш има огромна разлика. Няма две мнения по въпроса че под мак е по сигурно само защото са с адски малък процент от пазара и по-голямата част корпоративни структури ползват бозата. А точно такива хора са цел на истинските атаки. Не е рентабилно да пишеш хакове за мак!

Аз си пазя всички те пароли в KeyChain и съм щастлив... запаметил съм си паролите за сайтовете с кукита (Изключая банкирането) и пак не ми дреме. Ползвам MacBook от новите и е постоянно с мен. И да ме хакнат ще ми вземат кривия! И банкирането на ми хакнат ще ми вземат има няма 1000лв ако са късметлии. :) Кредитната карта не е вързана с банкирането. Всичко става в банката! ;)

Ако се има предвид работата и знанието, което трябва да се вложи в една атака то никой няма да ме хаква мен! :)

Всичко, което е направено от човек може да се хакне или открадне. Стига този който иска да го хакне/открадне да има достатъчно средства и стимул.

Колкото повече популярни стават маковете толкова повече ставаме мишена за атаки. Свиквайте...

А на тези дето имат милиони да пазят ги съветвам просто да действат кат параноици и да си вържат и C4 на лаптопа да гръмне ако го откраднат! :)

avioli

отивам до магазина за C4... да видя дали в бараката за закуски няма да имат останало от вчера...
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

SkiRaceGeek

Това май го обсъждахме на скоро тук: http://www.apple-bg.com/forums/index.php?topic=6257.0

Човека в крайна сметка каза че въпреки че го е хакнал бързо маковете за по-сигурни защото много рядко някой се сеща да ги атакува. Той го нарече това: "Security through Obscurity"  ;D и на мен много ми хареса този израз.
Ако се съглася с теб и двамата ще сме в грешка!

Becko

няма какво да го слушате този "хакер" :) по добре си пуснете лили иванова от плоча хехехехехе

fpyyh

но ако сам си ги каниш вкъщи, ставаш част от статистиката:
http://arstechnica.com/apple/news/2009/04/evidence-suggests-first-zombie-mac-botnet-is-active.ars

ps. пише се откровено, не откровенно

Bobby_Droby

...конспирация...двуполюсна :-X
Using:
1.27-inch: 3.5GHz with Retina 5K display
3.5GHz quad-core Intel Core i5
Turbo Boost up to 3.9GHz
8GB (two 4GB) memory
1TB Fusion Drive1
AMD Radeon R9 M290X with 2GB video memory
3.iPhone 6

doriangrey

самата думичка сигурност - изключва възможността за всякаква такава :)

имах един приятел - казвам имах! - защото замина за едно място на почивка
и не знаем какво се случи с него и до днес...

та същият си криптираше диска и пишеше роман от цифробукви докато си покдара машината...

смисъл = 0 (поне според мен!)

щом петоъгълника си признават за 80% външни опити - какво остава за John Doe...

та мак или лале - все тая...

самата ябълка - ако решат батко Стив & екип - няма да е дърво без корен,
та ще може да прати къде се намира и какво има на нея, а може и да реши да изпълни
това-онова без Ваше знание...
за слушалките по CISCO - даже не ми се мисли :)

така че не го мислете това със сигурността толкова !

но ако все пак го мислите :

- криптирайте си интернет връзката
- GPG/PGP ще са ви от полза също
- LittleSnitch, NetBarrier, scanners... и мн. други - ще трябва да се запознаете лично :)
- не ползвайте публични мейл-адреси или терминали, както и "free" WiFi access points итн...
- замислете се ако са Ви SPAM-вали откъде Ви имат адреса и дали е случайно
- не разменяйте ключове със случайни непознати ;)
- ослушвайте се дали диска Ви не стърже прекалено ако в момента само сърфирате
- както и за шумове от полтъргайст или добри домашни духове :)
- не правете неща, които и аз не бих :)
- за да е пълна картинката - теста за параноя е ето тук:

http://www.4degreez.com/misc/personality_disorder_test.mv

успех

Anastas Angelov

как да си криптирам интернет връзката?


t0t0

аз пък имам защита колкото слон да не мине през прозорец ;D .. ако някой ме хакне да не ми трие mp3-ките !!!  8) 
ПП: ако случайно се случи дърпам харда пък да видим кво ще напрай  :P
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody