Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

11-05-2024, 21:03:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 439
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 327
Total: 327

327 гости, 0 потребители

Откровенно за сигурността на mac osx?

Започната от Anastas Angelov, 03-04-2009, 21:59:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Anastas Angelov

http://www.technews.bg/info.php?id=11999

ще се радвам да коментират хората които наистина разбират ...

:)АА

Wizi

Какво има ние да коментираме, като въпросния пич от НАС сам си каза:

"It's really simple. Safari on the Mac is easier to exploit.  The things that Windows do to make it harder (for an exploit to work), Macs don't do.  Hacking into Macs is so much easier. You don't have to jump through hoops and deal with all the anti-exploit mitigations you'd find in Windows.

It's more about the operating system than the (target) program.  Firefox on Mac is pretty easy too.  The underlying OS doesn't have anti-exploit stuff built into it."

А и пича още миналата година бил открил дупката през която спечелил сегашното състезание. Тогава знаел за два възможни пробива, които системата позволявала, използвал едната, спечелил, а тази година останал очуден, че другата все още не е "циментирана" и я използвал. Пак спечелил.

Ето тук четох аз: http://blogs.zdnet.com/security/?p=2941
(дали от тук не попаднах на този линк от някой друг? Не помня вече)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

arnold

абе тъй ама няма да мина на уиндоус посмъртно, просто щото е мега греозен и постоянно забива.
навсичкото отгоре Леопарда ми върви доста по-бързо от скапаната Виста.
Real Mac mini

pravdo

аз не знам някой от този форум да ползва тази уродливост-Виндоз по желание,
но пропуските които Купертино правят са си за критика... може ли такова безхаберие!
Не че някога през последните 10 години съм имал проблеми с Мак ОС-а но откакто
минаха на тези интелски железа си имам едно наум.


iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Becko

... няма 100% сигурност, но дали мак оса има 1 или 1001 дупки няма никакво значение докато нещо реално не се случи.

... към момента няма реален експлойт, нито щети причинени от такъв и тези теми биха били интересни ако такова нещо някога се случи :)

... ползвайте си маковете смело и не мислете за това ... има си хора които гледат и мислят вместо нас :) останалото е просто PR на хора които искат внимание и фирми оставащи без работа.


arnold

кво ще ми хакнат? най много да ми затрият мп3-ките и филмите:)
Real Mac mini

avioli

е някои хора го ползват и за работа, и за водене на сметки и т.н.
моите машини са подсигурени максимално, но не и 100%
аз имам множество записани пароли към къде ли не, вкл. е-пей, пейпал, мънибукърс, банките, където са ми сметките. освен това не съм с хардуерен ключ, а със софтуерен, което ще рече, че с простичко копиране може всеки да ми влезе в акаунта и да жонглира с парите ми.
отделно проектите ми, над които работя, нищо че имам бекъп са с конфиденциален характер.
сигурността в една работна машина, в днешно време е наистина важна.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

Иван Ралчев

Спираш Airport-а, избягваш всички кабели, освен този за захранването, и си спокоен. Дори и под OS X.  ::)
Сигурността е едно от най-разтегливите понятия в днешно време.
Once you go Mac you never go back.

arnold

е по ли е добре на уин-а като леписх вируси всеки ден по 5 и разни хактуулс , рууткит-ове и ала бала
едва ли някой хакер ще реши да палува из БГ маковете според мен
Real Mac mini

k0k0

Цитат на: arnold - 05-04-2009, 11:20:28
е по ли е добре на уин-а като леписх вируси всеки ден по 5 и разни хактуулс , рууткит-ове и ала бала
едва ли някой хакер ще реши да палува из БГ маковете според мен
Всеки ден по 5  ??? аз защо за 3 години съм имал общо толкова и то по невнимание... ?
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани.

avioli

k0k0, явно просто arnold никога не е помирисвал windows и си мисли, че е кутията на пандора : )
но от компетентното му мнение, явно се мотае точно из такива рошави места, където дебнат всякакви неприятности
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

Anastas Angelov

напълно съм съгласен с avioli ... все пак който работи на компа си има доста неща ... не само сметки но и договори  и кодове и ...

ще се радвам ако шамана или други с неговия опит споделят своя опит и направят препоръки за настройки и  ...

:)АА

Becko

1. За банката 100% електронен подпис ...
2. За файлове, които са ви сектерни си правите диск имидж криптиран и ги създавате там като не ги местите по флашове и на самия хард, защото един път изкопирани на диска могат да се извадят след като ги изтриете ...
3. За паролите - абсурдно е да си ги държите запаметени в компа - помнете си ги
4. за параноици има и начини виртуалната памет да е на криптиран дял и инпута на терминала да е секюрнат, и какви ли не глупости от нса ...

www.nsa.gov

... на този сайт има перфектни препоръки за параноични "агенти", както за мак ос така и за уиндоус

http://www.nsa.gov/ia/_files/os/applemac/I731-006R-2007.pdf

avioli

Само да вметна, че помненето на над 100 пароли е човешки невъзможно!!! Всъщност помененто на над 10-15 е невъзможно. А моите почти винаги са различни : ) Помня само паролата за паролите и няколкото, които изграждам на даден принцип.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

Becko

ако паролите бяха достатъчни като защита нямаше да има електронен подпис ;) ... като са много дръж си ги в криптиран файл отделно от кийченйа и не ги помни в него :) ... поне най ценните